Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Reiv

Najbardziej perwersyjne postacie historyczne

Rekomendowane odpowiedzi

[b]10. Markiz de Sade[/b]

Francuski pisarz jest autorem szokujących książek, takich jak powieść "Sto dwadzieścia dni Sodomy", w której zawarte są opisy najbardziej wyuzdanych praktyk seksualnych.

Markiz nie brał tych historii z wyobraźni, lecz raczej z własnych doświadczeń. Zdeklarowany libertyn i ateista, który nie wahał się krytykować duchowieństwa czy arystokracji, miał bardzo burzliwe życie. Zapraszał do swojej posiadłości wiele kobiet i z ich udziałem organizował orgie.

Za praktykowanie sodomii, wywoływanie skandali czy trucicielstwo, de Sade wielokrotnie trafiał do więzienia, a nawet do zakładu dla obłąkanych. Od jego nazwiska pochodzi termin "sadyzm", będący określeniem zaburzenia seksualnego.

[b]9. Kaligula[/b]

Kaligula to cesarz rzymski, który przeszedł do historii jako wcielenie okrucieństwa i szaleństwa. Zasłynął z eliminowania ludzi, którzy mogli stać się jego przeciwnikami. Za jego czasów w państwie zapanował kryzys, a jedną z jego przyczyn był ekstrawagancki styl życia cesarza.

Kaligulę oskarżano także o utrzymywanie kontaktów seksualnych ze swoimi trzema siostrami oraz rozwiązłe zachowanie. Cesarz miał również zabijać dla własnej rozrywki i urządzić w pałacu dom publiczny.

Dziś trudno stwierdzić, czy te doniesienia są zgodne z prawdą. Kaligula nie był bowiem lubiany, głównie z powodu klęski głodu i fatalnego stanu gospodarki, do których doprowadził. Być może więc jego obraz jest wyrazem czystej niechęci, a nie rzeczywistych sytuacji.

[b]8. Henryk VIII[/b]

Henryk VIII jest twórcą anglikanizmu. Powstanie nowego wyznania w tym przypadku nie było jednak spowodowane głębokimi przemyśleniami religijnymi, ale raczej zatargiem z papieżem.

Kiedy Tomasz Cranmer, arcybiskup Canterbury, unieważnił ślub Henryka z jego pierwszą żoną, Katarzyną i potwierdził ślub z Anną Boleyn, papież odpowiedział ekskomuniką nałożoną na króla. Skutkiem było właśnie powstanie nowego Kościoła i odcięcie się od władzy papieskiej.

W czasie swojego panowania Henryk VIII miał 6 żon, a także był w kilku związkach nieformalnych. Do historii przeszło jak okrutnie obchodził się ze swoimi partnerkami.

Dopuścił do ścięcia swojej żony, Anny, którą oskarżono między innymi o cudzołóstwo, kazirodztwo i spiskowanie. Inną żonę, Katarzynę Howard, ścięto toporem. Można powątpiewać, czy władca przejął się ich losem, skoro wciąż brał kolejne śluby.

[b]7. Gilles de Rais[/b]

Ten żyjący w XV wieku francuski arystokrata uczestniczył w wielu bitwach i za swoje zasługi otrzymał tytuł marszałka. Dopiero po wielu latach wyszło na jaw, jakich zbrodni się dopuścił. Przypuszcza się, że zamordował 30 dzieci, jednak ta liczba mogła być dużo większa.

Nieszczęśników, głównie chłopców, Gilles de Rais zwabiał do swoich włości, a tam ich gwałcił i torturował. Na koniec zabijał - poprzez ucięcie głowy czy złamanie karku.

Gilles de Rais napawał się także widokiem konających dzieci, a gdy były martwe, rozcinał ich ciała i oglądał organy wewnętrzne. Oskarżony o morderstwa, sodomię i herezję, został uznany za winnego i wraz z dwoma wspólnikami stracony.

[b]6. Katarzyna II[/b]

Katarzynę II, carycę Rosji, Polacy bardzo dobrze znają. Ta potężna i genialna władczyni przyczyniła się przecież do wymazania Polski z mapy Europy. Katarzyna nie była słabą kobietą, wprost przeciwnie - nie bała się niczego. Szokowała także swoim zachowaniem.

Caryca miała swoich oficjalnych faworytów, a także przelotnych kochanków, często młodszych i pochodzących z niższej klasy społecznej. Jednym z jej partnerów był Stanisław Poniatowski, przyszły król Polski.

Oprócz tego Katarzyna II miała na swoim dworze urządzać orgie i utrzymywać stosunki z koniem. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że sporo z tych doniesień jest nieprawdziwych.

[b]5. Leopold von Sacher-Masoch[/b]

Człowiek, od którego nazwiska wziął się termin masochizm, przeszedł do historii wskutek swojego dziwnego zachowania. Von Sacher-Masoch był austriackim pisarzem tworzącym w XIX wieku.

Najważniejszym jego utworem jest książka "Wenus w futrze" opowiadająca o związku kobiety, Wandy, z mężczyzną, który pragnie zostać jej niewolnikiem. Główna bohaterka znieważa mężczyznę przy jego pełnej aprobacie.

Co najciekawsze, Von Sacher-Masoch oparł historię przedstawioną w książce na własnych doświadczeniach. W grudniu 1869 roku podpisał kontrakt na 6 miesięcy ze swoją kochanką, baronową Fanny Pistor.

Mężczyzna zobowiązał się zostać jej niewolnikiem. Przejawiało się to choćby tym, że gdy para wybrała się do Wenecji, baronowa podróżowała w pierwszej klasie, a pisarz w trzeciej.

[b]4. Lewis Caroll[/b]

Ten znany brytyjski pisarz, autor jednej z najsłynniejszych książek w dziejach, "Alicji w Krainie Czarów", był oskarżany o różne nietypowe zachowania. Między innymi o szczególne zainteresowanie dziewczynkami do 14. roku życia. Caroll był wielkim fanem fotografii i wykonywał portrety wielu osób, z czego duży procent stanowiły zdjęcia właśnie dziewczynek.

[b]3. Elżbieta Batory[/b]

Elżbieta Batory, węgierska księżna, jest związana z historią Polski. To ona jest bowiem siostrzenicą króla Stefana Batorego. Czy nasz władca powinien być dumny z krewnej? Raczej nie, bo Elżbieta przeszła do historii jako seryjna morderczyni, która według różnych świadectw zamordowała od 30 do nawet 650 osób.

Księżna torturowała swoje służące, a także kąpała się w ich krwi, co miało zapewniać jej młodość. Oskarżano ją także o organizowanie orgii i posiadanie wielu kochanków, zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

[b]2. Aleksander VI[/b]

Aleksander VI to jeden z najbardziej znanych i jednocześnie najbardziej szokujących papieży. Nic dziwnego, że jego biografia została już zekranizowana. O życiu Aleksandra VI, kardynała Borgii, krąży jednak także dużo fałszywych informacji.

Faktem jest jednak, że Borgia jako kardynał miał kochankę, Vanozzę Catanei i spłodził z nią kilkoro dzieci. Co więcej, już jako papież dochował się kolejnych potomków. Aleksander VI zasłynął także z przypominających orgie uczt, które urządzał. Borgię podejrzewano nawet o kazirodztwo z własną córką, Lukrecją. Czy jednak relacje o ekscesach i zepsuciu moralnym papieża nie są przesadzone? Tego już się nie dowiemy.

[b]1. Heliogabal[/b]

Heliogabal był cesarzem rzymskim, który objął władzę w wieku zaledwie 14 lat. Być może właśnie niedojrzałość była przyczyną jego szokującego zachowania. Do historii przeszły homoseksualne orgie i pijackie uczty, które urządzał w swoim pałacu. Po Rzymie Heliogabal poruszał się rydwanem zaprzężonym w młode nagie kobiety. Cesarz aż pięć razy wstępował w związek małżeński, w tym raz z mężczyzną, Hieroklesem, niewolnikiem i woźnicą rydwanów.

Heliogabal miał licznych kochanków, za jego rządów pałac zaczął przypominać dom publiczny. Cesarz chciał nawet zmienić płeć, ale ostatecznie się tego nie podjął. Z pewnością zakończyłoby się to dla niego tragicznie.

[size=85](źródło: http://niewiarygodne.pl/gid,15652528,img,15652602,kat,1017185,page,2,title,Pedofile-sodomici-i-zoofile-Oto-10-najbardziej-perwersyjnych-postaci-historycznych,galeriazdjecie.html)[/size]

Czytaliście biografie tych ludzi? Zboczeńcy, szaleńcy czy ludzie, którzy stali się przykładami/symbolami różnych seksualnych skłonności i dewiacji?

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”
 
Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.
 
Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;-) Mysle, ze perwersja i rozpasanie polaczone z lotrostwem i okrucienstwem zawsze towarzyszyla czlowiekowi.
Wiec wymionione tu postaci historyczne rowniez nie byly od tych cech wolne.
Czy to co w ich biografii szokuje jest prawda?
Sadze , ze w kazdej opowiesci jest bez watpienia sporo prawdy .
Zboczency i rozpustnicy wszelkiej masci przewijaja sie w kazdym wymiarze czasowym .
A lista takich ,,bydlad,, jest bardzo dluga.
Warto do niej dodac , chocby Rodrigo Borgia, ktory moglby lapke podac w dewiacji samemu Kaligulii, a jego przeswietna
corcia Lukrecja moglaby sie zaprzyjaznic i ,,jezdzic,, na jednym wspolnym koniu ze zboczona i perwersyjna Katarzyna II.
A tak na marginesie tematu , to Borgia bardzo kochal swoje dzieci , ale nie byl ani kochankiem Lukrecji , kobiety lagodnej , poslusznej ,choc rozpustnej do granic wytrzymalosciowych.
A moralnosci niestety nie mial za grosz.
Warto poczytac ,,BORGIOW,, by rozwiac troche historycznych watpliwosci. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daleko nie musimy szukać, żeby takich właśnie więcej znaleźć :

[color=#FFFFBF]Adolf Hitler - król perwersyjnych zabaw[/color]
Zmieniali kochanki jak rękawiczki, uwielbiali perwersyjne gierki, a niektórzy ukrywali homoseksualizm - życie erotyczne wielkich dyktatorów było zazwyczaj równie brutalne, jak ich rządy. Józef Stalin, Adolf Hitler czy Muammar Kaddafi traktowali kobiety jak przedmioty, którymi można się przez chwilę pobawić, a później wyrzucić.

[img]http://i.wp.pl/a/f/jpeg/31537/dyktatorzy2_000_ARP1545215.jpeg[/img]

[color=#FFFFBF]Benito Mussolini - codziennie inna kochanka[/color]
Mussolini był żonaty, ale w niczym nie zmieniało to jego stosunku do kobiet. "Miałem dzieci pozamałżeńskie, miałem kochanki. Czuję się jednak usprawiedliwiony ze względu na okoliczności. W końcu, czy od mężczyzny takiego jak ja, któremu przytrafiła się cała masa okazji, można oczekiwać, że będzie szedł przez życie prostą drogą? Wszyscy mężczyźni zdradzają swoje żony, nawet synowie fryzjerów. Dla każdego z nich nie ma usprawiedliwienia. A ja przynajmniej jakieś usprawiedliwienie mam" - tłumaczył swojej najwierniejszej kochance Clarze Petacci, która towarzyszyła mu do ostatnich chwil życia. Zostali wspólnie rozstrzelani w 1945 roku.

[img]http://i.wp.pl/a/f/jpeg/31537/dyktatorzy2_000_SAPA990305277630.jpeg[/img]

[color=#FFFFBF]Józef Stalin - za odrzucone zaloty wtrącał do więzienia[/color]
Jeden z najbardziej okrutnych dyktatorów w dziejach ludzkości. Jego życie seksualne również odbiegało od przyjętych norm, ponieważ neurotyczna osobowość sowieckiego przywódcy graniczyła z patologią.
Granica została przekroczona w 1932 r., po samobójczej śmierci żony, Nadii Alliłujewej. Zdaniem historyków to zdarzenie spowodowało brzemienne w skutkach zmiany w charakterze Stalina. Nie tylko stoczył się w morderczą paranoję, ale także zdziwaczał, stał się niesłychanie podejrzliwy, również wobec kobiet. Te, które nie odpowiadały na jego zaloty, trafiały zazwyczaj do więzienia. Obsesyjna podejrzliwość spowodowała, że wiele żon partyjnych towarzyszy zostało rozstrzelanych. Jednak Stalin nie unikał romansów. Na Kreml dostarczano mu młode, rosyjskie dziewczyny w ulubionym typie wodza: niebieskookie blondynki z obfitym biustem.

[img]http://i.wp.pl/a/f/jpeg/31537/dyktatorzy2_000_ARP3351667.jpeg[/img]

[color=#FFFFBF]Kim Dzon II - miłośnik porno[/color]
Życie prywatne przywódców Korei Północnej jest skrywane za grubą kurtyną. Według oficjalnej propagandy kolejni "ojcowie narodu" są wzorem wszelkich cnót. Jednak rzeczywistość jest inna, co potwierdzają uciekinierzy z ostatniego totalitarnego państwa świata.

[img]http://i.wp.pl/a/f/jpeg/31537/dyktatorzy2_000_APP2000072036287.jpeg[/img]

[color=#FFFFBF]Muammar Kaddafi - tyran na viagrze[/color]
"Do jego sypialni codziennie wchodziło cztery albo nawet pięć kobiet" - zdradza tajemnice libijskiego przywódcy Muammara Kaddafiego jego fryzjer i makijażysta Faisal. Okazuje się, że dyktator był maniakiem seksualnym. Żeby sprostać wybujałym żądzom, codziennie zażywał ogromne ilości viagry. Nie przejmował się radami lekarzy, którzy ostrzegali go przed ryzykiem przedawkowania środków na potencję.

[img]http://i.wp.pl/a/f/jpeg/31537/dyktatorzy2_000_Par2018224.jpeg[/img]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) Mysle jednak , ze perwersje jakie przypisuje sie Adolfikowi Hitlerowi sa
mocno przesadzone.
Niektore zrodla podaja , ze ponoc bal sie kontaktow z kobietami.
A jesli juz to nie mialy one nic z perwersji.
I komu tu wierzyc? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...