Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat natchniona audycją zasłyszaną na jakimś kanale w nocy oraz dzisiejszymi zakupami. Dermokosmetyki - kosmetyk i lek w jednym, zbawienie dla osób z problemami skórnymi, ale nie tylko. Używacie? Nie używacie? Lubicie? Jakie macie doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To moze ja zaczne od pytania co Ty za audycje po nocach słuchasz? :)

Przy mojej skorze wszelakie takie kosmetyki są jak najbardziej wskazane. Podawali jakies konkretne co cie zainteresowało?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Człowiek nie śpi to słucha, no co? :D Wiesz mówili o różnych, raczej bez nazw. Ale ja się skusiłam na Cetaphil, który widziałam u Kingi. Sama wiesz, że mam wrażliwą skórę i marnie się na mnie goją uszkodzenia mechaniczne..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To tak jakby kosmetyk i lek w jednym. Dermatolodzy polecają je zwłaszcza alergikom, atopowcom i każdemu, kto ma problemy ze skórą. Ja się skusiłam na emulsję micelarną i na krem DA Ultra. Nie tylko NAPRAWDĘ genialnie nawilżają, ale też uzupełniają lipidy, co nie bez znaczenia jest w procesach regeneracji. Zamierzam sobie dokupić resztę tej serii, bo jestem zaskoczona jak szybko widać różnicę i o ile lepiej wygląda skóra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To prawda zupełnie inaczej działają kremu zakupione w aptece, a szczególnie dermokosmetyki. Również w takowy zainwestowałam po zakupie skin cleanera, który podrażnia skórę, aby ją później zregenerować zawsze nakładam swój krem lipoaktywny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ale też Cetaphil? Ja jestem zachwycona emulsją micelarną. Powiem szczerze, ze niewiele jest kosmetyków, które by mi nie uczulały twarzy. Uczula mnie nawet oliwka dla dzieci, a tu... nic! Nawet tyciego zaczerwienienia czy wyprysku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Każdy kosmetyk z Cetaphil z tej serii dla dorosłych ma taki skład aby chronić płaszcz lipidowy skóry. Ten PS lipoaktywny jest przeznaczony szczególnie aby chronić i regenerować skórę po uszkodzeniach np. zabiegami dermatologicznymi. Ostatnio mi kosmetyczka polecała jak byłam na mikrodermabrazji własnie ten krem. Podobno po zabiegach tatuażu także jest polecany przy pielęgnacji zniszczonej i uszkodzonej jakby nie było skóry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) To dlaczego ja sie jeszcze tymi dermokosmetykami nie zainteresowalam?
Skoro takie super , to przyjrze sie im blizej .
Moze znajde tez cos dla siebie. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja myślę, że znajdziesz :) To są naprawdę przyjazne skórze kosmetyki i bardzo, ale to naprawdę bardzo delikatne. Dermoprotektor stosowałam nawet na poparzenia słoneczne. Błyskawicznie się wchłaniał i prznosił ulgę. Naprawdę cudnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Faceci mogą ich używać tak samo jak kobiety. To jest taki kosmetyk i lek w jednym. Bez zapachu, więc spokojnie mogą używać i kobiety i mężczyźni. Mąż koleżanki jest atopowcem i używa tej linii. Przed chwilą się zgadało :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mój dziadek ma problemy ze skórą i ciężko go namówić na jakieś kosmetyki ale chyba się przejdę do apteki i kupie.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Myślę, że możesz przekonać go mówiąc o tym, iż jest to kosmetyk i lek właśnie. I że nie będzie pachniał jak baba, bo to linia bezzapachowa. No i powinno go przekonać też to, że wchłania się błyskawicznie i nie będzie czuł się "tłusto" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moim problemem jest trądzik.Stosowałam już chyba wszelkie możliwe kosmetyki.Antybiotyki pomagały ale na krótko.Ja już naprawdę nie wiem jak z tym walczyć ,może pomożecie mi jakoś pozbyć się tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Powiem tak dermokosmetyki to ratunek dla mojej trądzikowej, mieszanej cery :) Nie używam już żadnych innych :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="samba_mamba"]Ale też Cetaphil? [/quote] Tak ten o którym pisałam był z cetaphilu, zresztą kupiłam kolejny i nieustannie używam, ale moje doświadczenie z tymi kremami już nieco się poszerzyło. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niedawno się dowiedziałam, że chrzestny Matiego też używa tej serii Cetaphil dla swojej córeczki z atopowym zapaleniem skóry. Kupiłam dziadkowi jeden taki:

[img]http://www.cetaphil.pl/cache/imgs/w500/gallery/Cetaphil_MD.jpg[/img]

i do tego magisterka dała mi krem lipoaktywny. Faktycznie zniknęły ze skóry przebarwienia i te problemy, które widać było gołym okiem jak jakieś wągry i krostki. Ale też dziadek mówi, że skóra jest mocno nawilżona, ale nie tłusta. Fajna sprawa. Sobie też musialam kupić, bo ostatnio moja skóra woła o pomstę do nieba. Znacie jeszcze jakieś ich produkty ?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PS świetnie się sprawdza po mikrodermabrazji i przy uszkodzeniach skóry. Bardzo fajnie koi i wycisza podrażnienia. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Oo! Czytając temat posta myślałam, że ja jedna z Cetaphilem wyskoczę, a tu widzę mały fanklub produktów z tej serii się utworzył :mrgreen: I słusznie, słusznie - stosuję balsam do twarzy i ciała i wreszcie czuję (jak to się ładnie mówi w reklamach) "efekt intensywnego nawilżenia". A ile to człowiek wcześniej specyfików w drogerii na chybił trafił na sobie przetestował... A tak pani dermatolog przepisała Cetaphil i wszystko skończyło się happy endem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ktoś tu wspomniał o AZS. Mojej siostrze na to schorzenie [url=http://febumed.pl/nasi-specjalisci/]dr Ewa Konca[/url] przepisała preparaty DrMichaelsa. Są pomocne w terapii łuszczycy, ale też pozytywnie działają na Atopowe Zapalenie Skóry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeżeli mowa o AZS to koleżanka u swojej małej używa atoperalu. Przede wszystkim ma w składzie olejki, co przy suchej skórze jest wskazane

...bo w oczach tkwi siła duszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi