Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Reiv

Ideologia gender

Rekomendowane odpowiedzi

[i]Coraz więcej ostatnio słyszy się o tzw. "studiach genderowych". Sformułowanie o tyle nieeleganckie, że posługuje się spolszczoną wersją angielskiego terminu "gender studies". Sformułowanie o tyle mylące, że sugeruje naukowy status zjawiska.
[quote]Rozmowa z pewną mamą.
- "Wiesz, moja córka miała ciekawe zajęcia w gimnazjum. Walka z negatywnymi stereotypami płciowymi. Cieszę się, że ktoś się tym zajął, bo chciałabym, żeby córka miała lepszy start w życiu niż ja..."
[/quote]Zdaję sobie sprawę, że negatywne stereotypy płciowe (np. "kobieta nie umie myśleć, tylko kieruje się emocjami") są krzywdzące. Warto jednak pamiętać, że płcie naprawdę się między sobą różnią. Mamy zarówno przywileje, jak i ponosimy koszty związane z byciem mężczyzną lub kobietą. Trzeba umieć odróżniać prawdziwe różnice od krzywdzących stereotypów.

Piszę o tym, ponieważ ideologia gender przemycana jest do szkół najczęściej pod szlachetnym hasłem walki z krzywdzącymi stereotypami płciowymi. W rzeczywistości wmawia się naszym dzieciom, że wszystkie różnice między płciami, jakie mogą zaobserwować na co dzień są sztuczne i niesprawiedliwe. Wg ideologii gender płeć jest społecznym wymysłem. Najważniejsze jest kto się kim czuje i co chce robić. Dziewczynka chce być nazywana chłopcem i grać z chłopakami w piłkę? Jeśli jej odmawiają - stygmatyzują ją. Chłopak chce nosić sukienkę? Ma prawo. To takie najjaskrawsze przykłady.

Dobrze jest też wiedzieć jakie trzy najważniejsze tezy są w ramach programów genderowych (w tym seksedukacyjnych) przekazywane naszym dzieciom. Oczywiście nie są one formułowane jako cele programu (te są definiowane w ogólnych, szlachetnie brzmiących sloganach) [1].

A zatem trzy najbardziej szkodliwe tezy przekazywane dzieciom w ramach programów promujących "równość, różnorodność, tolerancję":
Nie daj się zniewolić swoją płcią biologiczną
W założeniach gender rodzina taka, jaką znamy jest sposobem zniewolenia kobiet. Kobieta, która decyduje się na wyjście za mąż i urodzenie dzieci jest pozbawioną własnej woli zmanipulowaną ofiarą patriarchatu. Monogamia jest mitem. Kobieta powinna się realizować zawodowo i towarzysko a nie zajmować dziećmi.
Seks jest wartością samą w sobie
Wg ideologii gender normą jest rozwiązłość seksualna, masturbacja, korzystanie z pornografii. Pomysł np. zachowania czystości seksualnej do ślubu i wierności małżeńskiej jest nie tylko niemożliwy do realizacji, ale szkodliwy.
Tylko ty jesteś swoim jedynym autorytetem
Część zajęć (zwłaszcza te, prowadzone przez edukatorów seksualnych) jest obwarowana zastrzeżeniem - "nie mówcie o tym rodzicom, są wychowani w zaściankowej kulturze i są zniewoleni stereotypami, nie zrozumieliby i nie uszanowali waszych poglądów". Wyśmiewane są wartości chrześcijańskie, piętnowane jako wsteczne itp. W zamian oferowana jest bardzo atrakcyjna rzecz - "Bądź swoim jedynym autorytetem. To ty, dziecko decydujesz o tym co dobre, co złe". Psychologia rozwojowa mówi nam, że nie potrafimy wzrastać bez autorytetów, kształtujemy swoje poglądy w oparciu o światopogląd innych ludzi, nigdy w pełni samodzielnie. Gdy nastolatek odrzuca autorytet rodziców, czy innych osób ośmieszonych jako "zaściankowi" zaczyna szukać autorytetów w mediach, internecie, stając się łatwą ofiarą manipulacji.[/i]


[size=85]Fragment artykułu ze strony: http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=707, autorki Bogny Białeckiej[/size]

[b]Co myślicie o ideologi gender, czy również uważacie ją za szkodliwą, czy wręcz przeciwnie?[/b]

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”
 
Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.
 
Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Stop ideologii gender" - tak będzie się nazywał nowy zespół parlamentarny, który zostanie powołany jeszcze w styczniu. Jak poinformowała jego pomysłodawczyni, posłanka Solidarnej Polski Beta Kempa, list intencyjny w tej sprawie został już wysłany do marszałek Sejmu Ewy Kopacz.

W skład zespołu - jak powiedziała Kempa - wejdzie na pewno 15 posłów Solidarnej Polski. - Na konferencji prasowej, która odbędzie się niedługo, będziemy apelować do pozostałych posłów, których niepokoi "wkradanie się" ideologii gender do szkół i przedszkoli o przyłączenie się i wsparcie - zapowiedziała posłanka. Zauważyła, że wielu polityków np. z PiS zapowiadało swój sprzeciw wobec ideologii gender.

Zespół chce też informować czym jest gender. - Wiele osób myli ideologię gender z pojęciem równości płci. A to przecież nie to samo - przekonywała Kempa. Dlatego - tłumaczyła - zespół będzie prowadził kampanię informacyjną na ten temat.

Ponadto zespół ma się zająć "monitorowaniem sytuacji w placówkach edukacyjnych i publicznymi wydarzeniami o charakterze kulturalnym, organizowaniem konferencji naukowych i proponowanie rozwiązań legislacyjnych dotyczących ideologii gender".

O sprawie "ideologii gender" stało się głośno m.in. za sprawą listu pasterskiego przygotowanego na Niedzielę Świętej Rodziny, w którym biskupi przestrzegają przed "ideologią gender".


// źródło http://wiadomosci.onet.pl/kraj/powstanie-zespol-parlamentarny-stop-ideologii-gender/172pc

[img]http://niezalezna.pl/uploads/foto2013/48694-553001385372152.jpg[/img]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...