Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
33654852

Lewica/prawica - którą stronę wybierasz?

Rekomendowane odpowiedzi

Wahałam się przy wyborze kategorii - na początku uznałam, że dział "religia i mity" będzie tu lepiej pasował.

Tak więc - jak w temacie - kto z kim i dlaczego? :;>:

sorry za sto zmian w temacie, zawsze mam problem z tytułami.

[center][size=4]Freedom is choice, choice, choices that liberate, day is a freight train, minutes obliterate, easier to break through meters of concrete, easier to connect to a full grown tiger[/size][/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]kto z kim i dlaczego?[/quote] :mrgreen:

Bardzo rzadko oceniam coś przez pryzmat nurtu politycznego. Dlatego nie ma dla mnie miejsca w pełni ani po jednej stronie, ani po drugiej.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Prawica w wykonaniu pis-u to stek bzdur i wieczne bicie piany. O mało nie zapomniałem UKŁAD czyli polowanie na czarownice i Smoleńsk. Mówię stanowcze NIE.
Lewica... hmmm... i tak i nie za to znacznie więcej tam rozsądnych ludzi i potrafiących myśleć. Szkoda że boją się podjąć stanowcze działania i nie przeprowadzą żadnych bardzo konkretnych reform. Słupki im na to nie pozwolą... a jak połączą się z pisem w koalicji to będzie rzeźnia.
Zasadniczo jestem liberałem i raczej walę w środek ale w najbliższych wyborach chyba zagłosuję na Herr Palikota. Tak wiem jest Lewakiem. Chociaż on tez nie do końca realizuje to o czym mówi ale taki właśnie jest obraz polskiej polityki. Dorwać się do żłoba i napchać sobie kieszonki. Ot każda władza demoralizuje.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
@Reiv

Problem jest w tym, że oba te nurty, w ich czystej formie, są generalnie idealne. W założeniu, że wszyscy będą dobrze grać swoją rolę, będziemy żyć w utopii. Teraz, w naszym kraju, najgorsze jest to, że lewica przejmuje niektóre prawicowe poglądy, tak samo prawica - stara się troszkę dogonić sąsiadów z lewej. Nie wiadomo, kto, jakie danie nam dzisiaj zaserwuje.

@redorange66

Nasz PiS jest przecudowny. Najbardziej podoba mi się to, że na jakiś czas zwolnili ze Smoleńskiem i generalnie grają tych, którym zależy. Najciekawsze jest to, że, mimo porażki, dalej pchają się do sterów, robiąc z nas idiotów, dając nam swój stary obrazek zapakowany w nowym. lśniącym pudełku. Na szczęście często znowu robią nam piękne przedstawienia cyrkowe, z czego się nie raz cieszę :)

U nas nie da się przeprowadzić stanowczych i ryzykownych decyzji bez oburzenia ze strony obywateli. Świeży przykład - metro w stolicy. Miastem, które jest najbardziej oburzone powstaniem II. linii metra jest chyba Wrocław. Kwejk aż huczał od ich krzyków w momencie, kiedy internet obiegły zdjęcia zakorkowanej Warszawy po zamknięciu odcinka na I. linii. Teraz Polaczki krzyczą "po co im drugie metro" a Warszawa jak stała w korkach, tak nierzadko stoi. Fajne są też krzyki co do odwołania Hanny. Nie lubię tej kobiety, ale nie mam co narzekać na jej decyzje. Bardzo dobrym posunięciem była wymiana całego taboru komunikacji miejskiej - stare Ikarusy naprawdę nie były ciekawe latem. Do tego oczywiście potrzebne są środki, więc cena biletów poleciała w górę, ale Polaczki dalej krzyczą. Jestem ciekawa, co Polaczki by zrobiły, gdyby musiały po Warszawie jeździć własnymi samochodami (o większych korkach już tu nie wspomnę, albo i wspomniałam). Tak więc jakąkolwiek decyzję podejmiesz w naszym kraju, zawsze będzie źle, więc nie dziwmy się ludziom władzy, oni też chcą zachować stołki.

Nie wyobrażam sobie żadnej koalicji. Z resztą z PiSu żadna prawica, jak z PO żadna lewica.

Palikot dużo krzyczy, mało robi. Obiecywał wiele a wyszedł z tego medialny teatr.

Z kolei jestem ciekawa, co myślicie na temat PSL i założeń partii (nepotyzm górą!):) może nie do końca na temat, ale chyba nikogo nie obrazi takie chwilowe oderwanie od rzeczywistości.

[center][size=4]Freedom is choice, choice, choices that liberate, day is a freight train, minutes obliterate, easier to break through meters of concrete, easier to connect to a full grown tiger[/size][/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pis to krzykacze, ludzie oderwani granatem od pługa, zakompleksieni, maluczcy i ogólnie to banda ludzi którym wiara i kościół odebrał zdolność myślenia.

Polaczki.. Polacy... grupa ludzi która jest największą zbieraniną indywidualności jednoczących się tylko w sytuacji zagrożenia lub tragedii. W każdej innej sytuacji są to ludzie którzy potrafią tylko biadolić, marudzić i narzekać. Wiecznie nieszczęśliwi, smutni, zakompleksieni i zazdrośni. Zero pomysłu inicjatywy i chęci poprawy czegokolwiek. Powód... trzeba by ruszyć zad sprzed tv, płotu czy innej ławki i zacząć pracować. Wspólne dobro to mit. To co jest wspólne tzn niczyje to można to zniszczyć, nasrać, ukraść... ma tego nie być.
Opolszczyzna gdzie jest duży wpływ niemiecki tam jest czysto, każde podwórko jest schludne, trawa przycięta a na ulicach nie walają się śmieci... ruszmy zad bardziej na wschód gdzie był zabór rosyjski... jak że mamy inny obraz podobnego miasteczka. MOże kiedyś się to zmieni ale mentalności nie da się tak szybko i łatwo zmienić... niestety.
Każdy polityk chcący coś zrobić mający cel i środki zostanie zniszczony bo zawsze znajdzie się banda której się to podobać nie będzie. Której będzie przeszkadzać jakakolwiek zmiana.

Pis nie wejdzie w koalicję z SLD, PO czy Palikotem... bo musiała by się ugiąć... za to PSL który zawsze jest w rządzie a i owszem. Jak zawsze dorwie się do żłoba. Wg starego przysłowia pokorne ciele dwie matki ssie.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Problem jest w tym, że oba te nurty, w ich czystej formie, są generalnie idealne.[/quote] Każdy pogląd może być idealny, tylko trzeba go dobrze przedstawić.
Swego czasu ile setek tysięcy ludzi uwierzyło w faszyzm?
[quote]Teraz, w naszym kraju, najgorsze jest to, że lewica przejmuje niektóre prawicowe poglądy, tak samo prawica - stara się troszkę dogonić sąsiadów z lewej. Nie wiadomo, kto, jakie danie nam dzisiaj zaserwuje. [/quote] Dlatego nie patrzę za kogo się uważają, tylko jak postępują.
[quote]Najciekawsze jest to, że, mimo porażki, dalej pchają się do sterów, robiąc z nas idiotów, dając nam swój stary obrazek zapakowany w nowym. lśniącym pudełku. Na szczęście często znowu robią nam piękne przedstawienia cyrkowe, z czego się nie raz cieszę[/quote] Każda partia to robi, tyle, że PiS z mniejszym wyczuciem.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Moge tylko powiedziec , ze nie jestem zainteresowana ani lewa ,ani tez prawa strona. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]prawicowego konserwatywnego liberała[/quote] Trochę brzmi jak wegetarianin, który je mięso. Osoby z takimi poglądami są zarówno w PO, jak i PiS'ie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Poglądowo nie wpasowuję się w żadne ugrupowanie. Może powinnam założyć własne :mrgreen:

A tak serio... - w żaden sposób nie kręci mnie polityka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja tez w polityke sie nie mieszam bo wydaje mi sie to zbyt stresujace a stresu w zyciu juz mi wystarczy ;)

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Od kiedy polityka jest stresująca? Nie ma nic lepszego niż konferencje prasowe z udziałem polityków! Chyba tylko feministki prowadzą śmieszniejsze dyskusje od polityków!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łatwiej się jest śmiać z polityków, gdy bieda nie zagląda do domów, ale mimo to, osobiście brakuje mi bardzo w przestrzeni publicznej takiej satyry politycznej na odpowiednim poziomie intelektualnym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Naprawdę nie widzę żadnej szansy na poprawę w polityce. Przynajmniej nie widzę szansy, kiedy widzę ludzi wokół mnie. Ludzi, którzy miotają się jak szatan pomiędzy jedną frakcją, a drugą, w zależności od melodii, jaką zagrają im nerwy :). Nawet Ci zagorzali zwolennicy prawicy/lewicy są na tyle nierozsądni, że popierają każdą, nawet głupią decyzję ich ukochanych idoli ze szklanego ekranu. Mamy przykład na Węgrzech, jak może zmienić się sytuacja polityczna, jak ludzie są naiwni. Rozmawiałam nawet z kilkoma Węgrami, którzy otwarcie mówili, że uwierzyli, że będzie lepiej, dlatego głosowali i zapewne zagłosowaliby jeszcze raz, gdyby posypały się obietnice i mały pokaz możliwości. To samo jest u nas - ludzie są łasi na obietnice, zawsze dadzą się skusić ładniejszym opakowaniom. Ja dałam się skusić Palikotowi, ale na szczęście nie głosuję, więc nie dodałam swoich kilku groszy do przedstawienia. Naprawdę jedyne, co zostaje to śmiech, nawet o pustym żołądku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Po każdej stronie znajdą się jakieś oszołomy. Ogólnie wychodzę z założenia, że skrajności nie są dobre, dlatego nie wybieram ani lewicy, ani prawicy. Obecnie na scenie politycznej nie ma takiej osoby ani partii, która moim zdaniem mogłaby zrobić porządek w tym kraju i którą w pełni bym popierała. Same moje poglądy natomiast bardziej zbliżone są do tych lewicowych.

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Temat ma już kilka dobrych miesięcy, a sytuacja w Polskiej polityce - niezmienna.
Coraz więcej osób zwyczajnie stwierdza, że nie ma na kogo głosować.
Prawica staje się lewicą. I na odwrót. Tu już chyba w tym coraz mniej ideologii, tylko jakieś zdewaluowane pojęcia. Tkwimy w dziwnej mieszance absurdu i uciążliwego dążenia do osiągnięcia celu za wszelką cenę, czyli bycia u władzy. A co potem (czyli najważniejsze pytanie) to już tych pomysłów mają mniej. Jedna wielka kompromitacja polskich polityków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Reiv"]Prawica staje się lewicą. [/quote] No i co z tego?

Moim zdaniem dzielenie partii czy poglądów na "prawicę" i "lewicę" po prostu nie ma sensu.

Ot na przykład przyjęto, że prawica to liberalizm gospodarczy, ktoś powie, że to założenie dobre jak każde inne, tyle, że liberalizm gospodarczy to jest coś co jest trudne do pogodzenie z innym "prawicowym" elementem jakim jest dbanie o interes własnego narodu. Dopóki mówimy o umiarkowanym liberalizmie gospodarczym i rozsądnym podejściu do patriotyzmu problemu nie ma, ale wtedy taka partia to jest co najwyżej centroprawicowa.

Idąc dalej wszelka forma antyklerykalizmu uchodzi to niby jest "lewica", co zaś powoduje, że "prawicowy" patriota w razie konfliktu interesów między Kościołem Katolickim, a Polską musi opowiada się po stronie obcego państwa.

A co z libertarianizmem, gdy wolność ekonomiczna jest prawicowa, a wolność światopoglądowa jest lewicowa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Też jestem zdania, że tradycyjny podział na prawicę i lewicę za bardzo nie ma sensu. Ja bardziej wybieram partie niepopulistyczne, które nie zachowują się nerwowo i emocjonalnie. Zawsze mnie denerwowało takie PiSowiskie bicie piany, granie na emocjach oraz doszukiwanie się w każdym negatywie winy Tuska i rządu PO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi