Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Daria

Antykoncepcja.

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://bi.gazeta.pl/im/5/2220/z2220815X.jpg[/img]

Natura spłatała figla nam ludziom.Bowiem dobrze ona ukryła moment owulacji u kobiety , dlatego tez zaden mężczyzna nigdy nie jest pewien , czy aby partnerka nie została zapłodniona. Chodziło głównie o to , abysmy my mieli przez cały rok nizaspokojona ochote na seks , a nie tylko jak u zwierząt w okresach ruiu. Dzięki zbliżeniu miedzy partnerami wytwarza się niezwykle silna więź.Natura uznała bowiem, ze skoro ludzki noworodek przychodzi na świat tak bezradny w porównaniu z innymi zwierzętami, powinien liczyć na jak największą opiekę i to ze strony obojga rodziców. Plan ten nie spodobał się ludziom, chcieli czerpac przyjemność , ale nie zawsze chcieli oni poprzez to dawac na świat nowego potomka.I tak powstało zapotrzebowanie na antykoncepcje.
[i]
...a wszystko zaczeło sie już za czasów faraonów...[/i]

Egipcjanki i Rzymianki używały prymitywnych wkładek dopochwowych z tkanin, korzeni czy ziół oraz odchodów. Greczynki stosowały tampony z wełny i trujące maści ołowiowe, a mieszkanki Oceanii zatykały pochwy algami. Arabki odkryły, że wielbłądzica, do której narządów rozrodczych włożono kamienie, nie zachodzi w ciążę. Jeszcze na początku XX wieku Niemki nosiły w pochwach kawałki wypalonej gliny z napisem: "Obym nie przyniosła wstydu".
Średniowieczni medycy zalecali kobietom łykanie żywych os, a ich partnerom picie wywaru ze zmielonych jąder muła, zwierzęcia bezpłodnego z natury, ale nienarzekającego na wigor. Znano też wywary z ziół, mające działanie poronne. Wiele z dawnych metod nie było pozbawionych sensu, ale naprawdę skuteczne sposoby zapobiegania ciąży miały dopiero się pojawić.
Na pomysł antykoncepcji hormonalnej wpadli... Indianie południowoamerykańscy. Aby nie zajść w ciążę, ich kobiety stosowały dziki meksykański pochrzyn włochaty. Jak się potem okazało, ta malownicza roślina zawiera substancje hormonalne podobne do progesteronu, kobiecego hormonu stosowanego w pierwszych tabletkach antykoncepcyjnych.
Pierwsza pigułka antykoncepcyjna trafiła na rynek 11 maja 1960 r. Tę datę uważa się powszechnie za rewolucyjną, nie tylko w kontekście naukowym, ale także społecznym i obyczajowym. Potem udoskonalano kolejne środki. Postęp zakończył się jednak dość niespodziewanie na początku lat 80. Od tego czasu pojawiło się co prawda wiele nowych środków, jednak w praktyce wszystkie powielały ten sam pomysł - kombinacja progestagenu (pochodnej progesteronu) z estrogenami.

Współczesna kobieta może świadomie planować macierzyństwo. Rzecz w tym, żeby spośród wielu metod zapobiegania ciąży wybrać tę, która jest zgodna z jej przekonaniami i najbardziej odpowiednia ze względów zdrowotnych. Dlatego zanim zdecydujesz, która z metod antykoncepcyjnych ci odpowiada, porozmawiaj z partnerem i lekarzem ginekologiem.

I teraz pytanie do was. Jakie waszym zdaniem są najbezpieczniejsze środki antykoncepcji? A jakie wy stosujecie lub stosowałyście?
[color=orange][b]
Źródło:[/b]

[i]Focus, Gazeta Wyborcza.[/i][/color]
Edytowane przez Gość

[color=violet]"Co mi zrobisz jak mnie z?apiesz, b?de dzi? niegrzeczna..."

[b]DiGi[/b][img]http://s.fotka.pl/img/forum/em/zakochany.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Daria"]I teraz pytanie do was. Jakie waszym zdaniem są najbezpieczniejsze środki antykoncepcji? A jakie wy stosujecie lub stosowały[b]ście[/b]? [/quote] A przepraszam - to topic tylko dla kobiet?
Wg mnie oboje partnerow powinno o tym myslec, choc w praktyce odpowiedzialnosc calkowicie spada na jedna ze stron, i przy trwalszych zwiazkach bywa to kobieta...

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Mr.Q"][quote="Daria"]I teraz pytanie do was. Jakie waszym zdaniem są najbezpieczniejsze środki antykoncepcji? A jakie wy stosujecie lub stosowały[b]ście[/b]? [/quote] A przepraszam - to topic tylko dla kobiet?
Wg mnie oboje partnerow powinno o tym myslec, choc w praktyce odpowiedzialnosc calkowicie spada na jedna ze stron, i przy trwalszych zwiazkach bywa to kobieta...[/quote]
zagalopowałam się , aże nie moge edytowac textu to zostawiłam go jak jest.

Tak , zgodze sie ztym ,ze oboje partnerów powinno o tym myslec , ale często bywa tak ,ze jesli kobieta nie pomysli to mężczyzna tym bardziej....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Daria"]Tak , zgodze sie ztym ,ze oboje partnerów powinno o tym myslec , ale często bywa tak ,ze jesli kobieta nie pomysli to mężczyzna tym bardziej.... [/quote] ... a potem: "Skarbie, powiedz mi ze w zeszla sobote wzielas pigulke"

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]Mr.Q[/b] a może podzielisz sie z nami w jaki sposób się zabezpieczasz lub jak chcesz sie zbaezpieczac jelsi jestes np w dluższym i stałym związku...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Owszem, jestem z moja Kicia ponad 2 lata, jednak narazie jedyna metoda sa gumki. Myslalem troche nad przestawieniem sie na tabletki hormonalne, jednak Ona narazie nie chce, a ja nalegac nie bede... sama musi zdecydowac, poniewaz pozniej odpowiedzialnosc bedzie bardziej po jej stronie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja tam polecam pigułki i prezerwatywy na poczatek... ale w stałym zwiazku stosowac najlepiej tylko pigułki :D

~~$^^..:: uwierz w miłość a poznasz co to ból::..^^$~~

http://s8.metaldamage.onet.pl/c.php?uid=151024

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja bym się chciała przerzucić na pigułki, ale niestety za rzadko mam możliwość do kochania się z moim partnerem, przez to lepiej wychodzimy stosując prezerwatywy, jak się przeprowadzę do Danii to na pewno zacznę brać pigułki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Najpopularniejsze prezerwatywy, najczęściej właśnie je stosuję. Zdarza się też czasami pseudo środek antykoncepcyjny tzn stosunek przerywany. Oczywiście to bardzo niepewna metoda, ale zdarza się...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="happyGirl17"]ja tam polecam pigułki i prezerwatywy na poczatek.[/quote]
a ja polecam sex przerywany, ewentualnie przestrzeganie i śledzenie kalendarzyka..... ja mam małżeński... 8-)

:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Wiolaa1989"]a ja polecam sex przerywany[/quote] taką metodę także i ja stosuję, ale .. właśnie ALE (...)
naczytałam się, że przed każdym orgazmem u męźczyzny wydziela się tzw. płyn ewaku ... coś tam .... który podobno także odpowiada za zapłodnienie o.O .... i tu moje obawy przewyższają mnie samą ... czy może wiecie coś więcej na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Powiem Wam tak: kalendarzyk, sex przerywany, mierzenie temperatury pochwy to NIE sa metody ANTYKONCEPCYJNE, ale metody naturalnego planowania rodziny!
A wspomniany wyzej plyn preejakulacyjny moze zawierac WIECEJ plemnikow niz w takiej samej ilosci spermy. Sluzy on nawilzeniu i oczyszeniu drogi dla spermy. Wiec wszystkim przyszlym mamusiom polecam wlasnie taka metode jak sex przerywany.
Kalendarzyk - Hm... zwazywszy na to ze jestescie mlodymi kobietami, i wasz cykl nadal moze byc nieregularny ( moze sie zawachac pod wplywem stresu, hormonow, i wielu innych czynnikow), to nie zdziwcie sie jak kiedys i ta metoda was zawiedzie.
To wszystko pisze z wlasnej wiedzy, reszte info zaczerpniecie z sieci.
Wypadalo by sie troszke chyba DOINFORMOWAC.
Jedyną prawdziwą NATURALNĄ METODĄ ANTYKONCEPCYJNĄ jest wstrzemiezliwosc sexualna.

Tak na marginesie - skad wiecie jak wyglada wasz cykl? z podrecznika do biologii klasa 4 podst? bo bodajrze wtedy tego uczyli, na przykladzie cyklu 28 dniowego, u kobiety unormowanej hormonalnie... czyli takiej po 25-30 roku zycia.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Ishiyama"]przed każdym orgazmem u męźczyzny wydziela się tzw. płyn ewaku ... coś tam ..[/quote] tak jest... jeżeli traficie na 13 dzień twojego cyklu miesiączkowego to sam ten płyn < w którym jest niewielka ilość plemników- ale jednak jest> może być przyczyną zapłodnienia.... tak to wygląda..

a jeżeli chodzi o antykoncepcję to kalendarzyk i sex przerywany to się nazywa ANTYKONCEPCJA NATURALNA!!!!! jakby ktoś nie wiedział...!!! 8-)

:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja powiem wam tyle ,ze nigdy nie zamierzam stosować stosunku przyrywanego.. bo jak wspomniała koleżanka wyżej .. z penisa wydziela się płyn , który także może zapłodnic kobiete i bedzie zonk..
Kalendarzyk .. hm.. dopiero jak bede miala pierwsze dziecko i będe miała już pewne i unormowane cykle miesiączkowe...

wiec...seks przerywany dla mmnie to najwieksza głupota ..jesli się na takie coś decydujesz to lepiej wogóle nie uprawiaj seksu..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Wiolaa1989"]a jeżeli chodzi o antykoncepcję to kalendarzyk i sex przerywany to się nazywa ANTYKONCEPCJA NATURALNA!!!!! jakby ktoś nie wiedział...!!! 8-) [/quote] Bzykasz sie od tygodnia a zachowujesz jak bys wszystkie rozumy pozjadala.. radze sobie dokladnie poszukac w necie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Wiolaa1989"]kalendarzyk i sex przerywany to się nazywa ANTYKONCEPCJA NATURALNA!!!!! jakby ktoś nie wiedział...!!![/quote] Ojej Wiola przecież ta metoda jest mało skuteczna. W wydzielinie przed wytryskiem też są plemniki a kalendarzyk często bywa zawodny. Lepiej stosuj jakieś pewniejsze metody antykoncepcji... Takie moje zdanie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
oj Wiola, Wiola, będziesz niedługo mamusią, jak moja kilka miesiecy starsza od Ciebie kuzynka...właśnie się dowiedziałam, że w ciąży...
ja wyznaję zasadę : bez prezerwatywy zapomnij o seksie! i mój Rafał nie chce nawet myśleć o seksie bez zabezpieczenia, bo jego kumpel byłby już tatą, gdyby jego dziewczyna nie poroniła...
a tak w ogóle to dziś jest dzień antykoncepcji, tak więc proszę się doedukować, google nie gryzie :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Wiolaa1989"]a jeżeli chodzi o antykoncepcję to kalendarzyk i sex przerywany to się nazywa ANTYKONCEPCJA NATURALNA!!!!! jakby ktoś nie wiedział...!!! [/quote] dam ci rade takie coś nie daje żadnej gwarancji ale co guma to guma

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"]dam ci rade takie coś nie daje żadnej gwarancji ale co guma to guma[/quote] właśnie, a jak pęknie albo się zsunie to można postinor wziąć i już :-) dodatkowo można używać antykoncepcyjnych globulek dopochwowych razem z prezerwatywą :-) i małe ryzyko, że zajdzie się w ciąże :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="VViedźma"]ja wyznaję zasadę : bez prezerwatywy zapomnij o seksie![/quote] No cóż ja też z takiej zasady korzystam ale nie zawsze. Bez prezerwatywy wygodniej hehe :-P Czasami, jak wiesz na fazie się to robi to się zapomina... ;/ Oczywiście na świezą głowę zawsze się zabezpieczam. Nigdy nic nie wiadomo. A poza tym jak m asz jedną partnerkę to ok ale jak się zdarzy przygodny kontakt to chociażby prze chorobami różnymi chroni... Ponadto mój kumpel opowiadał mi, że wstrzymuje wytrysk. Tołkowałem mu, że to szkodliwe jest ale to jak grochem o ścianę... ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiadomo ze bez jest lepiej... no ale juz jak trzeba to trzeba... Moze kiedys moja kicia zdecyduje sie na tabletki, ale to jej wybor... a mnie przeraza to ze po niektorych obniza sie libido :o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Mr.Q"]a mnie przeraza to ze po niektorych obniza sie libido :o [/quote] wiesz, to oznacza, że trzeba dalej szukac odpowiednich pigułek wtedy :-) bo naprawdę może jej organizm dobrze nie reagować na nie i mimo zażywania ich o określonej porze i bez ani godziny opóźnienia może zajść w ciąże...znam taki przypadek, ginekolog źle dobrała tabletki no i po ptakach...efekt, jest teraz mamusią ślicznego synka :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przed ciążą nie zabezpieczałismy sie prawie wogole :). Teraz biore tabletki... ostatni miesiac... jak juz cos ma byc niech bedzie.. moj synus predzej czy pozniej i tak bedzie miał rodzenstwo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]MoDa[/quote] jakie tabletki bierzesz? i jak się objawiają ich wady?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]Ishiyama[/b], tabletki nazywają sie CERAZETTE... objawem jest lekkie plamienie na poczatku przyjmowania tj. jakiś pierwszy tydzien.. Poza tym ginekolog przepisała mi je dlatego ze cały czas karmię piersią .. moge je bez obawy brac ze cos sie stanie mojemu Małemu ;) Co do obnizenia Libido.. Chyba kazde tabletki obniżają zapotrzebowanie na sex.. Na mnie działało to na poczatku.. po drugiej paczce wszystko wrocilo do normy ;) Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi