Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Anja

Choroby których się boimy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są takie choroby, których szczególnie się boicie?
Z czym związany jest ten lęk? Chodzi o symptomy, przebieg choroby, czy to, iż występuje ona w naszej rodzinie?
Jak walczyć z lękiem przed konkretną chorobą? Da się?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Mysle, ze tak naprawde to wszyscy czujemy lek przed chorobami nieuleczalnymi .
Dlatego sadze, ze dosc trudno jest o jednoznaczna selekcje chorob z gatunku tych bojazliwych.
Wszystko zalezy od naszej osobowosci i psychiki.
Kazdy z nas inaczej reaguje na taki strach przed roznymi chorobami. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja właśnie nie boję się najbardziej chorób śmiertelnych czy nieuleczalnych. Obawiam się tych wstydliwych, krępujących, uciążliwych. Przerażają mnie wszelkie schorzenia jelit, które mogą doprowadzić do wycięcia fragmentów jelita i założenia stomii. Myśl o tym, że miałabym chodzić z przyklejonym do ciała woreczkiem wypełnionym gównem jest dla mnie straszna! :-P
Oprócz tego boję się hemoroidów, jakichś pasożytów wewnętrznych, a także chorób układu oddechowego, które mogłyby doprowadzić do uduszenia się.

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Na pewno nie potrafiłabym się odnaleźć w takich, gdzie poruszanie byłoby niemożliwe bądź utrudnione. Nie potrafiłabym wyładować swojej energii, a to byłoby niezwykle frustrujące. No i w takich, gdzie nieustannie boli, wtedy także nie byłabym nic w stanie zrobić. Nad chorobami intymnymi się nie zastanawiałam, podobnie jak nad utratą bądź upośledzeniem zmysłów. Tego się chyba po prostu nie da opisać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie boję się chorób, i na szczęście bardzo sporadycznie choruje. Ostatni raz parę lat temu:) Boję się natomiast...lekarzy, szpitali, taka mała fobia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Chyba wszyscy chcielibyśmy być zdrowi Jednak choroby atakują wszystkich i podświadomie każdy z nas najbardziej boi się raka Wszystkie inne choroby znosimy lepiej lub gorzej ale zdajemy sobie sprawę że ta jest ......Życzę zdrówka .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
@dziku masz w 100% racje moim zdaniem. Ja boje sie raka ze wzgledu na to, ze jestem nim genetycznie obciazona. Moja mama miala raka jelita grubego - na szczescie udalo sie go szybko zdiagnozowac i mame wyleczyc, ale patrzac na meczarnie, ktore przechodzila - nie chcialabym nigdy w zyciu zachorowac. Teraz jest jej duzo lepiej, dzieki odpowiedniej diecie i srodkowi intesta moze przynajmniej w miare normalnie funkcjonowac, bo jej jelita sa dodatkowo wspomagane i chronione.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi