Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Coolka

Zegarek dla niewidomych

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://joemonster.org/i/2013/12/wyjatkowezdjecia_14.jpg[/img]

Świat oszalał na punkcie rewolucji, a producenci elektroniki prześcigają się w pomysłach na coraz nowsze gadżety. Tablety powoli przestają być "trendy", ustępując miejsca inteligentnym zegarkom i okularom. Mało który producent zwraca jednak uwagę na potrzeby osób niepełnosprawnych, w tym niewidomych.

Nieco inne podejście do sprawy ma firma Eone Timepieces, dzięki czemu - jak zaraz sami się przekonacie - zdołał on zaistnieć na Kickstarterze, pozyskać serca jego użytkowników, a wszystko to z niemałym przytupem.

Zegarek Bradley pozwala osobom niewidomym "odczytywać" czas za pomocą zmysłu, który w ich przypadku jest przecież niezwykle czuły, czyli za pomocą dotyku. Godzinę i minuty wskazują na zegarku wskazówki w postaci dwóch kulek łożyskowych. Jedna, zlokalizowana wewnątrz tarczy, odpowiada za godzinę, druga, umieszczona na obręczy tarczy wskazuje minuty. Pomysł wydaje się dość prosty i chyba nie wymaga dalszych wyjaśnień.

[img]http://www.conowego.pl/uploads/RTEmagicC_bradle_kickstarter.jpg.jpg[/img]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nic specjalnie odkrywczego... no może poza sposobem sprawdzania godziny.
Zegarki na rękę dla niewidomych są od dawien dawna dostępne w sprzedaży. Mają podnoszone szkiełko a godzinę sprawdza się poprzez... normalne wskazówki. Niewidomy je dotyka i wie która jest godzina.

Ten zegarek który pokazałaś jest zajebisty pod względem designu i sam bym taki nosił.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Spodobał mi się, ale nie wiedzialam, że takie zegarki dla niewidomych od dawna są w sprzedaży.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Wreszcie niewidomych i niepelnosprawnych zaczyna sie traktowac normalnie.
Znakomite te zegarki i z pewnoscia ogromnie pomocne .
Przyznaje, ze ja tez nie wiedzialam , ze sa takie zegarki i to od dluzszego czasu w obiegu. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kika666, nie wreszcie, bo to nie jest nowość. Są zegarki które 'mówią godzinę' i te, które specjalnie wibrują no i te o których pisał Redo. . Faktem jednak jest, że należy więcej uwagi poświęcać osobom niepełnosprawnym (w różnym zakresie) i najlepiej jeszcze dostosować nowe technologie do zawartości ich portfela.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Znalazłem jeszcze jeden tylko nie potrafię go tutaj umieścić.
Koperta prostokątna w środku szczelina w której są cyfry brajlem... taki elektronik dla niewidomych. Wygląda genialnie ale ja nie byłbym w stanie odczytać na nim godziny.

Jeszcze jedna ciekawostka... słyszeliście o budziku dla głuchoniemych???
Ktoś z Was wie jak on działa??? W końcu Ci ludzie też muszą wstać do pracy, szkoły a nie zawsze jest ktoś kto ich może obudzić.

JAk nie to zdradzę tajemnicę. Budzik połączony jest z nocną lampką i zamiast robić larmo zapala lampkę.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="redorange666"]JAk nie to zdradzę tajemnicę. Budzik połączony jest z nocną lampką i zamiast robić larmo zapala lampkę.[/quote] nie wiem czy by mnie to obudziło. Musiałabym chyba mieć tą lampkę skierowaną na siebie, albo spać z zasłoniętymi żaluzjami, wtedy z całkowitej ciemności zrobiłaby się jasność. Myślę, że dla głuchoniemych sprawdziłoby się też coś na wibracje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]najlepiej jeszcze dostosować nowe technologie do zawartości ich portfela.[/quote] otóż to

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Marzyc mozna, ale nowe technologie sa niestety kosztowne i to bardzo. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Znalazlam coś takiego

[img]http://2.bp.blogspot.com/-4SgXarGNHY4/TWUeON8pZfI/AAAAAAAAA48/0x9f49RQyuc/s640/s3.jpg[/img]

Urządzenie to działa fazowo. Począwszy od delikatnego pulsującego, niebieskiego światła (oddziałującego na melatonine), przez 30 minut przed wyznaczoną godziną pobudki, poprzez nawiew strumienia powietrza na twarz użytkownika(10 minut przed...) ,dyfuzje zapachu-pastylka z orzeźwiającym ulubionym zapachem np. kawa, czekolada (10 minut przed...)
po dźwięki ulubionej muzyki(5 minut przed...)
INTENSYWNOŚĆ BODŹCÓW WZRASTA WRAZ ZE ZBLIŻANIEM SIĘ DO CZASU POBUDKIMOŻLIWOŚĆ DOSTOSOWANIA CZASÓW KOLEJNYCH FAZ, BY ZAPEWNIĆ OPTYMALNY PROCES

Zapach i światło by się sprawdziło pewnie. Osoby gluchonieme mają bardziej niż my przecież wyczulone inne zmysły. Mnie kiedyś budziły z rana babci naleśniki co sobota, więc na pewno się da. Cena zapewne drastyczna, no ale sam gadzet przydatny może się okazać. Tak samo nawiew powietrza by mnie obudził, no ale ja mam lekki sen. No i lubie się budzić powoli i po trochu.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Mysle, ze to calkiem przydatne i chyba nie za bardzo kosztowne urzadzonka. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Myśle, że koszt jednak będzie spory. Chociaż kojarzy mi się trochę z solarium :-P Bo to zraszanie, muzyka, zapach, ale myślę, że by mnie obudziło :)

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) To prawda, jak sie temu przyjrzec , to mozna odniesc rzeczywiscie
takie solariowe skojarzenie.
Ale czego sie nie robi i nie konstruuje by zachecic do kupienia. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi