Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Coolka

If I die ... nowa aplikacja

Rekomendowane odpowiedzi

[b]If I Die[/b] to aplikacja, która pojawiła się na Facebooku, pozwala wysłać ostatnią wiadomość do tych, których mamy w gronie znajomych, już po naszej śmierci.
Aplikacja daje spore możliwości, a jej twórcy wzięli pod uwagę czynności, które zwykle wykonują ludzie przed swoim odejściem. No może oprócz spisania testamentu... Dzięki " If I Die " można wysłać do wybranych osób wiadomość (np. sekret, którego nie chcieliśmy zdradzać za życia), ale także skierować jakiś przekaz do wszystkich, nie tylko w formie pisanej, ale także np. w formie wideo, które ukaże się na naszej ścianie.
Jest jeszcze coś – kiedy aplikacja uzna, że umarliśmy? Na szczęście nie wówczas, gdy przez miesiąc nie zalogujemy się na Facebooka. Musimy wytypować trzy osoby spośród znajomych na Facebooku. W przypadku naszej śmierci każda z nich musi ją potwierdzić. Dopiero wówczas zostanie zrobione to, co wcześniej zaplanowaliśmy.
Żeby uprzedzić zarzuty, że ktoś chce zarobić na śmierci, warto dodać, że aplikacja jest darmowa.

[img]http://m0.komputerswiat.pl/media/2012/17/2201206/facebook.jpg[/img]

Czy tylko ja mam wrażenie, że świat oszalał?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) A ja mysle, ze swiat moze nie oszalal , ale pomysly ktore rodza sie w glowach
wielu osob sa wrecz przerazajace i zastanawiajace.
Moze sa tacy ,,wariaci,, ktorzy potrzebuja takich wlasnie doznan do tego by tworzyc takie ,,chore,, pomysly.
Chociaz roznie z tym jest. :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No u mnie jakbym coś wrzuciła pośmiertnie to chyba by zawału dostali ;P

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ciekawie czy się rozwinie, większość ludzi, zwłaszcza młodych nie przejmuje się śmiercią, a tym bardziej tym, co zostawi po sobie. A młodzi ludzie to główny target fb.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Własnie już nie bardzo. Ostatnio czytałam, ze fb stracił swoje poparcie u młodych. Rok temu było 40% użytkowników młodych teraz raptem 23%. Teoretycznie ankiety przekazują, że większość się znudziła i korzysta teraz z Tweetera.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zależy co mieli na myśli pisząc "młody użytkownik".

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Reiv"]Ciekawie czy się rozwinie, większość ludzi, zwłaszcza młodych nie przejmuje się śmiercią, a tym bardziej tym, co zostawi po sobie. A młodzi ludzie to główny target fb.[/quote] ;-) Moze smierc nie robi na nich wiekszego wrzania , ale z pewnoscia zzerac ich moze przesadna ciekawosc , a nawet
swego rodzaju zarty.
To cos nowego i fascynujacego wiec zobaczymy co dalej sie ,,urodzi ,, w lepetynach .
Sadze, ze takie szalenstwo nie ma granic , a emocje i ekscytacja podnosza adrenaline , ulubienice bardzo mlodych i
zadnych wrazen wilkow. 8-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przypuszczam, że założenie aplikacji jest inne niż większość osób może je zinterpretować. Ciekawe ilu osobą może sprawić przykrość jakiś głupi filmik osoby, która nawet mogła nie przypuszczać, że np w niedługim czasie zginie w wypadku.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeśli aplikacja stanie się popularna to pewnie i taka sytuacja będzie miała miejsce. 8-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niby śmieszne w teorii, więcej chyba przykrości prawi niż da jakąś ulgę po stracie.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]Przypuszczam, że założenie aplikacji jest inne niż większość osób może je zinterpretować. Ciekawe ilu osobą może sprawić przykrość jakiś głupi filmik osoby, która nawet mogła nie przypuszczać, że np w niedługim czasie zginie w wypadku.[/quote] ;-) A dlaczego tak przypuszczasz.?
Czyzby za ta aplikacja krylo sie ,,cos,, tajemniczego? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Myślę, że to forma w jakieś twórcy na prawdę przypuszczali, że ktoś może chcieć się pożegnać, albo zostawić coś po sobie takiego dla większej grupy osób. Ludzie pewnie zrobią z tego "zabaweczkę" a skutki mogą być różne.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Niewykluczone, ze tak moze sie stac.
Przeciez pomyslowosc ludzi bywa nieprzewidywalna i okrutna w skutkach. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak, akurat o skutkach swojego zachowania mało kto myśli.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Niestety ,taka jest mentalnosc wielu ludzi nie tylko mlodych.
Poki co poczekami na to co dalej bedzie . ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Myślę, że nic. Wydaje mi się, że ludzie mało są przekonani do nieznanego więc aplikacja pewnie umrze i nie zostawi po sobie żadnego filmiku :P

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mi ten pomysł wydaje się wyjątkowo niesmaczny. Nie wiem czy 'przyjmie' się w naszym kraju, ale jestem ciekawa ile osób "udawało" już swoją śmierć przez tą aplikację, bo przecież wystarczy poprosić o to 3 osoby....
A tak wgl. co się stanie jeśli któraś z tych 3 wytypowanych przez nas osób umrze przed nami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Myślę, że fb chce zrobić wokół siebie zamieszanie i ta aplikacja nie ma być użyteczna tylko wzbudzać kontrowersje :)

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Być może chodzi o zamieszanie...a może i o zapotrzebowanie. Kto by tam wiedział...skoro dzisiaj możesz przeczytać kto co jadł na śniadanie/obiad/kolacje, a i zdjęcia pooglądać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Coś ucichło. Ja przynajmniej nie słyszałem o tym ani słowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi