Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Morgenrøde

Black/death metal.

Rekomendowane odpowiedzi

[b]Witajcie. Zauważyłam, że w tym dziale ludzie kręcą się jedynie wokół rocka i punku. Postanowiłam więc założyć ten temat.
Słuchacie black/death metalu?
Jakie są wasze ulubione zespoły/albumy/utwory?
Jakie zespoły według Was najbardziej wpłynęły na te dwa (oraz pokrewne) gatunki?
Co sądzicie o DSBM, o symfonicznym black metalu? O skandynawskim black metalu?
Jaki polski zespół najbardziej cenicie?
Rozpiszcie się, oczywiście jeżeli macie o tym jakiekolwiek pojęcie i nie będziecie pisać, iż metal to darcie ryja i jedzenie kotów. : ]
Tylko proszę, nie schodźcie do jakichś slipknotów i metallik, ponieważ to temat o black/death metalu.
Zapraszam do dyskusji. [/b]

[img]http://e-fotek.pl/images/93359817848055831941.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Tylko proszę, nie schodźcie do jakichś slipknotów i metallik, ponieważ to temat o black/death metalu.[/quote] Mnie zawsze rozpieprza ten podział na podgatunki i święte oburzenie, jeśli się powie, że dany zespół gra inny rodzaj metalu niż dany metalowiec sądzi. Dla mnie to jest niezrozumiałe rozdrobnienie i usilne pakowanie kogoś w ramy. Z tego też powodu śmieszą mnie wynikające z tego typu postawy antagonistyczne: [quote]Tylko proszę, nie schodźcie do jakichś slipknotów i metallik[/quote] [quote]Rozpiszcie się, oczywiście jeżeli macie o tym jakiekolwiek pojęcie i nie będziecie pisać, iż metal to darcie ryja i jedzenie kotów.[/quote] Tak, jak i w innych gatunkach muzycznych, tak i w metalu są osoby, które drą ryja a nie wykonują utwór - chodzi o jakość wykonania. A co do jedzenia kotów, większość zespołów metalowych przez swoje kontrowersyjne występy sceniczne na koncertach zapracowało na łatkę "dzikusów" czy "satanistów".
[quote]Słuchacie black/death metalu? [/quote] Wolę coś, co w środowisku metalowym określane jest jako - melodic albo folk metal.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Death, Obituary, Sadist... czy to death metal... jak dla mnie tak. W sadiscie kocham się od lat wielu a w szczególności w Abouve the light. Połączenie klasyki, barokowej muzyki klasycznej z genialnymi gitarami i perkusją...

Black jak dla mnie jest zbyt szybki i niemelodyjny... ale to moja subiektywna ocena więc...

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Reiv"][quote]Tylko proszę, nie schodźcie do jakichś slipknotów i metallik, ponieważ to temat o black/death metalu.[/quote] Mnie zawsze rozpieprza ten podział na podgatunki i święte oburzenie, jeśli się powie, że dany zespół gra inny rodzaj metalu niż dany metalowiec sądzi. Dla mnie to jest niezrozumiałe rozdrobnienie i usilne pakowanie kogoś w ramy. Z tego też powodu śmieszą mnie wynikające z tego typu postawy antagonistyczne: [quote]Tylko proszę, nie schodźcie do jakichś slipknotów i metallik[/quote] [quote]Rozpiszcie się, oczywiście jeżeli macie o tym jakiekolwiek pojęcie i nie będziecie pisać, iż metal to darcie ryja i jedzenie kotów.[/quote][/quote] Tak, jak i w innych gatunkach muzycznych, tak i w metalu są osoby, które drą ryja a nie wykonują utwór - chodzi o jakość wykonania. A co do jedzenia kotów, większość zespołów metalowych przez swoje kontrowersyjne występy sceniczne na koncertach zapracowało na łatkę "dzikusów" czy "satanistów".

[b]Ależ ja wcale nie uważam, że slipknot nie gra metalu. Po prostu śmieszy mnie ich zachowanie i sposób w jaki próbują się wybić. Nie trzeba zakładać dilda na nos, aby się wyróżnić. Przesłuchajcie dyskografię. Sami stwierdzicie, że ich muzyka nie jest profesjonalna, ani zachwycająca. Niczego nie wnoszą, a wręcz nie mogą się zdecydować, co "tworzą". Mimo tego większość się nimi zachwyca. Są niczym one direction.
Natomiast do Metalliki nic nie mam. Wspomniałam, ponieważ chodziło mi o black/death, a nie coś innego.
Muzyka metalowa nie jest ani darciem ryja, ani jedzeniem kotów. To nie na tym polega. No cóż, przecież osoba nie lubiąca tego gatunku będzie tak mówić, ja to rozumiem. Jednakże nie należy patrzeć powierzchownie. Gdyby nie satanistyczna otoczka, to black metal nie byłby tym samym. Tak samo jak w popie uśmiechają ryja, aby się wybić, tak w black metalu starają się być jak najbardziej tajemniczymi i mrocznymi osobami. Chcą przerażać, prowokować. Udaje się im.[/b]

[img]http://e-fotek.pl/images/93359817848055831941.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie slucham tego rodzaju muzyki. Już lżejsze kawalki od Reiva potrafią sprawić, że w mojej głowie panuje wojna i nie umiem nawet wyłapać słów. Sorry, ale to nie moja bajka.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Nie jestem znawczynia muzycznych gatunkow, ale czasami slucham death metalu i
nie odnosze jednak wrazenia bym miala w glowie,,wojne ,, czy chaos.
Mysle, ze to chyba kwestia wrazliwosci w odbieraniu takich muzycznych tresci.
Trudno powiedziec. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi