Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Anja

Migrena

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiecie jaka jest różnica między migreną a "zwykłym" bólem głowy?

Czy ktoś z Was cierpi na powracające migreny?
Kiedy dotyka Was najczęściej
Macie jakiś domowy lub 'lekarski' sposób na walkę z tą uciążliwością?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cierpi to mało powiedziane! Jak mnie już dopadnie, to mam dwa dni z głowy. Metody naturalne niezbyt na mnie działają niestety. Pytasz bo sama zmagasz się z problemem, czy tak ogólnie? Jeśli to pierwsze to... co pomaga Tobie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak mnie dopada to wyję z bólu... chadzam po ścianach.. i pomaga tylko sen lub blokery które robią mi sieczkę z mózgu na kilka dni. Na szczęście wiem co je wywołuje i wiem jak ich unikać chociaż nie zawsze mi się to udaje.
Od dawna nie miałem poważnego ataku i całe szczęście. Nie życzę tego nikomu. Koszmar.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Blokery i sieczka z mózgu brzmi... przerażająco. Ja wypróbowałam chyba z pół apteki, aż w końcu zmieniłam lekarza i zamiast "taka pani uroda" usłyszałam "to może zapiszemy zolmiles?" - no i pomogło. W końcu coś działa! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moja przyjaciolka miewa problemy z migrena i to calkiem czesto. Zna tylko domowe sposoby albo leki przeciwbolowe. Nie wiedzialam ze jest tez cos innego. Co to za lek?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z domowych to pomagały mi tylko zimne okłady i aromaterapia. Ale tylko olejkiem lawendowym, bo jestem nadwrażliwa na zapachy jak mnie boli głowa i innych nie tolerowałam. A co do leku, to są to tabletki. Bierzesz taką tabletkę na język i ona się rozpuszcza na nim. Ma przyjemny pomarańczowy smak, więc buzia się nie krzywi, co doceniłam jak musiałam sięgnąć po tabletkę w pracy, podczas spotkania z klientem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A po ilu tabletkach ustepuje? Bo przyjaciolka bierze ogolnie konskie dawli lekow przeciwbolowych wtedy i malo co pomaga.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wystarcza jedna. Serio. I prawie od razu czujesz jak ból łagodnieje, wycisza go. Jeśli ktoś wyjątkowo cierpi, to można powtórzyć drugą tabletkę po dwóch godzinach, ale mnie jeszcze nie zdarzyło się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:-P MIGRENA- upierdliwa, meczaca i wykanczajaca nawet Tura.
Choc jest bolem glowy, to potrafi wywrocic czlowiekowi z ta dolegliwoscia ,zycie do gory nogami.
Mam szczescie, ze nie dopadla mnie migrena , przynajmniej na razie.
Znam osoby , ktore w tym czasie migrenowym sa wylaczone zupelnie z zycia. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sama sobie współczuję kochana. Migrena naprawdę potrafi utrudnić życie... Zazdroszczę każdemu, kto się z nią nie zmaga!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Dzisiaj akuratnie dopadl mnie jakis tempy bol glowy .
Ale napewno to nie migrena.
Oby. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mój lekarz powiedział mi, że migrenę mogą powodować takie produkty jak: czekolada, a dokładnie kakao, orzechy, cytrusy, niekiedy kawa. Nie pamiętam, co jeszcze, ale sporo artykułów na ten temat można znaleźć w sieci. Moja migrena trwa zwykle około 3 dni i żadna z tabletek nie pomaga na 100%

Chy­ba właśnie po tym można poz­nać ludzi nap­rawdę sa­mot­nych... Zaw­sze wiedzą, co ro­bić w deszczo­we dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Mysle, ze lekarz wie co mowi.
Chociaz tak naprawde to czynnikow wywolujacych atak migrenowy jest pewno jeszcze wiecej.
Ale poki co to bardzo Ci wspolczuje tego paskudnego bolu.
Moja przyjaciolka tez ma podobnie i jak dopada ja taki atak to doslownie chodzi prawie po scianie.
A co najgorsze , ze praktycznie biorac to niewiele srodkow przeciwbolowych jej pomaga. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pamiętajcie że w ostateczności są zawsze blokery... rębią strasznie po mózgu ale działają. Nie boli.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Brałam kiedyś jakieś leki przepisane przez lekarza, specjalnie na ten rodzaj bólu. Faktycznie ból znikał, ale miałam zbyt wiele efektów ubocznych, takich jak mdłości, brak apetytu, bóle brzucha. Zrezygnowałam więc z nich i póki co nie mam ochoty eksperymentować z innymi lekami. Staram się po prostu unikać szkodliwych produktów.

Chy­ba właśnie po tym można poz­nać ludzi nap­rawdę sa­mot­nych... Zaw­sze wiedzą, co ro­bić w deszczo­we dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Masz racje , ze unikasz.
Choc szczerze mowiac, to unikanie niestety nie dziala zapobiegawczo na wystepowanie ew. atakow migreny. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kamilka77"]Mój lekarz powiedział mi, że migrenę mogą powodować takie produkty jak: czekolada, a dokładnie kakao, orzechy, cytrusy, niekiedy kawa. Nie pamiętam, co jeszcze, ale sporo artykułów na ten temat można znaleźć w sieci. Moja migrena trwa zwykle około 3 dni i żadna z tabletek nie pomaga na 100%[/quote]
witaj

Ja uważam, że najlepiej zrobić sobie po prostu test migrenowy. Bo czasami taki ból głowy moze byc przyczyną zupelnie innych dolegliwości.
Jasne, czekolada, cytrusy........ to pomaga

A tabletki to tylko doraźna pomoc

Pozdrawiam, ALE I TAK JESTEM ZA TYM ZEBY udac sie do lekarza i zrobic test ... JEDNAK

Pozdrawiam forumowiczke

Jes­tem prze­kona­ny, że naj­ważniej­szą de­cyzją, jaką po­dej­mu­je is­to­ta ludzka, jest wybór, z kim spędzi życie, może już do końca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W przypadku silnych migren lekarz to podstawa. Sami pomożemy sobie tylko doraźnie, na chwilę. Wiem coś o tym, bo regularnie konsultuję swoje migreny jak tylko przychodzi jesień lub przesilenie zimy i wiosny. Na szczęście w moim przypadku udało się dobrać skutecznie tabletki i obyło się bez skutków ubocznych jak u koleżanki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Sambus , a moze jakies sprawdzone uroki i czary pomoga na to
uciazliwe migrenowe paskudztwo. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiesz kochana, ja chyba wolę pozostać przy tych aptecznych w przypadku moich migren. Z nimi naprawdę nie ma żartów :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Migreny to moje utrapienie i najgorsze jest to, że nic mi na nie nie pomaga.

Wytrzymałe meble do domu i biura w atrakcyjnych cenach - [code]http://tu-meble.pl/producenci.html[/code]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi