Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Coolka

Znaczenie snów

Rekomendowane odpowiedzi

Od zarania dziejów ludzie zastanawiają się nad znaczeniem i symboliką snów. Jednak czy tak naprawdę można jednoznacznie określić co dany sen przedstawia i jakie ma znaczenie? Znaczenie snów jest i było wielką zagadką, co prawda pochodzenie snów z każdym rokiem jest coraz bardziej oczywiste dzięki badaniom naukowym, jednak samo znaczenie snów jest ogromną zagadką. W celu wyjaśnienia snów powstają różnego rodzaju senniki, zarówno w wersji tradycyjnych książek jak i w wersji interaktywnej czyli sennik internetowy. W obu przypadkach sennik charakteryzuje się tym samym.

Interpretacja snów polega na odgadywaniu znaczenia symboli z jakimi mamy do czynienia podczas snu. Sny powstają zazwyczaj na skutek przeżytych sytuacji i emocji. Znaczenie snów jest ciężkie w interpretacji ponieważ każdy symbol można interpretować na kilka sposobów. W samej interpretacji należy także pamiętać, że sny posiadają indywidualną interpretacje w zależności od konkretnej osoby, dlatego nie można traktować jednakowo znaczenia symboliki danego snu. Dlatego tak ważne są opowiadania senne (które powinno się zapisywać), aby je interpretować z perspektywy czasu.

Idąc przykładowo DZIECKO - zobaczyć je podczas narodzin:
dla mężczyzny oznacza rozstanie z kobietą
dla biednych poprawę losu
dla zamożnych jest złym zwiastunem
podróżującym zapowiada powrót do ojczyzny

[img]http://papilot.mykmyk.pl/img/660/0/sen-10232313.png[/img]

Wierzycie w sny i ich znaczenie? Czy uważacie, że jest to zwykły objaw chociażby późno zjedzonej kolacji ?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JA nie miewam snów a raczej miewam je bardzo rzadko. NIe przywiązuję do nich specjalnej uwagi oprócz jednego który zawsze zwiastuje u mnie ciężką chorobę. Jest to zawsze jeden i ten sam sen który mi się śni od dziecka i zawsze później mój organizm mówi mi dość... dwa trzy tygodnie leżenia plackiem. Każdy inny nie ma dla mnie żadnego znaczenia.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ze snów które mają dla mnie znaczenie miewam czasem sny, które cyklicznie są mi się co noc te same z dnia na dzień jakby o kawałek więcej. Zazwyczaj później dzieje się coś złego.

Zastanawia mnie czy takie zwykłe sny sprawdzacie w senniku i czy znaczenie się jakoś potwierdziło kiedyś?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Nie dziwie sie , ze sny fascynuja ludzi, bo sa przeciez nednym z najbardziej
intymnych doznan.
To co przezywamy i doznajemy moze i tak naprawde ma swoje odzwierciedlenie w naszych roznotematycznych snach.
One natomiast sa odbiciem naszych najglebszych pragnien , roznych nadziei , strachu i oczywiscie fantazji zwiazanych z seksem.
Sny odkrywaja wiele naszych tajemnic , dlatego ich dobra interpretacja zdecydowanie
moze nam pomoc zrozumiec takze samych siebie .
O snach mozna mowic w nieskonczonosc.
Dla ciekawych powiem tylko, ze sny moga ostrzegac nas przed grozacym niebezpieczenstwem , a wlasciwe
odczytanie takiego snu bardzo czesto pomaga nam w rozwiazaniu naszych problemow.
Dodam , ze jest wiele snow ktore przepowiadaja przyszlosc .
Warto wiec dowiedziec sie co one oznaczaja. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A ja chętnie poczytałbym książkę jakąś o odczytywaniu znaczeń snów. Moje sny są barwne i pełne symboli. Żywe i ciężko czasem je nie przeżywać, chociaż muszę przyznać, że spokojniej je odczuwam ostatnimi tygodniami, nawet jeśli dzieją się w nich prawdziwe katastrofy. 8-)

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Szczerze mowiac to takie sobie czytanie ksiazek o snach , symbolice i interpretacji jest ot taka
podroza ktora nie prowadzi do nikad, a co najwyzej moze byc tylko sucha informacja i swego rodzaju ciekawostka owiana
woalem tajemnicy i domyslow.
Warto zadac sobie pytanie , czy nasze sny mowia prawde?
Czy rzeczywiscie mozemy przepowiedziec przyszlosc z naszych snow?
Ja twierdze , ze TAK.
Czesto nawet zdarza sie, ze takie sny znane jako przepowiednie przyszlosci dopadaja nas ,ale tak naprawde to sa one wywolywane
pewnymi zdarzeniami czy tez rzeczami ktore juz zdarzyly sie w naszym zyciu.
Posluze sie tu przykladem .
Jesli snilo ci sie , ze twoj samochod zepsul sie , a nastepnego dnia tak np . sie stalo , to mozna to wytlumaczyc tym , ze np wczesniej
zauwazyles jakies dziwne zmiany w pracy silnika i nie zainteresowales sie tym.
Ale jesli sni ci sie np. wynajety samochod ktorego nigdy nie widziales na oczy to mozemy wtedy powiedziec , ze jest to sen super
wazny z tresciami i wskazowkami proroczymi dla nas.
Warto tez wiedziec, ze sny ktore systematycznie i czesto sie powtarzaja sa bardzo scisle zwiazane z pewnymi sprawami w naszym zyciu ktore nie zostaly przez nas jakos zalatwione ani tez rozwiazane, bo poprostu nie zdazylismy tego zrobic.
Dodam , ze dosc czesto sny lubia sie powtarzac , gdy ich przeslanie nie zostalo przez nas odebrane ani tez zrozumiane.
A dziala to w ten sposob, ze swiadomosc tego faktu pomoze zatrzymac te sama stara plyte grana doslownie w kolko.
Czasem jest tez tak, ze nasze sny wydaja sie nam takie dziwne i jakiej takie nielogiczne dlatego , zenasze kontrolowane
emocje ktore musimy lub chcemy tlumic w ciagu calego dnia eksploduja doslownie z cala sila tylko w nocy dajac upust w czasie snu.
Dorzuce jeszcze , ze niektorzy ludzie sa w naszych snach widziani symbolicznie, a symbole te przedstawiaja idee.
Jest tez tak , ze czesto po istote isprawy trzeba siegnac glebiej anizeli tylko w ich powierzchowne znaczenie.
Np. jesli masz sen o kluczach to mozna go zinterpretowac , ze otwieraja sie przed nami nowe mozliwosci i perspektywy.
Innym przykladem interpretacji snu na tzw szybko jest sen o drabinie, ktory wskazuje sposoby i droge na powodzenie w interesach.
Mysle tez , ze nie ma nic trywialnego w zadnym snie i wszystko powinno zostac zinterpretowane. itd itd .
Dalszy ciag moze bedzie jutro .A moze ktos pokusi sie o powazne opowiedzenie swojego AUTENTYCZNEGO snu ktory poddamy interpretacji albo TU na forum , albo na PW.? :angel2: :evil: 8-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) A nie sadzisz Wedrowniczko, ze mozesz byc osoba o wyjatkowo
uwrazliwionym wnetrzu?
Czasami nasze strachy i obawy wlasnie nakierowuja nasza nadswiadomosc
na takie czarnowidztwo wyrazane w obrazach sennych i majacych
odzwierciedlenie w naszych snach niczym z horrorow. :eek:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ostatnio z kumplem wymyślaliśmy na czuja interpretacje do różnych sennych wizji, a następnie porównywaliśmy je z tymi dostępnymi w popularnych sennikach online. Efekt? Mieliśmy bardziej dopracowane analizy niż te wykazane w słowniczkach, zauważając, że zgadzało się co do joty. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sny? - nieraz w myślach tak sobie mówiłem "a niechże coś mi się przyśni sensownego" - w tym sensie iż coś czego sam bym nie wymyślił, a byłaby to jakaś wskazówka , podpowiedź i ? i dupa..., nic, bzdury albo inne mózgowia konfabulacje. Patrząc od strony wrażliwości? , no cóż mam bardzo racjonalny umysł przy nieźle działającej intuicji więc co? racjonalizm bierze górę i wszystko co się dzieję w świecie snów potrafi sobie przyziemnie zinterpretować, czy ja nie "wybrany" do np, proroczych snów? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sny są odzwierciedleniem naszych obrazów pobranych przez oczy. W obecnym XXI wieku już każdy powinien to wiedzieć.

Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi na Ziemi.

- To skąd u nich pępki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej nie da się bazować na tych interpretacjach sennikowych w większej mierze. Oczywiście są pewne uniwersalne znaczenia pewnych rzeczy (tu się kłania psychiatria i psychologia), natomiast w większości przypadków, to co się nam śni, powinniśmy interpretować indywidualnie.

Nie dla każdego ojciec będzie silnym i opiekuńczym symbolem. Czasem może być oprawcą. Tak samo matka. Powinniśmy każdy sen interpretować na podstawie własnych skojarzeń. Co dla mnie oznaczają zamknięte drzwi? Co dla mnie oznacza pusta przestrzeń? Co dla mnie oznacza pogrzeb? Tylko taka perspektywa pozwoli lepiej poznać znaczenie snu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardziej skłonna jestem do obrazowania snów jako czegoś, na co nie mamy wpływu a więc interpretacja jest zbyteczna ale to tylko moje odczucia czy widzenie owego... fenomenu?

Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi na Ziemi.

- To skąd u nich pępki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi