Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Anja

Wymiana książek

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję temat w którym będziecie umieszczać tytuły książek na które (bądź za które) chętnie zamienilibyście się z innymi forumowiczami.
Może akurat ktoś będzie chętny aby zamienić to co zalega na półce na coś co zbywa innym.
Zapraszam do wpisywania autorów i tytułów książek z dopiskiem czy je wymienimy czy ich poszukujemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) No tak.
Moze sam pomysl jest dobry choc sadze , ze jednak nie zainteresuje
wielu ta forma wymiany ksiazek.
Ludzie ostatnimi czasy prawie nie czytaja zadnych absolutnie ksiazek , a co dopiero angazowanie sie w ich wymiane?
Nie wiem , moze ktos bedzie chetny. 8-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Może jestem dziwna, ale najbardziej lubię kupować książki. Ich zapach nawet przyciąga. Jestem pedantką i po moich książkach niekiedy nawet nie widać, że były czytane. Niestety nie każdy tak ma, więc z tym musiałabym się upewnić zanim być coś wymieniła. Temat ciekawy tylko to już wchodzi w grę zaufanie do drugiej osoby, a z tym może być problem.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Wszystko sie zgadza.
Mysle czasami, ze ksiazka to nie tylko zapisane kartki papieru , to cos wiecej.
Ale to rozumieja naprawde tylko Ci ktorzy lubia czytac ksiazki i je po prostu szanuja. 8-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pewnie, że każda książka to coś więcej niż zapisane strony.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]Może jestem dziwna, ale najbardziej lubię kupować książki. Ich zapach nawet przyciąga. Jestem pedantką i po moich książkach niekiedy nawet nie widać, że były czytane. Niestety nie każdy tak ma, więc z tym musiałabym się upewnić zanim być coś wymieniła. Temat ciekawy tylko to już wchodzi w grę zaufanie do drugiej osoby, a z tym może być problem.[/quote] Też tak myślę. Ja jeszcze dodam, że czasami za bardzo przywiązuję się do przedmiotów. Książki lubię mieć na własność, nie mam ochoty oddawać ich nikomu. Mogę pożyczyć, ale dać czy się wymienić - nie bardzo. Fajnie jest mieć taką małą, własną biblioteczkę.

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Niedotykalna"]Książki lubię mieć na własność, nie mam ochoty oddawać ich nikomu. Mogę pożyczyć, ale dać czy się wymienić - nie bardzo. Fajnie jest mieć taką małą, własną biblioteczkę.[/quote] Właśnie myślę tak samo. Zawsze marzył mi się pokój pełen książek. Z pożyczaniem też u mnie ciężko. Pożyczałam tylko nielicznym przy których miałam pewność, że książka wróci do mnie w dobrym stanie.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Kocham ksiazki.
I podobnie jak Ty Coolka , pozyczalam wielu moim znajomym .
Niestety albo mi nie zwrocono, a jesli juz to poslinione i poszarpane kartki.
Dlatego nie pozyczam ksiazek .
Wiekszosc ludzi nie szanuje ksiazek, traktujac je jak przyslowiowa scierke.
Mam gdzie je trzymac , wiec nie sa one dla mnie zadnym problemem , ale przyjemnoscia w odchamianiu sie. 8-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pewnie, ze tak. A może okaże się, że jeszcze do jakiejś pozycji po latach zechce nam się wrócić.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Zgadza sie.
Kazdy ma swoje ulubione ksiazki .
Sama potrafie po nie siegac drugi i nawet nastepny raz. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A ja tylko komiksy potrafiłem przeczytać po kilka razy, a danej książki nigdy nie czytałem więcej niż raz. Wychodzę z założenia, że tyle jest fajnych, że szkoda czasu na tą jedną ciągle :-P

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja czasem czytam . Teraz Mateusz ma "Dzieci z Bullerbyn" więc wyciągnęłam z pułki i będę słuchać jak czyta :P

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rozumiem. No ja wymieniłam się parę razy z obcymi osobami, póki co na nikim się nie zawiodłam, a książki które oddałam to podwójne egzemplarze w mojej biblioteczce lub coś co mnie nie urzekło, że tak powiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) A ja niestety nie mam zbyt dobrych doswiadczen .
Bo jak pozyczylam cos ciekawego to niestety pozyczajacy juz nie chcial pamietac o zwrocie ksiazki.
Natomiast slabsze pozycje zawsze do mnie wracaja.
Kiedys sie wymienialam , ale teraz tego nie robie. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak książka by miała do mnie wrócić zniszczona to lepiej, żeby wcale nie wracała, bo bym się tylko niepotrzebnie wkurzała. Teraz jedyna osoba z którą się wymieniam książkami to moja mama , która zawsze jak się zimniej robi sprowadza do domu książki na zimowe wieczory, więc mogę jak u niej jestem korzystać :P

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Ostatnio zauwazylam , ze jest taka grupa ludzi ktorzy chyba nie lubia czytac ksiazek ,a
jesli juz ,to wlasnie niszcza i obchodza sie z nimi okropnie.
No coz, jakos nie przywiozuja sie do ,,papieru,, , a Ja tak i nie jest mi obojetne w jakim stanie fizycznym
jest to co czytam. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czasem czytam więcej a czasem mniej ale całkiem bez czytania sobie nie wyobrażam.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Podobno w Katowicach na dworcu jest taka akcja prowadzona. Myślę że więcej powinno być takich inicjatyw :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...