Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Kika666

Sposoby na ENERGIE

Rekomendowane odpowiedzi

;-) Jesien to niezbyt korzystna pora roku dla kobiet.
Czesto wlasnie o tej porze roku mamy wrazenie, ze brak nam energii , jestesmy niewyspani i z nasza koncentracja tez
nie jest najlepiej.
Czasami nawet mamy wrazenie takiego wyladowania akumulatorow.
Jednym slowem nasza zyciowa forma nie jest dobra.
Wobec tego jak sobie radzicie ze swoim zmeczeniem .? ;-)
Kazda z nas ma w koncu swoje jakies wyprobowane i skuteczne sposoby.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) A moze tak bardziej przyziemne sposoby?
Mysle, ze jesli brakuje nam energii , to moze pomoc np. zmiana diety .
W koncu to co jemy ma bardzo duzy wplyw na nasze ogolne samopoczucie.
Dlatego warto zaczynac dzien od tak waznego sniadanka.
Innym sposobem na odzyskanie sil ,jest po prostu tak lekcewazony nagminnie ,sen.
Sama jak jestem niewyspana to wszystko idzie mi na opak i jestem zwyczajnie ,,zdechla,, i bez zycia. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja właśnie wróciłem z lasu gdzie biegałem. Dało mi to lepszego kopa niż kawa i rocket fuel - niegdyś lansowany przez hardcorowego koksa.

-- 17 paź 2013, 14:11 --

Co nie zmienia faktu, że zapasy w błocie z kobrą królewską nie są złe 8-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bieganie, mimo wysiłku fizycznego, jakoś faktycznie pobudza, a przynajmniej na połowę dnia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Myślę, że każdy rodzaj ruchu pobudza. Stanowczo sex dodaje energii :mrgreen:

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak, dodaje. 8-)
Chyba potrzebuję trochę energii.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przed czy po?

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Po możesz już nie mieć siły i energii jednak biegać :) Sprawdźmy czy po spaniu będziemy mieć energie :*

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bieganie wyzwala energie, sex wyzwala energie, strach się bać :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wolę sex niż biegać tak bez celu... wszystko wolę niż bieganie. Bieganie za bardzo obciąża stawy i wcale nie jest zdrowe a w szczególności jak się biega po twardych nawierzchniach. Wiem to od kobiety któa uprawia lekkoatletykę jest sprinterką. Jak widzę jak ludzie biegają i (od kąd wiem jakie błędy popełniają podczas biegania) to żal mi ich. Ich stawów i ścięgien.. koszmar.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A mnie najbardziej stawiają na nogi dobre dźwięki :) Muzyka zawsze działa pozytywnie. Przynajmniej na mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Nie przepadam za bieganiem, ale podobnie jak Ty Sambus uwielbiam
energetyczna muzyke ktora doskonale dodaje mi energii i motywuje do dzialan.
A jeszcze jak dodam wyspanie sie ,to energii mam naprawde sporo. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Wolę sex niż biegać tak bez celu... wszystko wolę niż bieganie. Bieganie za bardzo obciąża stawy i wcale nie jest zdrowe a w szczególności jak się biega po twardych nawierzchniach. Wiem to od kobiety któa uprawia lekkoatletykę jest sprinterką. Jak widzę jak ludzie biegają i (od kąd wiem jakie błędy popełniają podczas biegania) to żal mi ich. Ich stawów i ścięgien.. koszmar.[/quote] Nigdy nie biegałem wyczynowo. Biegałem dla dotlenienia organizmu i dlatego, że fizycznie oraz psychicznie lepiej się czułem po treningu.
Lepiej spałem, miałem lepsze samopoczucie, mniej chorowałem.
Teraz wracam do treningów, ale związanych z innym ruchem fizycznym.

Aktywność fizyczna, [i][b]jakikolwiek regularny ruch [/b][/i]nie tylko zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia, udaru, cukrzycy, ale także zapobiega niektórym nowotworom, poprawia nastrój, wzmacnia kości i mięśnie, zwiększa objętość płuc, zmniejsza ryzyko urazu w następstwie upadku i sprzyja w walce z nadwagą.

Właśnie czytam artykuł napisany przez m.in epidemiologa z Harvard Medical School oraz szefa działu medycy prewencyjnej w Brigham i profesora medycyny w Harvard Medical School.
Dochodzą do - według mnie - racjonalnego wniosku, że regularny ruch - o intensywności dostosowanej do naszych możliwości powinien być wpisany w nasze codzienne zajęcia i zgodny z warunkami, w jakich żyjemy.

A co do mięśni i kości. Według nich jeśli aktywność fizyczna przerodzi się w Nawyk, mięśnie stopniowo stają się coraz wrażliwsze na działanie insuliny. Oznacza to, ze trzustka nie musi tak ciężko pracować. by zapewnić odpowiedni poziom glukozy we krwi.
Regularne ćwiczenia wzmacniają mięśnie też w inny sposób. Stymulują proces tworzenia mitochondriów będących źródłem energii.

To by tłumaczyło dobry nastrój fizyczny, a psychicznie to fakt, iż dokonało się jakiegoś celu malutkiego, co motywuje i podbudowuje psychikę.

Oprócz tego to muzyki też lubię posłuchać. Poprawia samopoczucie i daje właśnie energię. I leżąc na łóżku. I nawet podczas treningu, gdy słucham ostrzejszych kawałków. 8-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Muzyka - tak!!! Bez niej świat byłby smutny. Jak tylko ją słyszę od razu chodzą mi nogi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi