Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Coolka

Mapa emocji ludzkiego ciała

Rekomendowane odpowiedzi

Wiemy, że każde emocje nie pozostają w naszym ciele bez echa. Jak to wygląda od strony zmian w naszym ciele, zobaczmy :

[img]http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201401/1388672450_3kecg4_600.jpg[/img]

Co o tym myślicie ? Miłość wydala mi się oczywista i wstyd, ale zaskoczyła mnie duma. A wy co o tym myślicie?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Skąd te badania i kto przeprowadził? Na jakich ludziach? Na bazie czego przypisali sobie ciepłotę ciała z emocjami? W jakich sytuacjach znaleźli się badani?

Osobiście nie wierzę w "naukowe demotywatory", ale ciekawie wygląda.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zaciekawiło mnie dlaczego szczeście dało więcej od miłości. Co do badań nie mam pojęcia, jak widać to demotywator ;P

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeśli nie poparte jest to badaniami, albo obrazek jest oszustwem, to wyniki tego co widzimy to mieszanka stereotypów i wyobrażeń.
Miłość ktoś interpretuje jako ciepło wychodzące z serca i tam najwięcej tego jest. Jednak szczęście to coś więcej (w rozumowaniu tego kogoś) dlatego całe ciało od stóp do głowy. I co najlepsze zostały pominięte rejony krocza. Wstyd zinterpretowano jako wywodzący się od umysłu i narządów poznania np. wzroku. Strach zinterpretowano z sercem, co ciekawe, bo większość tego typu bodźców wychodzi z mózgu,to mózg w wyniku nadaktywności może wywoływać wizje powodujące strach. Dlatego ciężko mi w ten obrazek uwierzyć.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Depresja jest kojarzona z brakiem emocji, czyli odwrotnością ciepła - zimno. Czemu na kończynach? Podejrzewam, że przez założenie, iż kończyny się najszybciej ochładzają, taką opinię słyszałem.
To moje takie domysły. Póki nie ma źródła to mogę się bawić w zgadywanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Odraza jest ciekawa. Kojarzy mi się z odruchem wymiotnym i faktycznie jakby na zołądku pokazana :)

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rzeczywiście, miłość i szczęście są podobne, jednak ciekawi, dlaczego szczęście bardziej wpływa na całego człowieka, a miłość bez nóg. :P Przecież jak jesteśmy zakochani, to serce wali jak oszalałe, a nogi robią się jak z waty. Szczęście zaś powoduje, że chce nam się skakać i tańczyć, jednak ta nadpobudliwość wywodzić się powinna z nastawienia, myślenia, a więc z mózgu.
Jakkolwiek, z miłości da się czerpać najwięcej. :)

Hej, mamy tu jakiegoś biologa na sali?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi