Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Kika666

Szczerosc w imie milosci

Rekomendowane odpowiedzi

;-) Jak to jest ?
Jesli naprawde sie kochamy to powinnismy uwazac co mowimy i jak mowimy
by nie zranic naszego partnera/ki?
Czy szczerosc w imie milosci moze powodowac rozdzwieki i byc poczatkiem konca ? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nic nie cenię w związku bardziej niż szczerość. Uważam, że lepsza bolesna prawda niż słodkie kłamstwo, już tym bardziej jeśli chodzi o miłość. Najlepiej jeśli obi osoby tak uważają - wtedy żadna z nich nie obrazi się gdy zwrócimy jej na coś uwagę. A warto! Dlaczego? Jeśli coś nam nie pasuje - mówmy o tym, szczerze choć delikatnie (jeśli sprawa tego wymaga), dana osoba będzie miała wpływ na to żeby coś zmienić.
Czy szczerość może być początkiem końca? Jasne, że tak. Przykładem może być zdrada, ale czy wtedy nie lepiej zakończyć związek, a nie grać na dwa fronty?

Przy trudnych tematach trzeba być szczerym, ale taktownie. Prawda powiedziana delikatnie nie zaboli jak ta rzucona w awanturze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) A ja mysle, ze czasami nadmierna szczerosc jest tez powodem roznych nieprzewidzianych reakcji
zwiazanych chocby z ludzka wrazliwoscia .
Czesto jest tak, ze nie zastanawiamy sie i mimo woli cos nam sie po prostu nieopatrznie wymsknie ,
jak np. cos w stylu ...moj ,,eks,, byl swietnym kochankiem , lub moja ,, byla,, to chodzaca namietnosc itd.
A wtedy przypiekamy sie wzajemnie, raniac i dokuczajac sobie .
Gdzie tu sens i logika, skoro sie kochamy?
A co najgorsze , ze nasza wyobraznia zaczyna pracowac na najwyzszych obrotach , podsuwajac najprzerozniejsze wersje
wyimaginowanych zdrad lub nawet momentow.
Wiec tak sobie mysle, ze z ta szczeroscia to roznie czasami bywa. Bo zamiast szczerosci rodzi sie podejrzenie i prowokacja. A to nie jest nigdy dobre i zdrowe dla milosci.
Chyba, ze doskonale znamy swojego partnera i mozemy sobie pozwolic na te wyjatkowa forme milosnej szczerosci.
Ale czy ja wiem? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Myśle ze we wszystkim trzeba czuć umiar. W związku jak najbardziej szczerość ale nie za wszelką cenę. Kiedy mam żal staram się uspokoić emocje a dopiero rozmawiać bo w żalu albo złości najłatwiej partnera zranić, niestety.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]Myśle ze we wszystkim trzeba czuć umiar. W związku jak najbardziej szczerość ale nie za wszelką cenę. Kiedy mam żal staram się uspokoić emocje a dopiero rozmawiać bo w żalu albo złości najłatwiej partnera zranić, niestety.[/quote] ;-) Sadze, ze to jest wlasciwa postawa , ktora moze zalagodzic rozne milosne konfilkty i napiecia.
Ale szczerze mowiac to dosc czesto bardzo ignorowana przez wzburzonych do bialej goraczki partnerow.
W sumie szkoda, bo byloby zdecydowanie latwiej zdobywac sie na szczerosc. ;-)

-- 3 wrz 2013, o 22:54 --
[quote="Coolka"]Myśle ze we wszystkim trzeba czuć umiar. W związku jak najbardziej szczerość ale nie za wszelką cenę. Kiedy mam żal staram się uspokoić emocje a dopiero rozmawiać bo w żalu albo złości najłatwiej partnera zranić, niestety.[/quote] ;-) Sadze, ze to jest wlasciwa postawa , ktora moze zalagodzic rozne milosne konfilkty i napiecia.
Ale szczerze mowiac to dosc czesto bardzo ignorowana przez wzburzonych do bialej goraczki partnerow.
W sumie szkoda, bo byloby zdecydowanie latwiej zdobywac sie na szczerosc. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja myślę, że jeśli się jest z kimś w naprawdę bliskiej relacji to nie ma się przed nim absolutnie nic do ukrycia. Nawet, jeśli to są trudne sprawy czy bolesna prawda

http://szamba-betonowe-caly-kraj.pl/przepisy/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi