Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Coolka

Dziecko wygraną w teleturnieju

Rekomendowane odpowiedzi

W Pakistanie w walce o oglądalność telewizyjną wszystkie chwyty są dozwolone. Nagrodą w popularnym teleturnieju "Aman Ramazan", emitowanym w okresie Ramadanu, oprócz zmywarki, motoroweru czy miksera były też... niemowlęta.
"Aman Ramazan" to teleturniej wzorowany na amerykańskim formacie "The Price Is Right", który w latach 90. był w Polsce emitowany pod tytułem "Dobra cena". Uczestnicy mają w nim za zadanie wycenić prezentowane im przedmioty. W pakistańskiej wersji nagrody są przyznawane za prawidłowe odpowiedzi na pytania dotyczące Koranu. Prowadzący program, który w Pakistanie jest prawdziwym bożyszczem, był dumny z pomysłu stacji. - W Boże Narodzenie Mikołaj daje wszystkim chrześcijanom prezenty. Dla nas Ramadan to taki specjalny czas i ważne jest, by w tym czasie dawać ludziom radość - powiedział Hussain. Aamir Liaquat Hussain podczas jednego z odcinków programu podarował maleńkie dziewczynki dwóm parom uczestniczącym w konkursie. W jednym z najbliższych odcinków nagrodą w teleturnieju ma być mały chłopiec.
Dzieci podarowane uczestnikom teleturnieju zostały przekazane przez fundację Chippa Welfare Association, która zajmuje się porzuconymi maluchami. Dziewczynki miały zostać znalezione w śmietniku.
- Nasz zespół znajduje porzucone dzieci na ulicach, w śmietnikach. Niektóre są martwe, inne pokiereszowane przez zwierzęta. Dlaczego więc nie zapewnić im dobrego domu? - powiedział Ramzan Chhipa, który prowadzi organizację.Dodał też, że pary wcześniej zostały zarejestrowane w Chippa i uczestniczyły w kilku rozmowach oceniających z pracownikami fundacji. Pary nie wiedziały jednak, że w teleturnieju zostaną im przekazane dzieci.
Część widzów była wzruszona pomysłem twórców programu, jednak znacznie większa część uważa przeznaczanie dzieci na nagrodę w konkursie za przerażający pomysł.

A wy co o tym myślicie?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Powiem tylko, ze pomyslowosc niektorych ludzi potrafi przynajmniej mnie, zaszokowac.
Po prostu nie wiem co powiedziec. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Też byłam zaskoczona. W prawdzie opisane było, że te pary były sprawdzone przez tą organizacje pod kontem rodzicielstwa. Jednak sposób w jaki się stali rodzicami mnie osobiście zaszokował. Niestety ludziom to się podoba, więc raczej z tego nie zrezygnują.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szok. Masakra po prostu. Jak dla mnie to nie ma nic wspólnego z dobrem dziecka czy stworzeniem mu domu pełnego miłości. Nie ważne czy 'nowi' rodzice są sprawdzani czy nie, sama forma dania/wygrania dziecka jak dla mnie przekracza wszelkie granice.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Widac , ze w tej naszej rzeczywistosci jeszcze wiele moze nas zadziwic.
A jak dalece sie jeszcze posuna w swoich szalenczych pomyslach tworcy takich teleturniejow , to jest wielka niewiadoma.
Moze za jakis czas dziecko nie bedzie juz taka atrakcyjna nagroda?
A jesli nie dziecko to co? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A wiesz, że myślałam o tym. Pierwszą rzeczą jaka mi do głowy przyszła to narządy do przeszczepu.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Myślę, że są rzeczy, których nawet z najwyższych pobudek robić po prostu nie wypada. Realizatorzy teleturnieju najwyraźniej o tym zapomnieli

http://www.losdiablosemeritos.pl/grupa.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) A moze wlasnie zapomniano, ze istnieja te najwyzsze pobudki .?
Moze one sa tylko dla nas istotne i wazne.
Ale w sumie to czego nie robi sie w imie kasy. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Uważam, że społeczeństwo by na to nie przystało i program nie miałby racji bytu. Przynajmniej mam taką nadzieję. Pojedyncze jednostki pewnie zacierałyby ręce węsząc pieniądze, ale myślę że ogólnie nie doszłoby do tego całego konkursu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Trudno sie z Toba nie zgodzic.
Polskie spoleczenstwo jest bardzo wyczulone i nawet przeczulone , wiec z pewnoscia bylaby afera i to podwojna.
Mysle , ze realia polskie sa zupelnie inne niz w Pakistanie, chocby sama kultura i obyczaje.
Moze to co tam nie szokuje i jest akceptowalne , to w Polsce nie ma i nie mialoby racji bytu. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Coraz głupsze pomysły wymyślają, żeby widza zaciekawić i zaszokować, dlatego wszelkie tego typu pobijające rekordy kretynizmu komercyjne programy - nie oglądam, staram się unikać. Taki osobisty bojkot i wyrażenie ubolewania nad obecnymi trendami w telewizji.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Ja mysle, ze niezaleznie od naszych emocji i totalnego wzburzenia
tak naprawde nie mamy wplywu na wiele rzeczy chocby te watpliwe pomysly ,ktore
badz co badz sa szokujace w swojej wymowie i tresciach.
Ale jest garstka ludzi ktorych akuratnie to interesuje .
Zreszta nie wszystko musi sie przeciez wszystkim podobac i juz. :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sama nie wiew co o tym myslec.
Z jednej strony jakas to pomoc dla tych biednych dzieci.Z drugiej , no kurcze dziecko to nie rzecz...i nie powinno byc wygrana.Nawet najbardziej szczytnym celu.

~ Słodkie życie...słono kosztuje~

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) I wcale Ci sie nie dziwie, ze tak myslisz, bo w naszych realiach i naszej rzeczywisosci trudno o inne podsumowanie. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi