Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
33654852

Uniwersalne dodatki do dań.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy lubicie przeróżne "kucharki", maggi, inne popularne dodatki do dań? Czy według Was nadają potrawie smaku, czy raczej go zniekształcają?

[center][size=4]Freedom is choice, choice, choices that liberate, day is a freight train, minutes obliterate, easier to break through meters of concrete, easier to connect to a full grown tiger[/size][/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sa tak dobrane ze daja smak jesli sie ich uzywa w odpowiednich proporcjach. Oczywiscie nie wystarczy nasypac i juz czuc sie z tym zajefajnie. jakos zawsze jeszcze dosypuje do wszystkiego cos od siebie :) Takich rzeczy jak kucharek czy inne dodaje sporadycznie bo to ogrom soli jest jednak.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak dodaję, ale różnie.

U mnie na przykład do zupy, maggi dodaje każdy już przy obiedzie, ile chce.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A dla mnie maggi ma zbyt specyficzny smak i raczej nie uzywam. Jak juz to do zupy grzybowej albo wszelkich zup z kapustą jak zarzutka

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dodaję, ale nie często i tylko do wybranych produktów. Do zup właśnie maggie czy kucharek. A do potraw raczej różne zioła.
Myślę, że takie dodatki mogą zarówno podkreślić smak potrawy, jak i całkowicie ją zepsuć. Wszystko zależy od samego dania i wyczucia w używaniu dodatku.
Mój wujek, co mnie do dzisiaj dziwi, potrafi zjeść suchą bułkę polaną sporą ilością maggie. Mnie obrzydza na samą myśl.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No zaskoczylas mnie , nie wyobrazam sobie tego smaku akurat. Ale u mnie moj dziadek maggi leje do kazdej zupy w takich ilosciach ze ja bym chyba podziekowala

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Ale u mnie moj dziadek maggi leje do kazdej zupy w takich ilosciach ze ja bym chyba podziekowala[/quote] Mój dziadek ma dokładnie tak samo.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bardzo rzadko używam takich dodatków. Wyjątkiem są Ziarenka Smaku Winiary, których odrobinę zawsze wsypię do rosołu, bo rzeczywiście poprawiają i "pogłębiają" smak tej zupy. Jeśli chodzi o pozostałe tego typu przyprawy, to raczej ich unikam. Ostatnio zrobiłam jarzynową na kostce rosołowej. Gdy chłopak robi spaghetti z tuńczykiem (rzadko się to zdarza :-P ), to dodaje coś w rodzaju Vegety. I chyba tyle. Więcej [i]grzechów[/i] nie pamiętam :)

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Nie uzywam takich przypraw.
Mysle, ze napewno podnosza smak potraw , jak ktos lubi.
Ja gotowane potrawy przyprawiam ziolami i odrobina soli.
Tak sie przyzwyczailam i mnie takie ,,moje ,, kompozycje przyprawowe, najlepiej smakuja. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi