Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Patrizie

Super sposób na irytującą alergię

Rekomendowane odpowiedzi

[center][u]Jak wyleczyć alergię skórną? - Bardzo łatwo![/u]
Znalazłam niesamowite lekarstewko na wkurzającą alergię i mam nadzieję, że wiele osób jeszcze z tego skorzysta ;)

Jest to perfekcyjne dla alergików ze zmianami skórnymi.
Pomaga na:
-zaczerwienienia,
-rany,
-rany ropne,
-łuszczącą się skórę,
-wypryski na skórze

Czyli jednym słowem na Atopowe Zapalenie Skóry (AZS) i Alergie Skórne.

Alergia kontaktowa jest strasznie uciążliwa i wiem to sama po sobie. Wizyty u alergologów i dermatologów nic mi nie pomagały i jedni wysyłali mnie do drugich, a takie bezsensowne krążenie po szpitalach doprowadzało mnie już do szału. Próbowałam już wszystkiego co się tylko da: akupunktura, akupunktura elektroniczna, odczulanie "kulkami", odczulanie "patyczkami", leczenie ziołami, sterydy i inne leki. Niestety po większości efekt był jeszcze gorszy. Może kiedyś się odważę dać zdjęcie z tych najgorszych momentów w moim życiu, ale jak na razie nie jestem jeszcze na to gotowa.

Ale, chcę pomóc tym osobom, które jeszcze nie zwalczyły swojego problemu. Tym niesamowitym dla mnie lekarstwem okazało się ziele, które rośnie na łąkach.
[u]Jest to wrotycz.[/u]

[img]http://www.szynwald.pl/images/stories/przyroda-ros-zielne5/Tanacetum-vulgare.jpg[/img]

[img]http://edunauka.pl/rosliny/wrotycz.jpg[/img]

Myślę, że większość kojarzy tak zwane "śmierdziuchy" :P Zawsze wydawały mi się chwastami, a tu taki psikus.

Lecznicze we wrotyczu są łodygi i liście, bez żółtych kulek.
Sporządza się z tego napar.
Na wrzącą wodę należy wrzucić gałązki wrotyczu, wodę ponownie doprowadzić do wrzenia i gotować na małym ogniu pod przykryciem ok. 3 minuty. Po ostudzeniu dodajemy trochę octu i leczniczy napar gotowy ;)
Ja stosuję go wlewając - odcedzony do wanny i leżąc w tym ok. 20 minut dziennie. Efekty są niesamowite :)
Oczywiście można stosować go jako okłady lub przemywać nim twarz.

Mam nadzieję, że komuś to pomoże - na prawdę warto spróbować, żeby się nie męczyć z uciążliwą alergią.
Uwaga: strasznie śmierdzi jak się go gotuje :lol:[/center]
[size=150][b]A jakie Wy macie własne sposoby na pozbycie się alergii?[/b] [/size]:)

[b]Piszę poprawnie po polsku![/b]

Edit. O ile słownik w telefonie sam czegoś nie poprawi po swojemu :P

[img]http://koszatniczka.org/images/signatures/20480348124bbf92c6ca8e9.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie sadze zebym odwazyla się kiedyś sprobowac. Od dziecka jestem alergikiem i skórnym i wziewnym ale jednak cos co pomaga jednej osobie innym może zaszkodzić. Czytalam kiedyś ze Wrotycz ma działanie lecznicze przy nowotworach i białaczce i jakos diala tez przeciw pasożytom ale nie slyszalam o tym ze może leczyc alerie. Nie jestem pewna czy alergolodzy nie wpadli by na to gdyby faktycznie tak było.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Szczerze mowiac to podzielam obawy i watpliwosci Coolki.
Faktem jest , ze nie jestesmy takimi samymi organizmami , wiec niekoniecznie musi pomoc nam to co pomaga komus innemu.
Ale gwoli informacji dodam , ze wyczytalam ostatno, ze ponoc OLEJ KROKOSZOWY do nabycia w supermarketach , Oleofarm/ cena ok.15 zl/ jest olejem ktory lagodzi objawy alergii.
Lagodzi stany zapalne i podraznienia skory , natluszcza i lagodzi paskudne swedzenie.
Ile w tym prawdy nie wiem . Ale dobrze wiedziec , ze cos takiego jest.
Moze komus sie przyda? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ktoś zna jakiś cudowny sposób na katar alergiczny i kaszel? Bo wątpię, by kąpiele w jakimś zielsku pomogły przy takim rodzaju alergii :-P

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mnie alergolog powiedziala ze przy takich objawach alergii jesli leki nie pomagaja trzeba by zmienic srodowisko zycia. Poleciala mi zamieszkac w wannie heh A tak powaznie na kazdy "atak" jaki mam pomaga wziecie prysznica bo z Ciebie i otoczenia znikaja alergeny wszelkie no i oczywiscie wziecie lekow.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wrotycz na dłuższy okres czasu okazał się dla mnie mega pomocny, tym bardziej podczas ciąży, gdzie objawy alergii mi się wzmocniły, a nie chciałam szprycowac się sterydami.
Ale alergii pozbylam się praktycznie na amen :) ostatnio usłyszałam o zyworodce, która polecało mi wiele osób, ale jakoś nie przemawiało to do mnie bo już straciłam nadzieję. Jakis czas temu zaryzykowalam i efekty są takie jakbym nie była ta sama osoba, jem wszystko co mnie uczulalo i nic, a jeśli coś wyskoczy to szybkie działanie i po problemie.
Zyworodka przypomina mi trochę aloes, ale mało kto wie o leczniczym zastosowaniu tej rośliny, a wiele ludzi trzyma ja w domu jako roślinę doniczkowa nie wiedząc jaki cenny skarb maja.
Polecam wszystkim poczytać o niej, bo działa nie tylko na problemy ze skórą ale i inne :)

[b]Piszę poprawnie po polsku![/b]

Edit. O ile słownik w telefonie sam czegoś nie poprawi po swojemu :P

[img]http://koszatniczka.org/images/signatures/20480348124bbf92c6ca8e9.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi