Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Coolka

Antykoncepcja

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://antykoncepcja.studentka.pl/img/wo/0/71/obrazek_sredni_4006071.jpg[/img]

Firmy prześcigają się w wymyślaniu co rusz nowych środków antykoncepcyjnych. Powstało wiele mechanicznych jak prezerwatywa męska, prezerwatywa damska, kapturek domaciczny, diafragma. A także spirale , tabletki , testery owulacyjne, termiczne monitory płodności i inne cuda wianki. Coraz to więcej wiemy o samej antykoncepcji, ale też na pewno nie wszystko.

Jakich środków wy używacie i czy w ogóle używacie? Zdarza wam się śledzić co nowego na rynku ?

[img]http://www.mojaowulacja.pl/index_pliki/obrazki/antykoncepcja.jpg[/img]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Najskuteczniejsza to metoda hormonalna pigułka, plasterek lub kółeczko.
Pigułka może się nie zdążyć wchłonąć i obciąża wątrobę, plastry teoretycznie mogą się odlepić i są mało estetyczne, kółeczko dopochwowe... nie znam jego wad. Ot jest tam sobie przez 21 dni i tyle. W dwóch ostatnich przypadkach raczej nie ma ryzyka że się nie wchłonie odpowiednia dawka. Moim zdaniem to najbardziej pewne dwie metody.
Gumek nie trawię... na szczęście nie mam przygodnych partnerek więc nie muszę ich stosować.
Metody termiczne to czasy króla ćwieczka...
Aaaa i zapomniał bym... spiralka... :) też genialne urządzonko.
Jak będzie pigułka dla facetów to chętnie ją zakupię. :)

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Spirala wcale nie jest taka fajna bo ma dużo "przeciw" a co do metod temperatur i testerów to na rynku obecnie jest szaleństwo. Najnowocześniejsze wykrywają owulację ze śliny :D Ostatnio tak sobie myślę, że tabletki to jednak dobry pomysł

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teoretyczine to najpierw powinien Ci zlecić komplet badań a dopiero później dobierać tabletki.

Coolka... już w latach 90-tych była znana metoda na ślinę.. tylko kłopot w tym że dzisiaj jesteś bezpłodna ale za dwa dni już nie... a plemniki potrafią przeżyć do 72h w ciele kobiety... więc to jest równie skuteczne jak kalendarzyk, stosunek przerywany itp.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Redo tak to powinno wygladac.Niestety tak nie wyglada.Lekarze rzadko robia badania pod odpowiedni lek antykoncepcyjny.
Czego potem sa skutki widoczne w organizmie i nie tylko.

Co zas do spiralek... to odradzam jak tylko sie da.Glosno bylo ze z taka wlasnie spiralka zaszla w ciaze i dziecku wrosła sie w głowke.:/

Coolka.Tabletki sa dobrym wyjsciem. Tyle ze obciazaja zoładek i jednak trzeba pamietac o regularnym przyjmowaniu.Ale tak naprawde wszystkie maja swoje za i przeciw.:)

~ Słodkie życie...słono kosztuje~

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="redorange666"]Jak będzie pigułka dla facetów to chętnie ją zakupię. :)[/quote] O to to, ja też!

[img]http://i.imgur.com/ifQVj4y.gif[/img] [img]http://i.imgur.com/BXMaZ2D.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hexa - są i nie są, zależy od pigułki. Te najnowsze mają naprawdę niewielkie ilości hormonów i dobrze dobrane nie powinny powodować żadnego spustoszenia. ;) Wiadomo, mogą pojawić się skutki uboczne, ale zwykle ustępują w pierwszych tygodniach. U mnie np. po pierwszym cyklu organizm jest już przyzwyczajony do "nowego". Mam ten temat aktualnie na tapecie. :P

Ze spiralami jest różnie. Przede wszystkim żadna normalna kobieta nie będzie chodziła w ciąży ze spiralą. Należy ją jak najszybciej wyjąć. ;) Osobiście nie bardzo mi się ta metoda podoba i raczej się na nią nigdy nie zdecyduję.

chrabaszczewska.marta - w ogóle nie znam tych pigułek, ale pewnie zaczęłabym od uważnego przeczytania składu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="redorange666"]kółeczko dopochwowe... nie znam jego wad.[/quote] Czytałam, że te krążki sprzyjają infekcjom i sporo kobiet narzeka na częstsze stany zapalne w obrębie narządów płciowych.
[quote="Hexa"]Co zas do spiralek... to odradzam jak tylko sie da.Glosno bylo ze z taka wlasnie spiralka zaszla w ciaze i dziecku wrosła sie w głowke.:/ [/quote] Dla jednych to wada, ale dla innych może to nie mieć znaczenia. Na spiralę zdecydowałabym się wtedy, gdybym wiedziała, że przez dłuższy czas baaardzo nie będę chciała mieć dziecka i w takiej sytuacji myślałabym głównie o swojej wygodzie a nie o tym, co może się stać z ewentualną ciążą.

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jaka jest najlepsza NATURALNA antykoncepcja?
Menopauza.

PS. Ten kto oglądał wszystkie odcinki "The Big Bang Theory" ten zna :P

"[i]Why do you have to be like others?[/i]" ( www.youtube.com/watch?v=Ect56804xfA )

Szukasz graczy do grania w MultiPlayer? Zajrzyj tu: [color=#008000]http://scypion.pl/viewtopic.php?f=58&t=14655[/color] !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No akurat nie oglądalam, ale co do antykoncepcji to jednak idzie do przodu. Nie wiem czy wiecie, że są nawet tabletki antyoncepcyjne dla kobiet karmiących piersią. Limetic się nazywają jedne z nich. Fajna sprawa, bo jednak jak karmienia stają się nieregularne już to mało bezpiecznie się robi.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To prawda. Moja koleżanka op tygodniu od odstawienia dostała okresu. To chyba tylko zrządzeniu losu że nie zaszła w kolejną ciążę. A było to dokładnie miesiąc temu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Etam zrządzenie, widocznie to nie były dni płodne. ;) Sama przymierzam się do vixpo. Niewielka ilość hormonów i łagodzi pms'y, które przechodzę niestety dość ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="samba_mamba"]Etam zrządzenie, widocznie to nie były dni płodne. ;) Sama przymierzam się do vixpo. Niewielka ilość hormonów i łagodzi pms'y, które przechodzę niestety dość ciężko.[/quote] No to faktycznie =- pogadaj z ginekologiem to może być dla Ciebie rozsądne rozwiązanie. Sama dopiero niedawno dowiedziałam się że są już nie tylko tabletki 21+7 ale również 24+4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="samba_mamba"]Etam zrządzenie, widocznie to nie były dni płodne. Sama przymierzam się do vixpo. Niewielka ilość hormonów i łagodzi pms'y, które przechodzę niestety dość ciężko.[/quote] Też się nad Vixpo zastanawiałam, bo masa osób poleca własnie na stany tej nerwowości przedokresowej, a co jak co bywa wtedy nie do wytrzymania. Muszę zapytać lekarza jak będę jak to faktycznie jest.

A jak to jest z pamiętaniem o tabletkach. Nie macie z tym problemu?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ogólnie problemu z pamiętaniem nie mam ;) ale wycztałam gdzieś o czym takim jak Różowe lusterko, pobrałam i testuję

...bo w oczach tkwi siła duszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przypominajka, ale połączona z kilkoma cennymi rzeczami, np informacjami o antykoncepcji, czy kontrola wagi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hadassa a powiedz czy jest to aplikacja płatna i w jakiej formie wyskakuje ta przypominajka, nie chciałabym aby po telefonie było widać, że zażywam antykoncepcję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Na androida aplikacja jest bezpłatna.
Na moim htc pojawiłam sie widget, ale spokojnie można go skasować, oczywiście w aplikacjach pojawia się ikona apki.
Natomiast samo przypomnienie pojawia mi sie w górnym pasku, z powiadomieniami, że przypominamy o różowej przyjaciółce, czy pigułce. Teraz nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fajnie wygląda ta aplikacja i widzę, że ma też inne dodatki nie tylko przypominajkę. Sprawdzę sobie dziś jak to się ma do tej wagi i kontroli. Ostatnio miałam problem z tel w ktorym zmienila mi się godzina i nie zadzwonil budzik. Tu aplikacja w takiej sytuacji i tak mi chyba przypomni.

[img]https://lh4.ggpht.com/MvWNUudxg8uvduvF6Kco74FTy6b2K22UFzpGxtRqrAipEWgsdOlZGBRgGCDcYv1p-_g=h900[/img]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fajna ta apka, brakuje mi tylko trochę by pokazała mi w którym dniu cyklu jestem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Super aplikacja, od niedawna mam smartfona i szukam jakiś ciekawych propozycji, a ta wydaje się być fajna. Ściągnę sobie i wypróbuję :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dni cyklu też niespecjalnie mi są na razie potrzebne ;) Wiele osób instaluje ją bardziej ze względu na przeliczniki wagi. Dużo kobiet boi się o to, że podczas brania tabletek przytyje. Aplikacja pomaga się uspokoić i mieć nad wagą większą kontrolę.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi