Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Anja

Agatha Christie

Rekomendowane odpowiedzi

Agatha Christie jest jedną z najbardziej znanych autorek powieści kryminalnych.
Pisała również obyczajówki i romanse(te pod pseudonimem Mary Westmacott) jednak zasłynęła dzięki kryminałom.
Tworzyła cykle o Herkulesie Poirot, Pannie Marple a także niezależne powieści i zbiory opowiadań.
Miłośnicy kryminałów nie mogą przejść obojętnie wobec twórczości Christie, jej nie wypada nie znać!

Należycie do fanów tej autorki?
Jak oceniacie jej styl?
Które z książek polecilibyście forumowiczom?

Widzieliście jakieś z ekranizacji powieści? Jak wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Masz racje.
Jest to z pewnoscia nieziemsko znana autorka akuratnie gatunku kryminalnego,
ktory mnie zupelnie nie ekscytuje .
A wiec sila rzeczy, nie naleze do grona fanow jej znakomitej tworczosci.
To , ze nie czytuje kryminalow nie oznacza, ze Agatha Christie nie zasluguje na uznanie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mam chyba z 10 jej książek, a nie przeczytałam żadnej. Nie mogę jakoś się zebrać. Chociaż są takie na jeden wieczór więc może się jakoś zabiorę chociaż za jedną.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wspaniała autorka, mimo że właśnie zaczynam przygodę z jej twórczością to już mnie urzekła :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja ją uwielbiam! Przeczytałam kilkanaście książek, ale w odległym czasie, bo jest specyficzną autorką a ja szybko się nudzę i nie mogę czytać ciągle 'tego samego'. Na pewno każdy kto lubi kryminały się nie zawiedzie. Może na początek genialne "I nie było już nikogo"?
Polecam również opowiadania i cykl z Poirot'em. Czytałam też jakąś obyczajówkę, ale już tak mnie nie wciągnęła.
Zaletami są też objętości książek - długi jesienny wieczór i można pochłonąć od razu całą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Rzeczywiscie, jak sie lubi autora i jego ksiazki to pewno czyta sie to jednym tchem.
Ale akuratnie Agatha Christie nie jest moja ulubienica. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi