Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
samba_mamba

Porządne garnki

Rekomendowane odpowiedzi

Często garnki z wyprzedaży, które zdarza nam się kupować za grosze przypalają albo potrawy albo się od spodu przypalają. Kiedyś kupiłam niemarkowy komplet garnków i mam go już wiele lat co jakiś czas dokupuje jakiś garnek lub patelnię czy rondelek. Ale zazwyczaj kieruje się tym jaki wydaje mi się jakościowo i ceną.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czasami zastanawiam się nad jakością takich garnków, które pokazują na pokazach. Jeżeli dają na nie 20 lat gwarancji, to chyba muszą być niezłe? Ostatnio coś takiego w tv leciało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeśli chodzi o pokazy to wystarczy poszukać na internecie takich samych garnków, są 2-3 razy tańsze. Co do jakości nie wiem, ale faktycznie długa gwarancja nie jest bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Specjalnie nie wybieram garnkow .
Nie sugeruje sie zadna sprawdzona marka.
Kupuje takie ze stali nierdzewnej i uwazam ze sa calkiem niezle, a i cena jest znosna.
Po ugotowaniu jakiejs potrawy i tak jej nie trzymam w garnku tylko przekladam do innego naczynia.
Mam wlasnie taki komplet garnkow i uwazam je za porzadne, mimo iz nie maja gwarancji 20 letniej. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Czasami zastanawiam się nad jakością takich garnków, które pokazują na pokazach. Jeżeli dają na nie 20 lat gwarancji, to chyba muszą być niezłe? Ostatnio coś takiego w tv leciało.[/quote] Byłem na pokazie jednym. Zepter - zestaw garnków w cenie około 5 tysięcy złotych, co mnie zaszokowało. W tej cenie to auto można kupić.
Chociaż z drugiej strony gdybym miał w cholerę pieniędzy to może bym się skusił dla przetestowania. Jednak dla przeciętnego "Kowalskiego" to będzie nierozsądny wybór. Za 10 krotnie mniejsza cenę można kupić na prawdę kilka dobrych garnków i patelni.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A czego się po takim pokazie właściwie spodziewać? To wygląda jak w tv czy jakoś inaczej? Trafiły mi się zaproszenia, tyle że na Philipiaka i tak się zastanawiam czy się nie przejść i nie zobaczyć jak to wygląda realnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zdecydowanie nie jak w tv, tak się nie przykładają. To wszystko zależnie od publiki. Dla większej starają się bardziej, to normalne.
U mnie to była prezentacja różnych garnków i patelni, z degustacją produktów, które przygotowali na szybko - to było w ramach zajęć kucharskich w szkole.

Czego się spodziewać? Zachwalanie pod niebiosa produktu, strzelanie jakimiś chwytliwymi hasłami, wciskanie kitu, zero praktycznie merytorycznej dyskusji jeśli ktoś ma wątpliwości a jest kumaty, dlatego niezbyt polecam takie przedstawienia. Jedyne co, to, że można sobie podjeść, ewentualnie przy większej publice mogą rozdawać drobne gadżety, jednak trzeba uważać. Znajoma mojej mamy była na pokazie innej marki (nie pamiętam jakiej) i po rzekomym wygraniu jakiegoś tam małego urządzenia, zagadali ją specjalnie tak, że została sama po pokazie i kazali oddać prezent, gdy nie chciała nic kupić. Po prostu szok. No i oddała, bo co miała zrobić? Kłócić się z policją o coś, co było warte góra 50 zł? Podejrzewam, że może nawet nie. Twierdzili, że takie były "Zasady konkursu".

Trzeba uważać na takich pokazach i nic nie podpisywać.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Heh, to się chyba wybiorę z czystej ciekawości na taki event. Koleżanka kiedyś mnie ciągnęła, bo miała zaproszenia, ale koniec końców darowałam sobie. Ciekawa jestem jaka jest gwarancja na takie drogie garnki. Czy adekwatna do ceny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pewnie tak. To dobre garnki, gdyby były złe, to ludzie by ich za jądra powiesili, ale i też pewnie jakiś bubel się w zestawie znajdzie. Ile lat wytrzyma taki garnek? Nie mam pojęcia, ale wiem, że za o wiele niższą cenę można kupić garnki o podobnej przeżywalności i jakości.
Moja mama kupiła z 10 lat temu zestaw garnków na targu i do dzisiaj w nich gotujemy, nie przypalają się, wystarczy przetrzeć, gdy są brudne, rączki się nie urywają, a zestaw 4 garnków (duży, dwa średnie takie i mały) był chyba za cenę 150-200 zł, jak dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To tylko pokaz, więc możesz przejść się i zobaczyć. Philipiaka rekomenduje Okrasa, więc nie świeciłby twarzą, jeśli byłby to jakiś bubel. Jeśli kogoś stać, to czemu by nie. Osobiście nie polecam, garnków z supermarketów na wagę. Ostatnio się pokusiłam, bo były za bezcen, a nic w nim ugotować nie mogę. Wszystko się przypala. Może warto też zwracać uwagę czy garnki są lekkie czy ciężkie? Nie znam się za bardzo, ale patrząc po tych co mam, to w cięższych z podwójnym dnem mi się nic nie przypala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie no, na gary na wagę to bym się raczej nie skusiła. Wolałabym zainwestować w "jakość", a nie "jakoś". A ten Okrasa pojawia się na takich pokazach czy tylko je firmuje? Chętnie zobaczyłabym w akcji kogoś znanego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Temat akuratnie dla mnie i na czasie, bo wlasnie z moich dwoch rondli
urwaly sie uszy. Zreszta to byly juz takie rupciowate garnki.
Teraz wiec czy chce czy nie , musze kupic jakies garnki.
Moze sie skusze na jakies porzadniejsze? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kupiłem garczek na ...wagę.

wytrzymał jedno gotowanie. to samo chińskie.

Swego czasu dostałem na prezent komplet z Olkusza. są do dzis... 35 lat

Zdjęcia są mojego autorstwa

nie z internetu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A mnie zdarzyło się kupić na wagę rondelki bo mnie skusiła cena w Auchan i mam je już hmm koło 5 lat. Trzymają się dobrze i nie przypalają, więc to chyba nigdy nie wiadomo.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie zawsze co ma wysoką cenę jest równe jakości.
A co do Okrasy wątpię, żeby jeździł na jakieś pokazy w miasteczkach, chyba, że będzie to jakaś na prawdę duża impreza. W końcu ktoś musi mu za to zapłacić. A pewnie bierze "swoje", żeby się zwróciło musi być spora publika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Poza tym jako człowiek on nie jest zbyt sympatyczny, więc dla przyjemności by tego nie zrobił ;)

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Może nie wszystkie rzucone na wagę są złe, zależy od towaru, ceny. Nie ma co generalizować, ale ja akurat trafiłam na tani, chiński shit. Nie mam bladego pojęcia czy Okrasa jest na pokazach. Swoją drogą, oglądając go w tv wydaje mi się sympatyczny, ale to tylko tv.. Prywatnie go nie znam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiesz, ja nie przekreślam jakoś definitywnie tańszych garnków. Zakładam jedynie, że te droższe mają gwarancję, która powinna przekładać się na jakość. I odwrotnie. Dlatego budzą we mnie większe zaufanie, choć cena może trochę odstrasza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wydaje mi się, że skoro to znana i dobra firma, to można płatności rozkładać na raty. Zawsze to w jakiś sposób ułatwia zakup. Zresztą teraz wszystko można kupić na raty, takie czasy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wypowiem się, bo akurat urządzamy kuchnię i zamierzam pozbyć się wszystkich starych garnków (oprócz ukochanego żeliwnego głębokiego rondla, z którego wychodzą najlepsze na świecie frytki! :D) :P W związku z tym, że szukałam też pomysłów na wystrój kuchni, trafiłam [url=http://www.homebook.pl/produkty/garnki]tutaj[/url] i oto co można zaobserwować (wydaje mi się, że ta stronka jest obiektywna, zauważcie, że są tam produkty zgromadzone z różnych sklepów i przekierowanie od razu na konkretny sklep i konkretny produkt - co ważne: z ceną! więc jak na dłoni widać różnice w cenach u poszczególnych producentów):
- garnki występują w trzech rodzajach: podejrzanie tanie, drogie i kosmicznie drogie. O ile nie jestem za kupowaniem najtańszych garnków, w których wszystko się przypala, a rączki urywają się po dwóch użyciach, o tyle nie jestem przekonana również do takich gdzie jeden garnek kosztuje ponad 1000 zł (!!!) - i ja się pytam: za co ta cena?
- istnieją garnki praktyczne, albo ładne. Te drugie mają za zadanie zdobić wnętrze, ale wątpię, czy jednocześnie świetnie sprawdzają się podczas gotowania. Bo przecież garnek ma służyć, a nie wyglądać, i moim zdaniem to bezsens wydawać kilkaset zł na garnek, który wygląda jak papryka :P Przecież 90% swojego kuchennego żywota i tak spędza w szafce, albo w zmywarce/zlewie, a tylko od czasu do czasu dumnie stoi na kuchence ;)

Moje wnioski po przeglądnięciu tych wszystkich garnków i sklepów jest taki: skoro podobne komplety garnków kosztują 1000 zł jeden, 400 zł drugi, a 100 zł trzeci, to wybieram ten za 400 zł. Najtańszy wydaje się zbyt podejrzany, a najdroższy to chyba płacenie za markę, bo nawet gwarancja jest taka sama w przypadku 1 i 2 :P Ja wybrałam wstępnie zestaw hot chilli za 240 zł, ale jeszcze się zastanawiam, bo minusem są przykręcane rączki, które często się urywają po kilku latach użytkowania. Wolałabym takie tworzące całość z garnkiem, ale takie widuję przeważnie w hipermarketach na wagę... Ufff, ale się rozpisałam :D :P Aaaa, przy okazji pytanie: czy ktoś z Was używa(ł) garnków porcelanowych?? Wyglądają ładnie, ale porcelana kojarzy mi się z czymś kruchym i kompletnie nie wyobrażam sobie, jak to się sprawuje przy kontakcie z ciepłem? :D

Zamykam oczy, w tę ciszę znów próbuję wskoczyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiele rzeczy robi się z porcelany, ponieważ to wytrzymały materiał o dobrych właściwościach. Są różne porcelany, o różnym składzie, ale sam nie miałem nigdy garnków takich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No właśnie te porcelanowe garnki są niby bardzo popularne, ale nie znam nikogo, kto by ich używał i mógłby mi coś więcej o nich powiedzieć. Porcelana może i jest wytrzymała, jednak w mojej głowie zagościł stereotyp porcelany jako czegoś arystokratycznie delikatnego :D

Zamykam oczy, w tę ciszę znów próbuję wskoczyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Szczerze mowic to nigdy jakos nie slyszalam o typowych garnkach z porcelany.
Zawsze porcelana kojarzyla mi sie wylacznie z talerzami, kubkami czy filizankami itd.
Widocznie jeszcze malo widzialam i malo wiem. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wybieranie garnków o uśrednionej cenie to takie chybił trafił. Czasem jest tak, że te drogie gdzie indziej kosztują znacznie mniej, co nie oznacza że są 'jednorazowego użytku'. Najlepiej zapytać kogoś kto niedawno kupował garnki. Ja mogę polecić Tschibo. Świetne mają garnki, gdzie indziej te same są droższe.

Chyba garnki na indukcyjną płytę są droższe od 'zwykłych'.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi