Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Reiv

Jak spędzacie święta i co w nich cenicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja spędzam święta w domu, wigilia w gronie najbliższej rodziny, pierwszym dzień świąt to odpoczywanie i leniuchowanie, spędzanie czasu wspólnie, drugi dzień jadę do babci, gdzie reszta rodziny się zjeżdża.

Cenię święta, za urok i magię spokoju, życzliwości i możliwości spędzania razem czasu. To oprócz sylwestra jedyne dni w roku, które skłaniają mnie do refleksji. W tym roku zastanowiłem się co lub kogo brakuje mi do pełnego szczęścia.
Pomyślałem o kilku osobach. O zmarłym dziadku. O siostrze, która dawno na wigilii nie była.
...Jednak musi być równowaga i w tym roku doszła osoba, z którą chciałbym spędzać kolejne święta i nie tylko święta.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Parę dłuższych już lat nie obchodzę świąt. Zwykle spędzałam ten czas gdzieś poza miejscem zamieszkania - góry, fajniejsze miasto. W tym roku zostałam "uziemiona" i trzeba było przekazać członkom rodziny informację o tym, że nie każdy kultywuje ową tradycję. Rozpaliłam w piecu, piłam swoją herbatę, coś myślałam, przeglądałam komiksy i mówiłam do myszki, która ponownie u mnie zamieszkała.

Nie cenię już świąt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
święta, święta... nienawidzę świąt.
w tym roku odwiedzam znajomych, w zeszłym szwędałem się tu i tam.
Czasami brakuje mi tej wyżerki którą pamiętam z dzieciństwa ale... teraz jakoś mam je głęboko w nosie. Ot kilka dni wolnego, mam czas dla siebie swoich znajomych, na muzykę książki, filmy sen.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Lubie swiata, lubie ich wyjatkowy ,,zapach,, , ich donioslosc i niepowtarzalna atmosfere , a nawet ,,smak,,.
Ta cala bieganina i pozniejszy okres wytchnienia i spowolnienia jest dopelnieniem mojej fascynacji swietami.
Tegoroczne swieta spedzam z moimi bliskimi , delektujac sie kazda chwila z nimi spedzona w naprawde
serdecznej i cieplutkiej atmosferze.
Oczywiscie tez sporo czasu przeznaczam na ,,lezakowanie,, i dlugi spacer. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi