Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Anja

Paulo Coelho

Rekomendowane odpowiedzi

Paulo Coelho jest brytyjskim pisarzem i poetą, obecnie dzięki powieści Alchemik jest znany niemal na całym świecie.
Jak zapewne niejeden z Was się przekonał ma on swój własny styl, który u jednych budzi zachwyt, u drugich znużenie.
Do której grupy Wy należycie?

Często sięgacie po książki Paulo Coelho?
Które podobają Wam się najbardziej?
Jak oceniacie jego twórczość, przemawia do Was?

A może macie jakieś ulubione cytaty, sentencje pisarza i chcielibyście się niby podzielić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie przepadam. Trąci oczywistymi oczywistościami.
Mozę gdyby kupił jakąś książkę i przeczytał do końca to zmieniłbym zdanie.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przeczytałam kilka książek Coelho i mam mieszane uczucia. Są moim zdaniem ciekawe, i inne, jednak ten styl do mnie nie przemawia. Za dużo tych wszystkich mądrości, taki przesyt. A zachwytów na Alchemikiem w ogóle nie rozumiem - mnie totalnie znudził.
Za to polecam Zwycięzca jest sam (Kojarzy mi się ze Zbrodnią i Karą Dostojewskiego) oraz 11 minut.
Ulubionych cytatów nie mam i w najbliższej przyszłości nie zamierzam sięgać po jego kolejne pozycje. A co będzie kiedyś - czas pokarze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czytałam tylko [i]Alchemika[/i] i czułam właśnie taki niedosyt. Nie mogę powiedzieć, że mi się nie podobało, ale po tylu pochlebnych opiniach czułam się właśnie lekko rozczarowana. Ciekawa jestem jeszcze książki [i]Weronika postanawia umrzeć[/i] i pewnie przeczytam, jak wpadnie mi w łapki.
Sporo takich złotych myśli Coelho bardzo mi się podoba, ale w pamięci zatarło mi się [i]Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.[/i]

[i]Wehikuł czasu to byłby cud[/i]

[img]http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2010/214/b/0/llama_love_by_fear_the_brilliance.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Przyznaje , ze nie malam okazji by cokolwiek przeczytac
tego autora.
Ale chetnie skorzystam z zamieszczonych opinii n/t juz przeczytanych
przez innych pozycji.
Moze siegne po ktoras. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pamietam, że w będąc w liceum namiętnie czytałam książki P. Coelho. Teraz już trochę "wyrosłam". Moim zsaniem "Alchemik" nie był najciekawszą pozycją, zdecydowanie lepsza była "Weronika postanawia umrzeć" i najciekawsza, którą czytałam: "Demon i Panna Prym". Te dwie książki mogę z czystym sumieniem polecić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Wlasnie jestem w trakcie czytania ,,Alchemika,, .
Dopiero zaczynam , wiec na opinie przyjdzie pewno pora pozniej. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Na początku wydał mi się ciekawy. Przeczytałam "Alchemika", "Weronika postanawia umrzeć", "Demon i Panna Prym", "Piątą górę" (moim zdaniem najciekawsza), ale już przy lekturze drugiej książki odkryłam, że pisze "na jedno kopyto". Ta sama konstrukcja, przewidywalny rozwój akcji, za dużo złotych myśli. Nie przepadam i po kolejne książki raczej nie sięgnę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czytałam jego książki jeszcze w liceum, ale na pewno nie bede do nich wracać.
weroniczka najbardziej przypadła mi do gustu z tego co pamiętam. czekałam na nią kilka dobrych miesięcy zanim ją dostałam w bibliotece (może dlatego mi utkwiła w pamięci :mrgreen: )

jego wszsytkiego sentencje widzę tak:

[img]http://i1.memy.pl/obrazki/46251070024_zelazko_jest_gorace_kiedy_sie_nagrzeje.jpg[/img]

:mrgreen:

Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przeczytałam kilka książek tego autora. Miedzy innymi "Jedenaście minut" oraz "Alchemik". Chyba te dwie pozycje książkowe najbardziej utkwiły w mojej pamięci:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sharon super podsumowanie z jego cytatami ;)

...bo w oczach tkwi siła duszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi