Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Reiv

Miłość pisana

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się, czy obecnie kobiety dalej czytają literaturę traktującą o miłości?
Może blogi takie jak te, w formie pamiętnika? [url]http://milosc-rak-codziennosc.blogspot.com/[/url]
A może klasyki książkowe?

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie czytuje takich blogów, a z książkami to różnie. Nie interesuje mnie tematyka samej miłości jako takiej w sielankowej scenerii. Raczej jak już to stawiam na jakieś tło, które mnie interesuje jak zbrodnia, magia itd

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nikt nie miał styczności?

A może traktujecie to jako powód do wstydu?

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Blogów nie czytam, a jeśli chodzi o książki to czytam raczej thrillery z wątkiem romantycznym lub kryminały.
Jeśli chodzi o typowe książki kobiece to mogę polecić Danielle Steel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-)Jakos mi nie po drodze do takich ksiazek.
Zdecydowanie lubie i ekscytuje sie tylko miloscia rzeczywista i realna, taka ktora
pisze dla mnie samo zycie.
Milosci innych ,nie. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Żadnych blogów nie czytam. Jakoś nie wydają mi się ciekawe. Co do romansideł to jakichś takich typowych nie czytałam, ale kilka lat temu przerobiłam wszystkie części [i]Zmierzchu[/i]. No i [i]Wichrowe wzgórza[/i] w sumie też mają tematykę głównie miłosną. Wolę jednak, gdy miłość nie stanowi głównego wątku, a tylko jakiś bardziej poboczny.
[quote="Reiv"]może traktujecie to jako powód do wstydu?[/quote] Nie, dla mnie żaden wstyd. Każdy lubi co innego, a czytanie to dla mnie głównie rozrywka.
[quote="Kika666"]Zdecydowanie lubie i ekscytuje sie tylko miloscia rzeczywista i realna, taka ktora pisze dla mnie samo zycie.[/quote] Dokładnie! Taka jest najpiękniejsza. Na niektóre bliskie mi osoby, aż miło się patrzy :heart:

[i]Wehikuł czasu to byłby cud[/i]

[img]http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2010/214/b/0/llama_love_by_fear_the_brilliance.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Jak milo, ze ktos inny docenia wartosc rzeczywistej i realnej milosci, a nie ulega czarowi
i zauroczeniu czytajac romansiki.
A moze wlasnie braki milosne zastepuje milosc pisana?
Znam takie przypadki i co najgorsze, ze nie sa one rzadkoscia. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Kika666"]A moze wlasnie braki milosne zastepuje milosc pisana?
Znam takie przypadki i co najgorsze, ze nie sa one rzadkoscia. ;-)[/quote]
Według mnie jest w tym sporo prawdy, ale niestety nie każdy ma szczęście trafić na swoją drugą połówkę. Dla mnie i tak zdrowsze jest czytanie romansideł niż klejenie się do każdego na siłę, bo takie przypadki też mi są znane :P.

[i]Wehikuł czasu to byłby cud[/i]

[img]http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2010/214/b/0/llama_love_by_fear_the_brilliance.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Mysle, ze sporo osob szuka czasami ,,jakiegos,, wzorca przy pomocy ktorego
moglby znalezc te swoja polowke.
A romansidelka sie do tego doskonale nadaja, bo pobudzaja wyobraznie i nawet dopinguja
do intensywniejszych marzen .
A marzenia zawsze prowadza do ich spelniania.
No , moze nie od zaraz , ale za jakis czas? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie wiem czy pokolenie Naszych mam, ale na pewno Naszych babć czytywała często romansidła.
Chociaż przyznam się, nie rozmawiałem z moją babcią na ten temat.
Świat się zmienił i kobiety się zmieniły - gusta.

Ma to moim zdaniem plusy - kobiety nie starają się na siłę wcielać w życie scenariuszy rodem z Romea i Julii, nie stwarzają nie wiadomo jakich wymagań. Nie każdy z facetów jest księciem i nie każda kobieta księżniczką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mi się wydaje, że teraz jest za duży wybór by koncentrować się na jednym gatunku. A jeśli chodzi o romanse i to takie z niższej półki - większość jest pisana na jedno kopyto i można się znudzić. Choć nie wiem jak to z nowościami, bo ja daaawno nie sięgałam po ten gatunek.
Jest wiele miłośniczek Sparksa, mnie tam jego książki nie pociągają, choć ekranizacje - Pamiętnik, Ostatnia Piosenka itp są przyjemne dla oka;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Zdecydowanie podzielam Twoj poglad Anja.
Rynek jest doslownie zawalony romansikami i tych ponoc dobrych i tych slabowitych.
Ale mysle sobie , ze jednak mimo wszystko jest pewna grupa kobiet ktora lubuje sie w tego
typu ksiazkach. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mała grupa, bo ja osobiście się nie spotkałem z nikim takim. Może czytają, ale nikt nie wspomina. Ani na forach, ani realnie.
Dziwi mnie to trochę. Może kobiety są już takie wyemancypowane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Reiv"]Może czytają, ale nikt nie wspomina. Ani na forach, ani realnie.
Dziwi mnie to trochę. Może kobiety są już takie wyemancypowane?[/quote]
myślę, że jedno nie wyklucza drugiego. Wtedy pokusiłabym się raczej o stwierdzenie, że kobiety mówiące o sobie feministki? nie przyznały by się do czytania romansów. Jak dla mnie - żaden wstyd. W wakacje, gdy znów zacznę czytać więcej niż 3 książki na miesiąc - pewnie sięgnę po jakąś relaksującą miłosną historię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ogrom romansideł jeszcze jest w sprzedaży, ale chyba teraz ludzie czytują chętniej historie nie o księciu na białym koniu czy bogatym potentacie, który kocha służącą, a bardziej sytuacje z życia wzięte gdzie miłość można oprzeć bardziej realnie. Skoro jest dużo takich książek znaczy, że zbyt na nie musi być.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Slusznie zauwazylas Coolka.
Ludzie lubia taka realna milosc, bo ona moze sie
tez im przydazyc.
Byc moze wlasnie na tym polega fascynacja przede wszystkim takim rodzajem
romansow. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi