Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
ready_to_fly

Filmy biograficzne - lubicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie :-) Dla mnie świetny film biograficzny to przede wszystkim Piękny umysł oraz Pianista. Z bieżących ciekawy był też o Marku Zuckerbergu. Lubicie taki gatunek? Mnie szczególnie ciekawi, jak jest bardzo aktualny i tyczy się osób, które są dość kontrowersyjne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Zdecydowanie nie przepadam za ogladaniem filmow biograficznych.
Jak dla mnie nie sa interesujace .
Szczerze mowiac to przypominaja mi one troche takie wspominki .
Zreszta nie wszyscy musza lubic to samo.
Jednym slowem kazdy lubi to co chce . :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
"Pianista" akurat mi się podobał ale ze względu na tematykę. Normalnie też nie przepadam za biograficznymi filmami. Stanowczo jeśli już to wole książki tego typu chociaż też bez szału.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja uważam, że filmi biograficzne czy też filmy oparte na faktach potrafią być bardzo inspirujące. Przede wszystkim tyczą się prawdziwej rzeczywistości a nie wyobraźni twórców :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bardzo lubię jeśli bohater jest ciekawy i ma interesujący życiorys. Ale trzeba przyznać, że nie zawsze się udaje opowiedzieć historię w sposób porywające tak jak w przypadku J.L Hoovera, postać klasa, film klapa.

Let it be!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To widzę, że jestem w mniejszości :-) Chociaż np. ciekawi mnie teraz film "Piąta władza", który jakoś niedługo będzie w kinach. Opowieść o twórcach WikiLeaks i o tym całym skandalu z tym związanym. Raczej nie wydaje mi się, żeby ten film zapowiadał się nudno, a przynajmniej sama tematyka na to nie wskazuje :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Polecam "Piękny umysł" http://pl.wikipedia.org/wiki/Piękny_umysł film opowiada o genialnym matematyku, który chorował na schizofrenie

Edycja: Przegapiłem, że już ktoś wyżej ten film polecił

Dodatkowo "Hitler Upadek" bardzo ciekawie przedstawiona postać wodza III rzeszy podczas 2 wojny światowej

Pozdrawiam,

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
I tak i nie. Wszystko zależy od filmu, jak w każdym gatunku biografia może być świetna i nudna.
Polecam The Iceman!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Właściwie to zależy od tego, kto jest bohaterem biografii. :) Tak mi się wydaje, bo na film o gwieździe operowej, pójdą jej fani, albo szerzej jak temat dotyczył np. polityka, działacza, jakiegoś bohatera wojennego.
ready_to_fly - akurat historia Assagna, to dobry temat. :) Chociaż tak patrzę po zapowiedziach, czy to tak całkiem o nim, czy będzie więcej o wikileaks.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pewnie o WikiLeaks z życiorysem Assanga jako główniejszy wątek. wiadomo, że nie przedstawią jego dzieciństwa, bo niby po co. Najważniejszy jest moment, gdy założył WikiLeaks, chociaż mam nadzieję, że jakoś przedstawią krótko to podejście ideologiczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ready_to_fly - no właśnie mnie to bawi, że go się porównuje do anarchistów itd. To co wyciekło z WkiLeks, tak naprawdę powinno być robotą dziennikarzy śledczych, ale widocznie te same zjawiska na szerszą skalę dostają nowe nazwy. Jak jest jedna sprawa, to jest śledztwo dziennikarskie, a jak ktoś ujawni kilka tysięcy spraw jednocześnie, to anarchizm. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mi chodzi o anarchizm pod tym względem, że publikuje wszystko jak leci, bez analizy materiału. Przecież dziennikarz śledczy zastanawia się nad tematem, bada go. To tak jakbyś chciał zburzyć budynek do rozbiórki, ale przy okazji naruszył jeszcze kilka innych, dobrych budynków.
Jak czytałem recenzje filmu ( w Wyborczej dobra była), to jednak widać, że film nie będzie taki idealistyczny dla WikiLeaks i dla Assanga. To nawet lepiej, bo dzięki temu film będzie bardziej prawdziwy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ready to fly - a czy oni tak publikują jak leci? Bo ja czytałem, że większa część dokumentów, które zdobyli jeszcze nie została opublikowana.
Ja nie mówię, że Assagne to jakiś anioł wcielony, bo zwyczajnie go nie znam, ale takie np. USA tyle razy zaliczyło wtopę z przeciekami informacji, że łatwo mi uwierzyć w jego wersję. Nawet dzisiaj w gazetach się mówi o skandalu, że telefon Merkelowej był na podsłuchu USA (co potwierdził ich rzecznik rządu) i teraz żądają wyjaśnień.
Ale wracają do wątku - idę dzisiaj na piątą władzę i myślę, że będzie dobrze. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi