Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Coolka

Kanon piękna... (?)

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie skąd u kobiet bierze się aż taka skrajność ? Myślicie że one czują się piękne?

[img]http://m-2.m.staticedi.com/c/b47/34a22_m_950_600_0_0_0_0_0_0_0_b47bc6d69264e85ba8bf75c1b58a9112.jpg[/img]

[img]http://fundir.org/img/b1d5xhomsx6-6f!8piytm5x1/anorektyczki__ofiary_anoreksji_1.jpg[/img]

[img]http://ohydne.pl/img/upload/20120422210642.jpg[/img]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ciężko stwierdzić, bo na prawdę nie wiemy co drugiemu siedzi w głowie. Niektóre na prawdę śliczne dziewczyny mają masę kompleksów i nie uważają się nawet za ładne. Myślę, że "skrajność", która została przedstawiona powyżej wiąże się po prostu z chorobą. Nikt zdrowy nie doprowadziłby się do takiego stanu. Ponadto moim zdaniem tak chude dziewczyny nie powinny być zatrudniane w modelingu, nie chodzi o ich dyskryminacje, ale o to, aby te które chciały zaistnieć w branży nie doprowadzały się do takiego stanu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niestety na castingach miliony razy mowi sie dziewczyna ze da sie im szanse ale pare kg musza zgubic. Nie raz jest to narzucane od razu zanim dochodzi sie do podpisania umowy

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]Niestety na castingach miliony razy mowi sie dziewczyna[/quote] "Dziewczynom" !!! ;/
[quote="Coolka"]Zastanawia mnie skąd u kobiet bierze się aż taka skrajność ? Myślicie że one czują się piękne?[/quote] To nie jest kanon piękna. Poza tym te zdjęcia, które wrzuciłaś to mocny photoshop, wiec nie traktowałbym ich zbyt poważnie.

Poza tym... czego się spodziewać, skoro projektantami mody są geje, którym podobają się chłopięce kształty? Mam jakieś takie dziwne wrażenie, że ma to ogromny związek.

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="noname"]"Dziewczynom" ! [/quote] Od razu czuj się fajniejszy ;P

A co do piękna nie sadze żeby geje mieli tu coś do powiedzenia aż w takim stopniu bo przecież cały biznes modelingu nie opiera się na decyzjach kilku gejów. Co do photoshopa tak ale w jakimś celu zostało to zrobione więc tym bardziej uważane za "poprawione"

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]Od razu czuj się fajniejszy ;P[/quote] Tak, moje ego urosło do wielkości słonia dzięki temu : )
[quote="Coolka"]Co do photoshopa tak ale w jakimś celu zostało to zrobione więc tym bardziej uważane za "poprawione"[/quote] Mi te zdjęcia wyglądają na wyciągnięte ze strony al'a "antyanorektycznki.pl" gdzie na siłę wyciska się żebra i jelita na zewnątrz, aby "zaszokować" odbiorcę. Niestety w internecie nie możemy brać niczego na poważnie, gdyż roi się on od trolli i przesady. Dlatego do póki nie zobaczę na własne oczy, to nie powiem, że tak właśnie jest. Póki co mogę powiedzieć, że problem jest obecny i bardzo duży, ale nie spotkałem się jeszcze z nikim, kto wyglądałby aż tak źle.

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A ja się spotkałam i wiem że te osoby nie widzą problemu żadnego. Czują się piękne, niestety

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Osoby z anoreksją czują się pięknie? To dla mnie nowość...

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="noname"]Osoby z anoreksją czują się pięknie? To dla mnie nowość...[/quote][quote="Coolka"]A ja się spotkałam i wiem że te osoby nie widzą problemu żadnego. Czują się piękne, niestety[/quote] bo jest to zaburzenie. Dlatego nam trudno to zrozumieć. Ale osoba chora nie postrzega się za chorobliwie szczupłą, ba! Często nadal uważa się za grubą...to trzeba leczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Anja"]nadal uważa się za grubą...[/quote] Właśnie to miałem na myśli. Moje zdziwienie wynika z faktu, że takie osoby raczej nigdy nie czuja się piękne - zawsze uważają, że jest jeszcze coś do poprawienia.

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
no wiec tamta dziewczyna którą znam nie jest chora bo uważa się za piękną a czy jest to anoreksja czy nie to nie wiem. Ale skoro kolega wie wszystko to pewnie ma racje w kazdym wypadku ;)

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piękno to rzecz subiektywna. a pokazywanie modelek w temacie ma się nijak do całości. modelka nie ma być chodzącym cudem świata, bo reklamuje ciuchy i to właśnie na szmatach ma się skupić nasza uwaga.

znam wiele osób bardzo szczupłych, przecież to nie zawsze ich wina (odchudzanie), że tak a nie inaczej wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]Ale skoro kolega wie wszystko to pewnie ma racje w kazdym wypadku[/quote] Zbędna ironia. Odpuść sobie (chyba, że koniecznie chcesz podbudować swoje malutkie ego, to wal śmiało ) : )

[color=#00BF00]Edit by Reiv:
Bez pojazdów mi tu.[/color]

Znam parę anorketyczek i anorektyków, bulimiczek i bulimików, i żadne z nich nie jest w stanie osiągnąć 100% satysfakcji (czy też czuć się pięknie) ze swojego ciała, co z resztą sami podkreślali podczas nie jednej rozmowy. Stąd moje zdziwienie...
[quote="młoda"]piękno to rzecz subiektywna. a pokazywanie modelek w temacie ma się nijak do całości. modelka nie ma być chodzącym cudem świata, bo reklamuje ciuchy i to właśnie na szmatach ma się skupić nasza uwaga.[/quote] Hym... Ale tutaj nie rozchodzi się o ciuchy, tylko o fakt dążenia do "chudego ideału" - co jest problemem, dość sporym. Za dzieciaka połowa dziewczynek, które znałem chciała zostać modelkami, a druga połowa piosenkarkami albo gwiazdami zza ekranu. Patrzyły na swoje "ideały" i porównywały do siebie. Oczywiście nie jest to jedyna przyczyna. W dużym stopniu jest to wina rodziców, którzy w nieodpowiednim momencie rzucili żartem, czy jakoś niewybrednie skomentowali daną osobę... (jak to rodzice...). Brak ojca / matki, trudne dzieciństwo, wieczna chęć zadowolenia swoich rodziców, którym zawsze się coś nie podoba - to przykładowo prowadzi do znaczącego obniżenia swojej wartości, porównywanie się do "lepszego rodzeństwa", aż w końcu zaprogramowane w głowie stwierdzenie, że jest się tym gorszym... Przyczyn jest masa, a tworzą one błędne koło, które prowadzi donikąd...

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Świat modelingu daje szanse sporego zarobku, odniesienia szybkiego sukcesu, sławy i bycia podziwianym, ale też wypacza poczucie piękna i moralności wielu dziewczynkom - prowadząc często do tragedii, więc jeśli jakiś chudy gej - projektant, zaprzecza w tv oczywistym faktom, to automatycznie traci szacunek w moich oczach.
Tyle lat będąc w biznesie widzi się zalety i wady branży. I żeby być sprawiedliwym, trzeba patrzeć na obie strony i być tego świadomym. Wiedzę i doświadczenie przekazywać dalej, żeby unikać przykrych sytuacji i jakoś te dziewczyny młode edukować o zagrożeniach.
Tak się nie dzieje.

Nie mam szacunku do tej branży, właśnie za obłudę i kłamstwa, które sami rozprzestrzeniają w świat. Nie przeczytałem ani jednego wywiadu, artykułu, nie wysłuchałem audycji, żeby ktoś z tej grupy powiedział jak jest i jak bardzo ubolewa nad tym. Krytyka jeśli już się pojawia zwykle gubi się w gąszczu zachwytów "bycia w świecie modelingu".

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="noname"]Ale tutaj nie rozchodzi się o ciuchy, tylko o fakt dążenia do "chudego ideału" - co jest problemem[/quote] napisałam to w odniesieniu do modelingu.

chudy ideał z pewnością wziął się z wybiegów, mediów- reklam. wszędzie ukazywane jest ciało 'idealne'. szkoda tylko, że ten ideał to rozmiar S lub nawet XS...

to o czym piszesz to kwestia psychiki, akceptacji i postrzegania Nas przez innych. pewnie wszystkim pierwsze co się nasuwa na myśl to, że to wina facetów, bo oni zwracają uwagę na same chudziny. a to totalna bzdura, bo z tego co czytam i rozmawiam z nimi to nie koniecznie gustują w kościach, ale też bez przegięcia w drugą stronę. porównujemy się od zawsze, taką mamy po prostu naturę. każda z Nas chce być piękna, chce być pożądana i wzbudzać zazdrość u tej samej płci. chcemy być idealne. niestety do ludzie nie dociera, że w telewizji widzimy tonę tapety, w gazetach zresztą też+photoshopa. z takim 'makijażem' każdy wygląda pięknie. najgorzej wprowadzać się w kompleksy i później popaść w anoreksję. można o siebie zadbać i schudnąć, ale z głową.

fajnie, że chociażby dove robi reklamy z kobitkami size plus, i w ogóle, że w świecie mody takie kobiety też mają prawo bytu, ale to jest nadal popadanie trochę w skrajność...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="młoda"] szkoda tylko, że ten ideał to rozmiar S lub nawet XS...[/quote] Ups... S to już gruba w tych klimatach : ) Rozmiar 0, czyli, jeżeli się nie mylę, to XXS - taki rozmiar jest pożądany na wybiegach. Smutne, acz prawdziwe.

-- 27 lip 2013, 12:17 --
[quote="noname"]Edit by Reiv:Bez pojazdów mi tu.[/quote] Nie będę Was spuszczać po kiju cały czas. Sugeruję skończyć z wycieczkami w moim kierunku, a ja zacznę zachowywać się grzecznie. To dość logiczne... Prawda?

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="noname"]S to już gruba w tych klimatach : )[/quote] hah (; niestety racja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi