Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Reiv

Pamięć absolutna

Rekomendowane odpowiedzi

Badacze z Tufts Uniwersity badali odtwarzanie wspomnień przez płazińce, osobniki, które rozpoznają znajome miejsce, szybciej się osiedlają i zaczynają się odżywiać niż te, które znalazły się w nowym otoczeniu. Więc naukowcy umieszczali robaki na szalce Petriego (http://pl.wikipedia.org/wiki/Szalka_Petriego)
....by potem pozwalać im się tam oswajać. Następnie obcinano głowy i czekano dwa tygodnie, aż głowy odrosną. W kolejnym etapie pobudzali wspomnienia robaków. Doszli do wniosków, że kiedy "przeszkolone" robaki wkładali do tego samego naczynia, zaczynał one przyjmować pokarm znacznie szybciej niż pozostałe. Wyniki potwierdziły, że płazińce pamiętają swoje otoczenie nawet jeśli odetnie się im głowę. Wyniki badań mogą mieć wpływ na rozwój sztucznej pamięci oraz na skuteczniejsze leczenie chorób neurodegeneracyjnych.

[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0c/Haeckel_Platodes.jpg[/img]

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie sądziłam, że te stworzenia są skłonne do jakichkolwiek złożonych zachowań.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Też byłem zaskoczony.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Swoja drogą jeśli one tak mają rozbudowany jak na nasze pojęcie system zachować to co dopiero wyższe stworzenia o których nadal tak mało wiemy.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja również jestem zaskoczona. Nie słyszałam nigdy o tych eksperymentach, a wyniki są na pewno zaskakujące. Pewnie nadal poczyniane są różne badania w tym kierunku, a ich wyniki zapewne przyczynią się i do rozwoju medycyny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:eek: Troche makabryczne te badania i eksperymenty z odcinaniem glow robakom .
Ale co sie nie robi dla wyzszych celow. :eek:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ciekawe rzeczy, szkoda, że my tak nie mamy. To sprawiałoby, że bylibyśmy niemal nieśmiertelni. :P A właściwie w całej okazałości, bo o ile pozwala mi moja orientacja sądzić, do pełnej wymienności narządów brakuje tylko mózgu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fajtula ale za to, po odcięciu nogi czy ręki, możemy żyć dalej. :)
I jest więcej takich stworzeń, na myśl przyszłą mi jaszczurka, która gubi ogon a on jej odrasta.

Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi na Ziemi.

- To skąd u nich pępki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gdyby jaszczurka miała w ogonie mózg, to mogłoby to stanowić kolejny swoisty cud natury. Jakieś ploty chodziły, że Chińczycy na Dalekim Wschodzie eksperymentują z klonowaniem, ciekawe, na jakim są etapie. Ktoś może siedzi w temacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ale nie ma w ogonie mózgu a więc klapa. O tych eksperymentach nic nie wiem.

Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi na Ziemi.

- To skąd u nich pępki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi