Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Anja

Męskość i kobiecość

Rekomendowane odpowiedzi

Z czym kojarzy Wam się męskość, a z czym kobiecość?
Odnosi się to charakteru, wyglądu, a może ogólnego sposoby bycia?
Jak myślicie co sprawia, że jesteśmy męscy bądź kobiece a co jest tego zaprzeczeniem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hmm ciężko mi określić kobiecość... sukienki, uśmiech, długie włosy, dekolt a charakter... z jednej strony delikatna i czuła a z drugiej ja kocham kobiety bardzo temperamentne. Lubiące krzyczeć gestykulować typ Włoszki wariatki :). Na mnie to strasznie działa.
NIe lubię kobiet typu facet z cyckami czy to w stylu ubierania czy sposobie bycia.
Co do facetów... jak widzę dzisiejszą młodzież (i nie tylko niestety) w rurkach, bucikach z różowymi i zielonymi sznurówkami, włoski modelowane przez kilka godzin a to wszystko okraszone figurą psy lecące na kości... wtedy żałuje że nie ma już obowiązkowej służby wojskowej.
Za moich czasów młodości (znów piszę jak stary dziad) faceci dzielili się na metali, punków, skinów i resztę świata. Później pojawiali się skejci (fajnie się ich goniło z placu na plac) i jakoś wyglądaliśmy jak chłopy z krwi i kości a nie jak dziewczynki.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Ponoc nie tak dawno w meskosci i kobiecosci obowiazywaly naturalne i przypisane ich plci
cechy i zachowania.
Chyba w chwili obecnej mamy do czynienia z nostalgia i dewaluacja tego wszystkiego.
Uwazam , ze facet powinien BYC facetem , a nie zniewiescialym i mieciutkim kolesiem.
Dlatego dla mnie meskosc oznacza sile , zdecydowanie , odpowiedzialnosc polaczona z odrobina subtelnosci , wrazliwosci i
ciepla.
Natomiast kobiecosc kojarzy mi sie wlasnie z naturalnym cieplem i delikatnoscia jak mgielka.
Kobiecosc , to ukryte piekno pozbawione ostrych cech np. rywalizacji i brutalnosci i zaborczosci.
Czesto w zyciu widac , ze obie plcie zamieniaja sie naturalnymi miejscami w zyciu i tak ,,rodza ,, sie meskie kobiety i poniekad
ciapowaci i bezradni niby mescy faceci.
Moim zdaniem to powstal swego rodzaju ,,naturalny ,, BALAGAN i moze nawet haos?
Przyczyn takiego stanu nalezaloby upatrywac nie tylko w cechach charakterologicznych , ale rowniez w tempie zycia ktore
jest czasami bezwzgledne i wymusza okreslone zachowania , zarowno mezczyzn jak i kobiet.
A wiec z czasem zatracaja swoja meskosc i kobiecosc. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie lubię, gdy kobieta ma obsesję pokazywania swojej wartości na każdym kroku. Pokazania jak jest silna, piękna i zajebista. Nie lubię, gdy kobieta naśladuje męskie zachowania, ubiór, próbuje udowadniać, że jest lepsza.

Palenie papierosów, chlanie alkoholu i używanie nieparlamentarnych słów kojarzy mi się z mężczyznami, a nie z kobietami.

Kobiecość to wyczucie i mądrość, niesamowita inteligencja emocjonalna, wyczucie sytuacji kiedy należy być słodką, delikatną i ciepłą, a kiedy twardą, zdecydowaną i potrafiącą o siebie zadbać.

Męskość to dla mnie branie odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale za innych, bycie na tyle silnym, by móc kogoś obronić, radzenie sobie ze swoimi słabościami i wspieranie kobiety w jej problemach, bycie zdecydowanym i potrafiącym prowadzić za sobą słabszych.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Reiv , bo przemawia przez Ciebie prawdziwy facet, ktory potrafi prawidlowo odroznic meskosc od kobiecosci.
Byc moze to wlasnie jest powodem Twojego ,,buntu,, i nawet niecheci. 8-)
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Są kobiety które wyglądają bosko z papierosem w palcach... jak się nim zaciągają.. to bardzo seksowne. Tylko że nie każdej kobiecie pasuje papieros w ustach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moje poglądy są dość wyraźne, ale nie dyskryminuję odmieńców. Po prostu się z nimi nie zadaję, jeśli w ich towarzystwie źle się czuję.
Chociaż czasami wśród tych ludzi są jednostki, których wady polubiłbym bardziej niż zalety zwykłego człowieka (w moim postrzeganiu oczywiście), ale na takich ludzi ciężko trafić i o długiego czasu nie miałem takowej szansy, więc jestem nastawiony coraz bardziej sceptycznie.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Mysle, ze niezaleznie od naszych pogladow nie da sie z naszego otoczenia
wyeliminowac osob ktore w taki lub inny sposob sie odrozniaja od pozostalych.
Nie zawsze nam odpowiada ich towarzystwo, ale czasami nawet z koniecznosci jestesmy na nie po prostu
skazani.
Ale istota rzeczy jest wlasnie ich tolerowanie , oczywiscie w granicach zdrowego rozsadku, cokolwiek to znaczy. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No już jak palący to już nie taki ideał męskości bo nałogowiec :)

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]No już jak palący to już nie taki ideał męskości bo nałogowiec :)[/quote]
tylko do reklamy;

[img]http://www.remi.jezuici.pl/reklama/p_5.jpg[/img]

Zdjęcia są mojego autorstwa

nie z internetu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kobiecość: ponętne kształty, ciekawa osobowość, zgrabne ruchy. Innymi słowy to co najlepsze i najpiękniejsze w kobiecie co sprawia faceci już na sam widok tracą głowę.

Męskość: facet któremu nie jest wszystko obojętne i nie boi okazywać swoich uczuć ale zarazem nie jest beksą która o wszystko płacze.

Jeżeli Kłamca mówi że kłamie to kłamie, czy mówi prawdę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Facet powinien być facetem tak pod względem ubioru, fryzury jak i zachowania. Wszystkie te pseudo męskie cioty z dzióbkami na FB w wyginającymi się jak dziewczyna na rurce... jak bym ich tak przegonił parę razy po czołgowisku to albo sami by się powywieszali na gałęziach (zestaw wisielca w każdym plecaczku) lub by to wyrosło na coś rozsądnego.
Facet ma być silny, logicznie myślący, umiejący podejmować decyzje i ponosić ewentualne konsekwencje błędów, umiejący zarobić pieniądze a nie żerować na mamusiach i innych... ma być głową...
a dziewczynki i tak będą szyją... :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="redorange666"]Facet powinien być facetem tak pod względem ubioru, fryzury jak i zachowania. Wszystkie te pseudo męskie cioty z dzióbkami na FB w wyginającymi się jak dziewczyna na rurce... jak bym ich tak przegonił parę razy po czołgowisku to albo sami by się powywieszali na gałęziach (zestaw wisielca w każdym plecaczku) lub by to wyrosło na coś rozsądnego.
Facet ma być silny, logicznie myślący, umiejący podejmować decyzje i ponosić ewentualne konsekwencje błędów, umiejący zarobić pieniądze a nie żerować na mamusiach i innych... ma być głową...
a dziewczynki i tak będą szyją... :D[/quote]
;-) I to mi sie bardzo podoba.
:evil: Zdecydowany i naprawde meski punkt widzenia.
Tylko czy faceci sie nie przestrasza, jak poczytaja ten ostry komentarz?
W koncu wiekszosc spolczesnych facetow bardzo jednak odbiega od tego twardego , odpowiedzialnego i super meskiego modelu.
Ja jestem pelna podziwu dla Twoich zapatrywan . :*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="redorange666"]Za moich czasów młodości (znów piszę jak stary dziad) faceci dzielili się na metali, punków, skinów i resztę świata. Później pojawiali się skejci (fajnie się ich goniło z placu na plac) i jakoś wyglądaliśmy jak chłopy z krwi i kości a nie jak dziewczynki.[/quote] Spoko, widać nie mieliście pomysłu, jak to jest być mężczyzną, więc musieliście się jakoś specjalnie określać.

Dla mnie bycie mężczyzną to przede wszystkim odważne podejmowanie wyzwań, jakie przynosi życie, bycie zwartym i gotowym, mieć rozwiązanie w każdej sytuacji. Jeśli do tego potrafi utrzymywać zdrowe relacje z innymi i potrafi być sobą, bez względu na to, co mówią ludzie - tym lepiej dla niego i jego otoczenia.

[img]http://i.imgur.com/ifQVj4y.gif[/img] [img]http://i.imgur.com/BXMaZ2D.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To nie brak pomysłu to chęć przynależenia do grupy ludzi o tych samych zainteresowaniach, poglądach... subkulturą zwane. Zresztą nadal uważam się za metala :) wprawdzie wyliniałego ale metala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="redorange666"]To nie brak pomysłu to chęć przynależenia do grupy ludzi o tych samych zainteresowaniach, poglądach... subkulturą zwane. Zresztą nadal uważam się za metala :) wprawdzie wyliniałego ale metala.[/quote] :) Oj tam zaraz wylinialego metala . No co Ty Redorange.
Ty Jestes metalem z krwi i z kosci ktory z wylinialoscia nie ma nic a nic wspolnego. :*
Nie zgadzam sie na takie gadanie. :crylol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łysieję więc i wyliniały jestem :) taka prawda. Poza tym co to za metal z krótkimi włosami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="redorange666"]Łysieję więc i wyliniały jestem :) taka prawda. Poza tym co to za metal z krótkimi włosami[/quote] :) Redorange ,metal to zawsze pozostaje metalem a lysinka moze rowniez byc
seksowna i interesujaca.
Wlosy dlugie czy krotkie , a nawet lysinka nie najwazniejszym wystrojem , bo
zdecydowanie liczy sie to co mamy w glowach.
A Ty masz i napewno tego nie zgubisz nawet jesli gubisz czupryne. :*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="redorange666"]Poza tym co to za metal z krótkimi włosami[/quote] Łysi też mogą. ;)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Uo4-5rrRdck[/youtube]

[img]http://i.imgur.com/ifQVj4y.gif[/img] [img]http://i.imgur.com/BXMaZ2D.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi