Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
MagicalFire

True Blood - serial

Rekomendowane odpowiedzi

[center][size=18][i][color=red][b]Czysta krew/ True Blood Serial TV [/b][/color][/i][/size]

[img]http://chilli4.wrzuta.pl/sr/d/apX6ijjdaVO/true_blood_czysta_krew[/img]

True Blood to nowy serial Alana Balla, twórcy m.in. ?American Beauty? i ?Sześć stóp pod ziemią?, produkowany i emitowany przez stację HBO.

Serial powstaje na podstawie serii książek autorstwa Charlaine Harris, tzw. Northern Vampire Series lub Sookie Stackhouse Series, której pierwszy tom został wydany w Polsce przez wydawnictwo Zysk i S-ka pod tytułem ?Martwy aż do zmroku?.

Główną bohaterką True Blood jest Sookie Stackhouse, 25-letnia kelnerka z Bon Temps w stanie Louisiana, która ma niezwykłą zdolność do słyszenia ludzkich myśli. W świecie serialu wampiry stanowią mniejszość społeczną, dzięki wynalezieniu przez japońską firmę tzw. prawdziwej krwi - syntetycznego substytutu krwi, który umożliwia im funkcjonowanie bez konieczności pożywiania się na ludziach. Część z nich stara się normalnie współżyć z resztą społeczeństwa, walczyć o swoje prawa itp.

Fabuła rozgrywa się właśnie w Bon Temps, do którego powrócił po wielu latach Bill Compton, 173-letni wampir, pragnący osiedlić się w mieście na stałe i legalnie mieszkać wśród ludzi. To właśnie losy Billa i Sookie oraz ich znajomych są główną osią serialu.

[b]Obsada:[/b]

* Sookie Stackhouse - Anna Paquin
* Bill Compton - Stephen Moyer
* Jason Stackhouse - Ryan Kwanten
* Tara Thornton - Rutina Wesley
* Lafayette Reynolds - Nelsan Ellis
* Sam Merlotte - Sam Tramell
* Adele ?Gran? Stackhouse - Lois Smith
* Arlene Fowler - Carrie Preston
* Eric Northman - Alexander Skarsgard

[b]zwiastun
[/b]

[youtube2]ysRNjgWzZsA[/youtube2][/center]

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szczerze to zwiastun zrobili nie zbyt .
serial jest świetny jeżeli , ktoś lubi oglądać wampiry .
ja czekam z niecierpliwością na 3 sezon , który ukaże się pod koniec maja .

podobny jest do czystej krwi serial pamiętniki wampirów .

[color=yellow][b]Tylko ?ycie po?wi?cone innym warte jest prze?ycia.[/b][/color][/shadow][shadow=green] Zosta?am sprowadzona na z?a drog?, ale bli?ej mi do dobra ni? z?a.[/shadow] http://kagarolinka.wrzuta.pl/audio/kULpkkNtIp/friends-naucze_cie_zyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[color=#FF0000]"True Blood / Czysta Krew"[/color]
Czysta Krew prezentuje historię czarującej kelnerki, Sookie Stackhouse, oraz świat w którym stworzenia tajemnicze i brutalne żyją pośród nas stając się częścią naszego życia. Opowieść rozgrywa się w fikcyjnym amerykańskim miasteczku Bon Temps. Było ono cichym, spokojnym i niczym niewzruszonym miejscem, gdzie przez wieki dominowała monotonia życia codziennego. Życie miasteczka do góry nogami wywrócił przyjazd Billa Comptona, blisko 200-letniego wampira. Ta oaza spokoju stała się szybko tłem dla mrocznych i tajemniczych zdarzeń, walk wampirów, potwornych morderstw i zbrodni.
Wszystko rozgrywa się w atmosferze sztucznej krwi oraz politycznych i religijnych bitew. Jednak szczęście również odnajduje tu swoje miejsce. Sookie i Bill spotykają się. To miłość od pierwszego wejrzenia, dziwny związek śmiertelniczki z wampirem, cudowna harmonia ich ciał i umysłów, która pozwala im pokonać wszelkie przeciwności losu.

Niedawno skończyłam oglądać 6 sezon. Jeden z moich ulubionych seriali chociaż wmieszanie w to wątków pobocznych jak wróżki czy psychopatyczne kobiety chcące władzy sprawiło, że serial odbiega od początkowego założenia raczej. Ale i tak mi się podoba :P Ktoś ogląda ?

[img]http://klling.files.wordpress.com/2013/09/true-blood-season-6.jpg?w=610[/img]

Mało kto wie także, że główni bohaterowie Anna Paquin (Sookie Stackhouse) i Stephen Moyer (Bill Compton) są para w realnym życiu. Ciekawe czy im to pomaga czy może niekoniecznie. Panna Stackhouse w serialu gra wiele nie tyle dwuznacznych co wręcz erotycznych scen.

[img]http://cdn02.cdn.justjared.com/wp-content/uploads/2012/12/newcast-paquin/anna-paquin-stephen-moyer-new-cast-member-true-blood-season-6-02.jpg[/img]

[color=#FF0000]Sezon 7 premiera CZERWIEC 2014[/color]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Oglądałem z Cooleczką jeden odcinek, zdecydowanie nie moje klimaty. (Czego się nie robi z miłości)
Chociaż serial ma swoje zalety i NAWET się przyjemnie oglądało. :mrgreen:
Może się skuszę na następny odcinek.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No jak Ty od końcowego odcinka 6 sezonu zacząłeś :) Ale 7 mógłbyś ze mną oglądać

Co do samego serialu jest mało przewidywalny i tak wielowątkowy, że przyjemnie się ogląda

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Widziałam kilka pierwszych odcinków (z 3?) i absolutnie mnie nie porwał. Czytałam jednak tyle pozytywnych opinii na temat serialu, że zastanawiam się czy nie odświeżyć pamięci i nie zacząć znów oglądać. W końcu minęło trochę czasu, a kobieta zmienną bywa.
Po pierwszym oglądaniu pamiętam, że irytowała mnie Sookie i nie przypadł mi do gustu główny wampir (nie wiem jak mu tam było...), a bohaterów trzeba przecież lubić (nawet jak grają tych złych:D)

Czytał ktoś może książkę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie czytałam książki, ale już raczej nie przeczytam. Za dużo obejrzałam raczej. Czekam na ten sezon 7 bo to już ma być ostatni. A co to Snooki i Billa też jako postacie mnie drażnią :P A jak mam coś polecić to racze jak już oglądać to akurat ten serial oglądać od początku, bo zbyt wiele jest powrotów do przeszłości, które maja znaczenie.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Obejrzałam większość pierwszego sezonu, ale jakoś nie mogłam się wciągnąć i pewnie więcej już nie obejrzę, ani tym bardziej nie przeczytam.

[i]Wehikuł czasu to byłby cud[/i]

[img]http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2010/214/b/0/llama_love_by_fear_the_brilliance.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
"Serial zgromadził największą całkowitą widownię spośród wszystkich dotychczasowych produkcji HBO, a już po drugim odcinku pierwszego sezonu zapowiedziano jego kontynuację. Produkcja otrzymała także dwie nominacje do Złotych Globów.Polska premiera serialu odbyła się 7 lutego 2009 roku o godzinie 2200 w HBO Polska. Według danych AGB Nielsen Media Research średnia oglądalność pierwszych 10 odcinków wyniosła 76 tysięcy widzów (powyżej 4 roku życia). Najlepszą oglądalnością cieszył się pierwszy odcinek, który zgromadził średnio przed telewizorami prawie 188 tysięcy widzów."

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Po pierwsze - Jessica to dobra dupa, ale i tak moim ulubionym bohaterem jest Sam.
Po drugie - Skończyłem oglądać na trzecim lub czwartym sezonie i jakoś nie mogę się przekonać do kontynuacji.
Po trzecie - Szkoda, że serial i książki różnią się tak bardzo.
Po czwarte - Wspominałem o Jessice?
[img]http://25.media.tumblr.com/c212f431e0f133aa36abb59783899133/tumblr_mj1ybjwusB1s3gvlho1_500.gif[/img]
No więc właśnie... ;)

[img]http://i.imgur.com/ifQVj4y.gif[/img] [img]http://i.imgur.com/BXMaZ2D.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Haha nie patrzyłam na serial z tego aspektu, ale fakt, że postać Jessici jst świetnie dobrana. A rozkręciła się bardzo w kolejnych sezonach, więc dobrze jakbyś się zmusił do zaczęcia :) Ja czekam na kolejny sezon.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_krEPIt1ssA[/youtube]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Coolka -i jak, oglądasz dalej? Ja zacząłem, ale coś mi się znudziło. Pewnie jeszcze wrócę do niego, bo nurtuje mnie pytanie - gdzie jest Tara. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi