Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Kika666

Pieklo i nietolerancja ludzi otylych

Rekomendowane odpowiedzi

;-) Ostatnio do programu publicystycznego Tomasza Lisa zostal zaproszony
znany aktor OLAF LUBASZENKO , by porozmawiac o tak delikatnej materii jaka jest nadwaga i otylosc.
Olaf Lubaszenko jest ,,ogromnym,, grubaskiem i jak przyznaje badzo zle znosi te przypadlosc.
W szczegolnosci chodzi o codzienne piekielko jakie gotuja mu plotkarskie portale i spotykani ludzie
ktorzy sa zlosliwi i nietolerancyjnie nastawieni do jego wyrozniajacej sie grubosci.
Brak empatii w stosunku do WSZYSTKICH ludzi otylych jest niezwykle zatrwazajacy , szczegolnie w Polsce.
Co sadzicie o takiej nietolerancji i niestosownym zachowaniu , a wrecz wytykaniu nadwagi lub otylosci u ludzi
dotknietych ta przypadloscia .?
Czy nadwaga i otylosc to rowna sie grubas? ;-)[img]http://i.wp.pl/a/f/jpeg/32489/lison_olaf.jpeg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie każdy jest idealny bo i ideałów nie ma. Nie rozumiem jak można być do kogoś uprzedzonym tylko dlatego , że waży więcej niż nasza tolerancja pozwala. Oczywiście nadwaga i otyłość w pewnym etapie staja się chorobą, ale w naszym społeczeństwie chorym już odrobina ciałka staje się problemem. Niestety coraz częściej zaczyna się to już w przedszkolach i szkołach.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dla mnie wytykanie komuś nadwagi albo zaledwie kilku dodatkowych kilogramów jest chore. Tak samo nie wiem właśnie co w głowie mają dzieciaki w szkołach, które potrafią dokuczać innym. Jasne, że otyłość nie jest dobra, ale nie każdy ma dobrą przemianę materii i silną wolę, by z nią walczyć. Myślę, że takim ludziom wcale nie jest z tym dobrze i na pewno nie potrzebują dodatkowo wytykania palcami. A to przecież nie masa decyduje o tym jaki kto jest.

[i]Wehikuł czasu to byłby cud[/i]

[img]http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2010/214/b/0/llama_love_by_fear_the_brilliance.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Trudno sie nie zgodzic z Toba Paula.
Rzeczywistosc pewnych paskudnych zachowan jest taka jaka jest.
Cale szczescie, ze nie wszyscy dokuczaja swoim slownictwem ludziom z nadwaga czy otyloscia.
Tylko prymitywne istoty nie potrafia odroznic i zrozumiec , ze nadwaga i otylosc to zupelnie co innego.
Tak tez jest w przypadku Olafa Lubaszenki , ktory cierpi na otylosc ktora jest choroba , a nie nadmiernym ,,zarciem,,.
Wiekszosc ludzi tego nie moze pojac, gadajac takie inwektywy pod adresem wlasnie podobnych Jemu osobom.
To czasami przerazajace ile takie osoby musza znosic . Jedni sa nagminnie dyskryminowani np. w pracy.
Czesto zwalnia sie je po prestekstem , ze nie bardzo pasuja do danej instytucji czy nawet reprezentacji jej interesow.
Osoby takie uwazane sa za tzw,,gorszy sort,,. O podwyzkach i intratnych posadach moga tylko sobie pomarzyc. No chyba , ze beda miec figure modelki lub modela. Jednym slowem upokorzenie , rezygnacja i takie,,psychiczne,, poniewieranie to normalka dla takiej osoby z ogromna tusza.
Olaf Lubaszenko i jemu podobni rezygnuja i zaszywaja sie doslownie w ciemnej dziurze by nie miec kontaktu z innymi ludzmi i nie narazac sie na drwiny i kpiny. Przeciez wszyscy wiemy , ze nie ma nic gorszego niz tak izolacja z otoczeniem i poczucie wyobcowania i odrzucenia.To przeciez niszczy ludzka psychike.
Zastanawiam sie czasami , gdzie my zyjemy? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]Nie każdy jest idealny bo i ideałów nie ma. Nie rozumiem jak można być do kogoś uprzedzonym tylko dlatego , że waży więcej niż nasza tolerancja pozwala. Oczywiście nadwaga i otyłość w pewnym etapie staja się chorobą, ale w naszym społeczeństwie chorym już odrobina ciałka staje się problemem. Niestety coraz częściej zaczyna się to już w przedszkolach i szkołach.[/quote] zgadzam się w 100%.
Rodzice jako pierwsi powinni uczulać dzieci na problem jakiejkolwiek "inności" czy odrębności i wpajać pociechom, że nie mogą śmiać się z osób otyłych czy jakichkolwiek innych. Myślę, że rodzinny przykład czy rozmowy mogą dużo zdziałać, a niestety niektóre środowiska 'przyzwalają' na szydzenie z innych.

Jasne, że zgodzę się z Wami, iż nie masa/waga czyni człowieka takim jakim jest. To nie ma absolutnie żadnego znaczenia! Jasne, e są kwestie zdrowotne, ale chyba każdy odróżni ohydne uwagi i poniżanie od dobrych rad przyjaciela.
Pamiętajmy jednak, że nie tylko z osoby otyłej nie można się śmiać, bo " co za chudzielec!" też rani!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A ja szczerze powiem, że...problemu nie widzę.

Nie wiem, może to zależy od środowiska, w jakim człowiek się obraca. Ale u mnie żelastwem są nazywane osoby na wózkach. Kulasami - osoby poruszające się o kuli. Dziewczyna, której włosy były rude, usłyszała kiedyś, że ma włosy koloru kupy. I wiele innych takich przypadków. Ale ja się NIGDY nie spotkałam z przypadkiem, by osoba była wyśmiewana, bo jest otyła. A otyłych osób znam wiele.
Oczywiście, wyśmiewanie się z takich osób jest okropne i natychmiast bym zareagowała, nie jestem z tych, którzy patrzą bezczynnie na krzywdę innych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Czy nadwaga i otylosc to rowna sie grubas?[/quote] Zależy z czego to wynika ta otyłość. Jeśli z lenistwa, obżarstwa i braku umiejętności zadbania o siebie, to nie określę tego człowieka pozytywnie nacechowanym słowem.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Tak sobie mysle , ze z tolerancja jest jednak w Polsce na bakier.
Jako narod uwielbiamy drwiny i nasmiewania sie z innych .
Zawsze nam przeszkadza a to tusza a to wyglad ,oczywiscie U INNYCH LUDZI.
Lubimy metode zaszczuwania innych.
Zastanawiam sie dlaczego z taka luboscia i upajaniem sie krytykujemy grubaskow i dokuczamy im z tego
powodu , ze sa np. chorzy na otylosc / to jest choroba/?
W koncu obzeranie sie to moze byc nawet rodzaj nalogu.
Ale mimo wszystko wypadaloby zachowywac sie odrobine taktowniej, bo to boli tych
ktorych ta otylosc dotyczy.
Zreszta Olaf Lubaszenko jak mowi, przezyl koszmar z tego powodu i nie zyczy takiej psychicznej presji
otoczenia nikomu.
Te slowa o czyms waznym swiadcza. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Reiv"]Zależy z czego to wynika ta otyłość. Jeśli z lenistwa, obżarstwa i braku umiejętności zadbania o siebie, to nie określę tego człowieka pozytywnie nacechowanym słowem[/quote]
Nie każdy w sobie ma tyle sily i samozaparcia. Nie każdy też genetycznie ma uwarunkowania do bycia szczuplym. Ale fakt, że niekiedy jest to wynik wygodnego życia. Tylko nawet wtedy nikt nie zasluguje na krytykę, aż taką która może zaboleć.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote] Nie każdy też genetycznie ma uwarunkowania do bycia szczuplym.[/quote] Nie każdy jest blondynką, nie każdy jest rudy, nie każdy jest głupi, a każdy każdego określa negatywnym słownictwem, nawet grubas. Nie widzę powodu, żeby grubych ludzi traktować inaczej. Żarty i kpiny były zawsze. Jeśli mają podstawy w lenistwie kogoś i braku motywacji to na co taka gruba osoba liczy? Że ktoś będzie to chwalił? Nie każdy musi. Równie dobrze znajdą się osoby, którym się to nie spodoba i mają prawo do swoich opinii, jeśli otyłość wynika z ludzkich zaniedbań. Bo nazywają wtedy ludzi po imieniu. Już bardziej nie rozumiem dręczenie rudych, bo na to się nie ma wpływu. Albo na piegi, albo na cokolwiek biologicznego.

Trzeba też odróżnić znęcanie się, dręczenie od nazwania kogoś grubasem.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja nie pojmuje dręczenia ludzi pod żadnym względem. Nie ważne czy biologicznym, genetycznym czy nabytym.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nazwanie kogoś grubasem nie nazwałbym dręczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nazwanie kogoś głupim też teoretycznie nie. Ale dla kogoś kto ma kompleksy nawet określenia wydające się mało inwazyjne mogą zrobić krzywdę.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) I mysle , ze o to w tym temacie tak naprawde chodzi.
A komentarz Coolki w pelni to oddaje.
Nic dodac i nic ujac. 8-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wydaje mi się właśnie w tym sens problemu, że każdy ma jakieś kompleksy. Osoba szczupła nie zrozumie co znaczy odczuć nazwę grubas, ale za to mając wspomniane piegi rozumie jakie przykre jest określenie w tym kierunku. Osoby które są bez szkoły też inaczej traktują określenie głupi niż osoba, która usłyszy to tak poprostu wpuszczając jednym uchem a wypuszczając drugim. Dla mnie to temat tolerancji i myślę, że swojego zdania nie zmienię.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To moja wina, że ktoś mając kompleks jest przewrażliwiony na określenie, które rzeczywiście oddaje stan?
To ta osoba zmienia znaczenie/sens tego słowa. Ja jedynie oceniam kogoś przez pewien pryzmat i nie stosuje najgorszych określeń.
[quote]Osoba szczupła nie zrozumie co znaczy odczuć nazwę grubas[/quote] Tak samo grubas może nie wiedzieć, jak to można być brzydki albo głupi. Jednocześnie z tego się wyśmiewając. Każdy ma coś w sobie co nie toleruje u kogoś innego, nie lubi i tak dalej. W moim przypadku są to otyli ludzie, którzy lenistwem się usprawiedliwiają i żądają z tego tytułu praw, żeby innym to nie przeszkadzało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Reiv"]Tak samo grubas może nie wiedzieć, jak to można być brzydki albo głupi. Jednocześnie z tego się wyśmiewając.[/quote] Masz rację, ale własnie na tym polega to co napisałam. Nie oceniam innych i nie chciałabym, aby oni mnie oceniali. Co innego jakbym sama oceniała, a nie chciałabym być oceniana.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W życiu posługujesz się różnymi określeniami. Rozumiem, że chodzi o negatywne. Niemniej nie o tym pisałem, przynajmniej w większości poprzedniej mojej wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Reiv"]To moja wina, że ktoś mając kompleks jest przewrażliwiony na określenie, które rzeczywiście oddaje stan?
To ta osoba zmienia znaczenie/sens tego słowa. Ja jedynie oceniam kogoś przez pewien pryzmat i nie stosuje najgorszych określeń.
[quote]Osoba szczupła nie zrozumie co znaczy odczuć nazwę grubas[/quote] Tak samo grubas może nie wiedzieć, jak to można być brzydki albo głupi. Jednocześnie z tego się wyśmiewając. Każdy ma coś w sobie co nie toleruje u kogoś innego, nie lubi i tak dalej. W moim przypadku są to otyli ludzie, którzy lenistwem się usprawiedliwiają i żądają z tego tytułu praw, żeby innym to nie przeszkadzało.[/quote]
;
;-) Chce powiedziec, ze Twoj komentarz zawarty w ostatnim zdaniu zastanawia mnie .
Otoz nie wszyscy ludzie otyli to leniwe grubasy i nie wszyscy sie stosuja metode usprawiedliwiania sie z tego
faktu.
Oni nie zadaja lecz zwyczajnie sie skarza na na czesto chamskie zachowania wobec nich.
Czasami mam wrazenie , ze jest to swego rodzaju dyskryminacja.
Moze sie myle, a nawet chce sie mylic, bo wg mnie to jest paskudne.
A tak na marginesie to powtorze jeszcze raz ze otylosc i nadwaga to dwie rozne ,,sprawy,,. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi