Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
samba_mamba

Domowa apteczka

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że macie. Mam dwie "apteczki". Jedna to pojemnik na leki takie jak syropy, tabletki i leki ogólnie pojmowane. Druga to także pojemnik na opatrunki, plastry, bandaże i oczywiście tam ostre nożyczki. Do tego takie rzeczy jak komplet plastrów i akutol mam zazwyczaj albo przy sobie albo a aucie. Przy dziecku zawsze się przydaje.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Oj tak - zestaw opatrunkowy do zadań specjalnych też mam w pudełku w apteczce, a niezależnie od niego kilka rodzajów pain-killerów, rutinoscorbin, polopirynę, bronchosol, ibum lub nurofen dla młodej i ewentualnie jakieś ziółka typu szałwia czy mięta do parzenia. To taki zestaw podstawowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ostatnio też zaopatrzam się w plastry chłodzące. Jak Mati dostał goraczki to chociaż nie robiłam całą noc okładów tylko pilnowałam rezultatów.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Niestety bez apteczki domowej nie sposob sie obejsc szczegolnie w awaryjnych sytuacjach.
W mojej apteczcie pozycja nr.1 jest zawsze rutinoscorbin, plastry opatrunkowe, apap , bandaz elastyczny , hospisept/ plyn dezynfekcyjny/, pianka na oparzenia, nozyczki.
Do tego zestawu dodaje jeszcze herbatke verdin na ew. dolegliwosci zoladkowe, bo doskonale zastepuje cala mase roznych
ziolek. 8-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Odświeżam temat, co macie w swoich apteczkach ?

...bo w oczach tkwi siła duszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Ostatnio do mojego domowego zestawu aptecznego dodalam suszona miete, bo calkiem
skuteczna i moze sie przydac na rozne niestrawnosci.
Dostalam od znajomej kobitki taka z jej ogrodka. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Hadassa"]Kika ile Ci wytrzymuje ?[/quote] :) Najdluzej to trzy miesiace.
A potem niestety wietrzeje. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Wędrowniczka3"]Dobrze mieć coś na zaparcia, na rynku jest dostępny taki produkt w formie kisielu, naprawdę skuteczny.[/quote] ;-) A ja dorzuce zwyczajne i tez skuteczne siemie lniane .
Zreszta tak malo doceniane. :eek:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Na zaparcia coś na pewno, ale przydałoby się też coś chłodzącego na wszelkie stłuczenia czy kontuzje. Ja mam w domu Dip Rilif. Świetnie sobie radzi z bólem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi