Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Niedotykalna

Testowanie szkodliwości papierosów na psach

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś natknęłam się na taką informację: [quote]Warto przybliżyć osobom palącym jak testowane są papierosy nim trafią do sprzedaży. Okrutnym męczarniom poddawane są zazwyczaj psy. To na nich koncerny tytoniowe sprawdzają czy zawartość nikotyny w konkretnej marce papierosów jest rakotwórcza.

31.05 był Światowy Dzień bez Papierosa. Z tej okazji warto przypomnieć, nie tylko o ich szkodliwości, ale także o tym że wciąż są testowane na zwierzętach. Testy wciąż prowadzi koncern Phillip Morris - Marlboro, L&M, Red &White, czy British Tobacco-Vogue, Pall Mall i wiele innych marek.

Zatrzymaj cierpienie!

Papierosy były i są testowane na zwierzętach aby zbadać reakcję komórek rakowych na nikotynę. Nie jest dla nas żadną tajemnicą, że ten sam test jest powtarzany wiele razy i nie robi tego jedna kompania, one wszystkie testują. Aby znieść badania na zwierzętach musimy stosować środki zapobiegawcze - przede wszystkim nie możemy wspomagać firm tytoniowych.

Psy zmuszane są do wdychania największego stężenia szkodliwych substancji zawartych w papierosach. Testy na psach wyglądają tak jak na załączonym zdjęciu... Podziel się informacją z tymi, którzy palą a kochają zwierzęta. Może pozwoli to uniknąć cierpienia wielu niewinnych psiaków...[/quote]
[size=75][url=http://www.mmkielce.eu/artykul/najwieksze-koncerny-tytoniowe-testuja-szkodliwosc-papierosow-na-psach]Źródło[/url][/size]

Nie wiem, czy to prawda, ale jeśli rzeczywiście szkodliwość papierosów testowana jest na psach, to po prostu brak mi słów. Jestem w stanie zrozumieć testowanie na zwierzętach leków, które przecież służą wszystkim, nie tylko człowiekowi, ale PAPIEROSY?! Trucie psów dla czyichś głupich zachcianek to już przesada.

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jestem palaczem i zwaliło mnie to z nóg... biedna psy. Jak zresztą wszystkie zwierzęta na których dokonuje się badań.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Zastanawia mnie tylko ,jak dalece bedzie jeszcze siegac okrucienstwo czlowieka.
Nic wiecej nie powiem , bo to tak jakby ktos walil lyzeczka do herbaty ,w betonowa sciane. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Świat jest straszny... człowiek to koszmar... a mrok drzemiący w każdym jednym z nas jest nie do opisania. Znęcanie się nad zwierzętami mnie przeraża... bo mniejsze słabsze i nie poskarżą się, nic nie powiedzą... cierpią w ciszy i samotności... Koszmar.
Świat byłby lepszy bez ludzi bo to najgorszy z gatunków jakie znam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Redorange , jest mi zawsze przykro gdy slysze lub czytam , co wyprawiaja ludzie i jak traktuja bezbronne zwierzeta.
A najbardziej smutne jest to, ze czlowiek uzurpuje sobie prawo do takiego niecnego postepowania wobec zwierzat.
Zlosci mnie to .
Juz slyszalam nawet takie stwierdzenie, ze czlowiek to najgorsza zaraza ktora rozplenila sie po to by dreczyc slabszych od siebie.
Cos w tym jednak jest. :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gdzieś tam w biblii jest napisane że człowiek ma podporządkować sobie ziemię... jeżeli tak to tylko wysysa z niej co tylko się da, niszczy wszystko co spotka na swojej drodze bez żadnego opamiętania... jesteśmy jak szarańcza która niesie spustoszenie. Jesteśmy szkodnikami i nic już nie jest w stanie nas zatrzymać.
Chyba że pojawi się silniejsza cywilizacja i z nas zrobi niewolników...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) To prawda. Tylko nijak nie moge zrozumiec, ze z taka zajadloscia o czyms mowimy , cos robimy czy deklarujemy , a z drugiej zas strony, burzymy i niszczymy.
Dlaczego?
Co z nasza swiadomoscia i czlowieczenstwem?
Czyzby czlowiek zszedl na 100% manowce ?
Te i inne pytania cisna sie na usta kazdego wrazliwego czlowieka ktory majac swiadomosc wie jakich nieobliczalnych konsekwencji moze spodziewaqc sie przy dalszym upartym brnieciu w slepy zaulek swoich postepowan. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A co to jest człowieczeństwo?? To teraz banał taki sam jak moralność, jak zasady i cała reszta.
Człowiek niszczy wszystko... później pojawia się banda zapaleńców i próbuje to zatrzymać a reszta pukając się na ich widok w głowę będzie robić to samo... bo jest to dochodowe, bo jest to przyjemnie, dla sportu czy z jakiegokolwiek innego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Wypada tylko powiedziec, ze najwazniejszy z tego wszystkiego jest tylko biznes.
A wszystko inne to chyba widac tylko przy okazji i na pokaz.
Tylko po co?
Moim zdaniem to swiat przewraca sie do gory nogami i to za sprawa wlasnie niby tego malutkiego i bezbronnego czlowieczka . ;-)
Az strach pomyslec , co bedzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasadniczo nic nie będzie. Człowiek nie zmieni się, pęd do władzy, posiadania, napędza naszą planetę. To nie zmieni się nigdy... najpierw zniszczymy swoją planetę, później szarańcza zwana ludzkością przeniesie się na inną planetę i zniszczy ją, później następną i następną...aż trafimy na kogoś lub coś co nas zniszczy. Silniejszych mądrzejszych.
JAk powiedziała Lelu w PIątym elemencie po co ratować takich potworów jak my??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak dla mnie to bzdura wymyślona przez walniętych Greenpeace'owców :).

"No knowledge can save you,

And no magic will save you.

For you will end up in Fenrir's belly,

While heaven and earth will burn

in Surt's unholy fire."

? Doom of Odin

It comes on Ragnarök

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A niby skąd taki pomysł że to pomysł greenpeacowców?? Greenpeace nie zajmuje się psami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Brzmi zaiste jak ściema. Tzn. częściowa ściema.
Testy na psach rasy beagle (zdjęcie) rzeczywiście się odbywały w latach '70 - '80 dwudziestego wieku (google -> smoking beagles), lecz nie ma pewności czy dalej są podejmowane.

Prawo (przynajmniej amerykańskie - nie wiem ja z polskim) zakazuje dublowania tych samych badań z wykorzystaniem żywych organizmów jako królików doświadczalnych - przez co można przypuszczać, że nie wszystkie koncerny "badają". Wiadomo niestety też jak to jest z egzekwowaniem prawa.

Użyte w artykule stwierdzenia typu "Zatrzymać cierpienie!" - sprawiają, że tekst ten jest niewiarygodny, pisany pod wpływem emocji, być może przez jakiegoś oszołoma, z pewnością nie jest to profesjonalne podejście do tematu.
[quote]Nie jest dla nas żadną tajemnicą, że ten sam test jest powtarzany wiele razy i nie robi tego jedna kompania, one wszystkie testują.[/quote] Bardzo interesujące - szkoda tylko, że autor nie podał źródła tychże informacji, bo dla mnie akurat jest tajemnicą jak dokładnie wyglądają te badania.
[quote="Niedotykalna"]przede wszystkim nie możemy wspomagać firm tytoniowych.[/quote] Bzdura. Takie nawoływanie niczego nie zmienia. Zerowy efekt miał bojkot koncernów paliwowych, co zostało wspomniane w komentarzu do artykułu, a akcja miała zdecydowanie większy wydźwięk. Coraz mniej osób pali, coraz bardziej rząd forsuje politykę wolności od nikotyny, toteż wszystko idzie w dobrą stronę, niestety takie hasła tego nie przyśpieszą.
[quote="Niedotykalna"]Psy zmuszane są do wdychania największego stężenia szkodliwych substancji zawartych w papierosach. Testy na psach wyglądają tak jak na załączonym zdjęciu...[/quote] Kolejne stwierdzenia, które bez poparcia dowodem - wiarygodnym źródłem są tylko tekstem jakiegoś Antka na portalu MM. Równie dobrze mógłby stwierdzić, że te testy są na żółwiach, żyrafach albo stonogach i wydźwięk byłby taki sam.
[quote="Niedotykalna"]Podziel się informacją z tymi, którzy palą a kochają zwierzęta. Może pozwoli to uniknąć cierpienia wielu niewinnych psiaków...[/quote] Nie pozwoli.

Nie chcę tu negować istnienia takich testów - przypuszczam, że mogą mieć miejsce, lecz wiem z doświadczenia, że aktywiści działający na rzecz ochrony zwierząt / natury czy inni zieloni bardzo lubią ubarwiać swoje historie, byle tylko było głośno i szokująco.

Przezabawną historią było namalowanie na kominie krakowskiej elektrociepłowni przez GreenPeace napisu STOP CO2 - przy czym były to kominy chłodni kominowych, z których wydobywała się... para wodna. Niewykluczone, że i teraz mamy do czynienia z wodzą fantazji, chociażby częściowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Krang"]Przezabawną historią było namalowanie na kominie krakowskiej elektrociepłowni przez GreenPeace napisu STOP CO2 - przy czym były to kominy chłodni kominowych, z których wydobywała się... para wodna. Niewykluczone, że i teraz mamy do czynienia z wodzą fantazji, chociażby częściowo.[/quote] Było mi brak słów, gdy o tym usłyszałem ; D
Zauważyłem, że większość "zielonych" jest bardzo krótkowzroczna. Walka z robieniem dziur w żołądkach krów! Krowy są krzywdzone poprzez robienie im dziur w brzuchach! Stop CO2! Stop dziurom w brzuchach krów! Ale zaraz... przecież krowa, jak puści bąka, to wytwarza więcej spalin, niż przeciętnie używany samochód w ciągu tygodnia, a dziury robione są po to, aby wsadzać tam zioła, które niwelują ten nieprzyjazny dla środowiska efekt. Hej zieloni, to robimy te dziury, czy nie? ; >

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi