Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Anja

Zęby mądrości

Rekomendowane odpowiedzi

Ząb mądrości jest zwyczajowym określeniem 'ósemek'. Okres ich wyrzynania jest różny, ale można powiedzieć że w granicach 18-22 r ż. Nie wiem czy faktycznie dodają nam mądrości, za to często są powodem wielu utrapień.

Macie ósemki? Mniej więcej w jakim byliście wieku gdy się pojawiły?
Macie z nimi jakieś problemy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie dość że mam "ósemki" to mam też jedną "dziewiątkę" heh Nie pamiętam ile miałam lat szczerze powiedziawszy jak się pojawiły i już wszystkie wyszły ale ta dziewiątka się próbuje wydostać i pobudza nerw wtedy. Bywa to okresowo wkurwiające :P

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mam dwie... i muszę je operacyjnie usunąć. chirurg szczękowy mnie czeka...gehenna i nikomu tego nie życzę. Już mnie wszystko boli na samą myśl. Kiedy się pojawiły nie mam pojęcia ale wolał bym ich nie mieć.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mnie chirurg szczękowy powiedział, że dopóki nie zagraża to mojemu życiu to oni się usunięcia nie podejmą. Mam haczykowate korzenie, oł ye!

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Coolka ,wszystko fajnie, ale kiedys bedziesz musiala zmierzyc sie z tymi ,,torturami,,. :głaszcze:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Kika666"]Coolka ,wszystko fajnie, ale kiedys bedziesz musiala zmierzyc sie z tymi ,,torturami,,. [/quote] Nadal liczę na to, że nie będę musiała

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moje ósemki rosną w poziomie - czad ;D A konkretnie jedna. Druga doczekała się ekstrakcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moje próbują wykuć się już jakiś czas, ale strasznie powoli im to wychodzi. Też mam nadzieję, że jakimś cudem ominie mnie ich usuwanie.

[i]Wehikuł czasu to byłby cud[/i]

[img]http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2010/214/b/0/llama_love_by_fear_the_brilliance.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
I u mnie się pojawiły..niestety;/ raz boli bardziej, raz mniej..jeden dopiero zaczyna , drugiego mam 1/3. Chyba czas do dentysty. Ale szczerze się boję..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja mam dwie ósemki, jak na razie wszystko z nimi ok, ale podejrzewam, że i tak trzeba będzie usunąć, bo mi trochę przeszkadzają ;)

Pensjonat Kazimierz Dolny - bogata oferta wypoczynkowa: [code]http://www.lipowadolina.com.pl/[/code]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miałam tydzień kiedy ból był niesamowity, teraz już jest lepiej. Po nowym roku pójdę do dentysty, może zrobię zdjęcie i jak nie będzie trzeba to niech nie usuwają;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miałam kiedyś dwie ósemki u góry, ale się z nimi pożegnałam kilka lat temu, bo dentystka stwierdziła, że były narażone na próchnicę, bo rzadko je myłam, z powodu ich niedostępności i mi je usunęła... Jedną ósemkę mam na dole, ale jest malutka i mam nadzieję, że nie rozrośnie się do tego stopnia, że będzie trzeba ją wyrwać. Brr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
u mnie dolna ósemka jest w poprzek, mam na niej "srebrną plombę" gdyż się psuła, ze względu właśnie na swoją pozycję, a teraz od niedawna na górze przebija mi się 9, nie wiem czy to normalne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pojawiły się gdy miałam 18 lat, miałam cały czas podwyższoną temperaturę ciała, normą było, że miałam 37°C. Gdy zaczęły wychodzić, czułam jedynie swędzenie dziąseł, ale nie bólu, tylko niestety wykrzywiły mi wszystkie inne zęby, bo one miały za mało miejsca by się pomieścić. Musiałam wszystkie 4 wyrwać i będę musiała założyć aparat by jakoś te zęby wyprostować, ale żadne takie stałe, bo one szkliwo psują.

Wyrywałam jedno na każdą wizytę, absolutnie nic nie bolało, tylko jedynie było bardzo nieprzyjemne gdy wbito mi na "dzień dobry" dwa razy zastrzyk (nie wiem czemu dwa razy) i gdy wyciągano mi ząb.

Jeżeli ktokolwiek zdecyduje się na wyrywanie zęba, niech wyrwie [b][u]rano[/u][/b] żeby móc nocą spać. Po wyrywaniu i zszywaniu (no jest szycie, potem trzeba szwy wyciągnąć, też nie boli, na szczęście), dalej kapie krew, bo jest pozostawiona maleńka dziurka, no i jeść przez to się nie da przez wiele godzin... Przez dwie nocy spałam na pół siedząco, po prostu, żeby nie było jakichś problemów, choć dentysta nic o tym nie wspominał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mi zęby mądrości wyszły dosyć niedawno. Jeden w ładny sposób wyżynał się, bez większego bólu, ale z drugim miałam sporo problemów. Wychodził pod dużym kątem i potrzebna była interwencja chirurga. Cały zabieg był zrobiony za znieczuleniem, więc w czasie jego robienia nic nie czułam. Później gdy znieczulenie przestało działać poczułam straszny ból. Z tej jedej storny byłam spuchnięta jak chomik. Dostałam antybiotyk i brałam go jakiś czas. Nic nie pomagało. Dopiero stomatolog z Martomedica przepisał mi odpowiedni lek. Po jakimś czasie zapomniałam o całym zajściu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ósemki to pozostałości po czasach prehistorycznych tak samo jak wyrostek robaczkowy.
Mnie zaczęły się górne pojawiać przez wiele lat, ale teraz dolne będzie raczej problem, bo jedna tak mnie boli, że brak słów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pozostałości po ludach pierwotnych chciały zawładnąć usytuowaniem pozostałych zębów, ale w porę podpisaliśmy park o nieagresji. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wszystkie poszły do usunięcia, ale tyle ile się z nimi nachodziłam to masakra była, ważne jest, aby robić wszystko w jednej klinice, by lekarze mogli ze sobą współpracować, potem leczenie ortodontyczne i teraz jest w porządku, w Lublinie OrthoVision zapanowało nad dolnym płotkiem jaki zrobił mi się z zębów ;p

Życie jest zmianą. Jeśli przes­ta­niesz się zmieniać, przes­ta­niesz żyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi