Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

[quote]Played by Forum (rozgrywane na forum; PBF, gra przez forum, potocznie gra tekstowa lub gra forumowa) – gra (zazwyczaj gra fabularna) rozgrywana na forum dyskusyjnym, w której gracze (od kilku do kilkuset) wcielają się w role fikcyjnych postaci lub kierują całymi grupami lub strukturami (jak organizacje, państwa, społeczności).[/quote] Ostatnio na PBFy mam swego rodzaju natchnienie. W moją pierwszą taką grę już nie gram, druga umarła z przyczyn czysto naturalnych. Aktualnie maniakalnie grywam w pewną obyczajówkę, która, rozwijając się, zmierza w dobrym kierunku.

A tak na marginesie, na dodatek ot tak, skoro już ów temat poruszam:
Mam pomysł na nowe PBF - na postawie anime[i] Death Note[/i], akcja dzieje się w sierocińcu dla genialnych, skąd pochodzą chociażby Near Mello oraz - co najważniejsze - Lawliet. Każde nowe konto to kolejne genialne dziecko, które zamieszkuje owe miejsce.
Mam już wymyślony wstęp. To początek mojego starego ff o tej tematyce. xD
Czy ktoś byłby tak wspaniałą personą i pomógłby mi w realizacji? *robi oczy a'la kot ze Shreka*
Aha, i czy są jakieś pomysły na nazwę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Grałem w PBF'y ale mało, zdecydowanie bardziej wciągały mnie tego typu gry, tylko na silniku Vallheru lub na silnikach autorskich.
[quote]Aktualnie maniakalnie grywam w pewną obyczajówkę, która, rozwijając się, zmierza w dobrym kierunku.[/quote] Podaj linka, obczaję 8-)
[quote]Aha, i czy są jakieś pomysły na nazwę?[/quote] Zależy kogo chcesz ściagnąć. Dorosłych ludzi, czy dzieci. Jak tych pierwszych to odetnij się od nazwy Death Note, tylko czerp inspiracje.
Niestety nie mam obecnie czasu, kiedyś pomógłbym Ci to rozkręcić, bo generalnie mam spore doświadczenie.

Polecam wszystkim spróbować takiego spędzania czasu. Pobudza wyobraźnie, odpręża i rozwija umysł.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W sumie pierwszy raz takie klimaty widzę. Zazwyczaj kręciłem się wokół szeroko pojętego fantasy.
Zdecydowanie nie dla mnie, bardziej widzę to jako typowo żeńskie pbf, które może wypalić, jak się więcej gorących 16-stek zbierze 8-).
Wątpię, żeby faceci się na tym rejestrowali, chyba, że będą chcieli poderwać koleżankę :-P

Plus za inicjatywę i kreatywność.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Ewangelina"]sweet-life.aaf.pl[/quote] Taki typowy second life, nie lubię. Padają jak muchy, nic się tam nie dzieje, a gra toczy się wokół tematów z relacjami i telefonami.

PBFy to moja jedna z ulubionych rozrywek, przewinęłam się już na wielu forach, a obecnie wsiąknęłam w grze gdzie fabuła rozgrywa się na dzikim zachodzie, w (już nie takim małym) miasteczku w Arizonie. Pół roku z życia :D Mam już piątą postać - pierwsza - zlinczowana, druga - martwa, trzecia - w ciąży, czwarta - czarne dziecko, piąta - dziadek kuternoga :D

A zaczynałam od gry na podstawie Lost :D

Oprócz fabuły, istotna jest dla mnie także ingerencja MG, statystki, kosteczki. Bez tego zanudzę się na śmierć.

[quote="Ewangelina"]Mam już wymyślony wstęp. To początek mojego starego ff o tej tematyce. xD
Czy ktoś byłby tak wspaniałą personą i pomógłby mi w realizacji? *robi oczy a'la kot ze Shreka*
Aha, i czy są jakieś pomysły na nazwę?[/quote]
na czart.aaf.pl się ogłoś

But we're never gonna survive, unless... We get a little crazy.

[img]http://kroliki.net/images/banner.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Oprócz fabuły, istotna jest dla mnie także ingerencja MG, statystki, kosteczki. Bez tego zanudzę się na śmierć.[/quote] Odwieczny dylemat. Story telling czy kostki.

W battle fantasy, czy przygodówkach zdecydowanie wolę kostki, ale przy luźnych sesjach stawiałem na story telling.

Ja zaczynałem na Black Dragonie, mając 15-16 lat :mrgreen:
Skończyłem z graniem jakieś pół roku temu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Reiv"]Odwieczny dylemat. Story telling czy kostki.[/quote] Jaki tam dylemat? Wszystko można ładnie i umiejętnie połączyć.

But we're never gonna survive, unless... We get a little crazy.

[img]http://kroliki.net/images/banner.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Jaki tam dylemat? Wszystko można ładnie i umiejętnie połączyć.[/quote] Ciężko dogodzić wszystkim graczom, gdy jest ich powyżej 50. A grałem w gry, gdzie graczy online było tak średnio 60-100.
A łącznie zarejestrowanych było z 2000 kont.
Jedni wolą tak, drudzy siak. Dlatego powstaje tyle tych PBF'ów, ale i nie tylko, bo np. takie Vallheru, gdzie ten dylemat jest większy niż w przypadku forumowych gier, bo dochodzi "mechanika", czyli tak zwane klikanie w skrypty.
Ten dylemat był i będzie. Bo nawet korzystając z opcji "trochę tego i trochę tego" ktoś przyjdzie i powie, że za dużo mechaniki, a za mało sotry tellingu. Ot - dlatego zawsze jest dylemat. 8-)

A dylematu może nie być, jak masz zgodną grupę. I to raczej niewielką, bo im więcej ludzi, tym więcej poglądów. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi