Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Kika666

Spowiedz heretyka

Rekomendowane odpowiedzi

;-) ,,Spowiedz heretyka,, to wyjatkowa i specyficzna ksiazka , ktorej glowna postacia jest
Adam Nergal Darski.
Kontrowersyjny i nie za bardzo lubiany muzyk.
Jak sadzicie czy tresci zawarte w formie wywiadu z glownym bohaterem choc troche pozwalaja zobaczyc w NERGALU
istote z uczuciami i wartosciami?
Czy owa ksiazka to potwierdzenie tylko buntowniczych i kontrowersyjnych wypowiedzi przeciw skostnialym wartosciom katolicyzmu?
Czy warto czytac te ksiazke?
A moze to kolejna szmira i chala? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Spowiedzi jeszcze nie czytałem ale na pewno sięgnę po tę pozycję.
Napisałaś że Nergal jest kontrowersyjny i nielubiany... jeszcze z pierwszym mogę się zgodzić ale nie do końca (tylko w ciemnogrodzie jest za takiego uważany) za to nielubiany. To jest nasz najbardziej rozpoznawalny zespół na całym globie. Jako jedyny z polskich wykonawców był na liście bilbordu. Koncertował nie tylko w polsce i USA ale Behemoth jest doskonale znany i bardzo popularny min w Japonii czy u naszych zachodnich sąsiadów, również w skandynawi która kocha sie w black metalu.
Adam jest antychrześcijański, antyklerykałem i zasadniczo bojkotuje kościół i samą wiarę... nie wiem na ile to image artystyczny a na ile jego prawdziwe podejście ale zgadzam się z nim w bardzo wielu sprawach związanych z religią. Zapewne nie palił był ani nie targał biblii (to było częścią spektaklu) ale chyba już wszyscy wiedzą jakie mam podejście do kościoła i samej wiary w Boga.

Każdą książkę warto przeczytać. Każda coś wnosi, a ta na pewno może spowodować że spojrzy się na świat z zupełnie innej perspektywy. A to już bardzo dużo.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Powiem tylko, ze kotrowersyjnosc Nergala postrzegana jest najczesciej przez pryzmat jego
jak to okreslaja ,,pskudnych ,, i trudnoakceptowalnych zachowan .
Zreszta spora czesc jego postepkow kreci sie wokol wiary ,to bez watpienia jest postacia wywolujaca wiele ,,bluznierczych,,
skandali i skandalikow wsrod roznej spolecznosci. A co tu kryc , przesadnie uwrazliwionej na kwestie wiary , cokolwiek to znaczy.
Ja wlasciwie NIGDY nie kieruje sie opiniami innych ludzi , choc ich slucham .
Zawsze mam swoja wlasna i niezalezna perspektywe widzenia .
Tak zreszta jest rowniez w przypadku Nergala.
Nie ukrywam , ze slucham black metalu.
A poza tym lubie Adama , bo jest nietuzinkowy i ma odwage MIEC wlasne autentyczne i nie wykrzywione myslenie.
Jest ciekawa osobowoscia pod wieloma wzgledami.
Mysle, ze Spowiedz heretyka to ksiazka ktora rzeczywiscie pokazuje autentyzm Adama. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Każda osoba, która poddaje w wątpliwość dogmaty wiary jest heretykiem. W tym widać i ja.
Dla mnie to jedynie chwytliwa nazwa dla książki, która pewnie jest antyklerykalnym wywodem i pozowaniem na satanistę, aczkolwiek nie czytałem, więc nie wiem. To tylko moje przypuszczenia.
Tego u Nergala nie lubię, ale z racji wykonywanego fachu jestem w stanie zrozumieć. W wielu sprawach z nim się zgadzam, ale otoczka "satanizmu", pogaństwa, czarnych ciuchów do mnie nie przemawia.
W gruncie rzeczy nie dziwiłbym się, gdyby w książce było to, co sam Darski nie lubi w KK - stawiania swojej wiary nad inne, bo moje jest lepsze.
Za muzyką nie przepadam, chociaż słucham też metalu. Doceniam, że jest znany i rozpoznawany, ale akurat Behemoth dla mnie jest słabym zespołem, a na polskim podwórku mamy lepsze, które nigdy nie osiągną takiej sławy.

W związku z czym raczej nie sięgnę po książkę, ponieważ bycie antyklerykałem obecnie weszło w fazę powszechnego buntu wśród społeczeństwa i odczuwam uczucie przesytu tymi treściami.
Jeśli ktoś przeczytał to ciekawy jestem opinii na temat treści, co w skrócie tam opisuje w książce.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi