Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Reiv

Zabawa z google maps!

Rekomendowane odpowiedzi

Wchodzimy na stronę http://www.geoguessr.com/
I zaczynamy zabawę ;)

Wstawiamy linki. Kto zdobędzie najwięcej punktów do 26.05 do godz. 20.00 dostanie 5 punktów karmy ode mnie i w przyszłości żółwika ;)
Moje pierwsze podejście - This game got [b]14858[/b] points in total.
[spoiler][url]http://www.geoguessr.com?v=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[/url][/spoiler]

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No to ja sie na gre nie zalapie chyba ze do 27.05 bedzie, jak moge Ci tak motyw przeciagnac ;) A zwyciezcy tez doloze karmy bo jednak zabawa wymaga ogromnej spostrzegawczosci I umiejetnosci myslenia.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fajny konkurs! :mrgreen:
Jestem w czwartej rundzie i dostaję same brazylijskie zadupia, w których czas się chyba zatrzymał jakieś 50 lat temu :mrgreen:

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No, ok to przedłużam konkurs do [b]27.05 godz. 20.00[/b] :mrgreen:
[quote]Jestem w czwartej rundzie i dostaję same brazylijskie zadupia, w których czas się chyba zatrzymał jakieś 50 lat temu [/quote] No dalej, dalej :)
Umieszczajcie nawet słabsze wyniki, bo postanowiłem zmienić trochę nagrody. ;)

1 miejsce - 5 punktów karmy i żółwik
2 miejsce - 3 punkty karmy
3 miejsce - 1 punkt karmy

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Reiv"]Umieszczajcie nawet słabsze wyniki, bo postanowiłem zmienić trochę nagrody. ;)[/quote] Słabsze? Wypraszam sobie! :mrgreen:

[url=http://www.geoguessr.com?v=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%3D%3D]"This game got 32391 points in total."[/url]

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak. Zapomniałem dodać, żeby nie używać Google :mrgreen:
No cóż, Niedotykalna nie potrafisz się bawić :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cooo?! Właśnie potrafię! :-P Nawet nie wiesz, jak się zaangażowałam w te poszukiwania! Używałam map Google - myślałam, że o to w tym właśnie chodzi :mrgreen:
Jak niby można odgadnąć lokalizację, gdy widzę same pola i jakiś jeden znak z numerem drogi? :(

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Cooo?! Właśnie potrafię! Nawet nie wiesz, jak się zaangażowałam w te poszukiwania! Używałam map Google - myślałam, że o to w tym właśnie chodzi [/quote] :lol: :mrgreen:
To dobrze, że kombinujesz, ale omijasz cały sens tej gry :-P

Moim zdaniem gra jest genialnie prostym "pobudzaczem szarych komórek" do myślenia. Szybkiego i konkretnego. W życiu są różne sytuacje i nie zawsze można korzystać z Google. 8-)
Tu ćwiczysz spostrzegawczość, upór w dążeniu do celu i nawet testujesz swoją wiedzę. Wszystko pomaga Ci w odnalezieniu się w nowej sytuacji.

A do tego to wszystko jest w zajebistej scenerii, bo raz jesteś w Europie, a drugi raz jesteś w USA i nie zwiedzasz tak tego "bez sensu" i bez celu. Tylko masz cel - zbierasz punkty. Bo kto tak na prawdę siedzi na google maps i przegląda ulice jakiegoś zadupia?

A tu przyjemne z pożytecznym. :mrgreen:

Polecam zamieszczać pierwsze wyniki, bo wtedy jeszcze nie oszukujecie samych siebie 8-) a pokazuje to jak bardzo potraficie się odnaleźć w nowej sytuacji.

Ja bazowałem na podstawie szczątkowych informacji. Szata roślinna, rzeźba terenu, architektura i inne szczegóły. Tak na prawdę dopiero przysiadłem mocniej do Korei. Ostatniego mojego punktu i pomyliłem się o 7 km. Trochę było w tym szczęścia, ale stopniowo dochodziłem krok po kroku, gdzie mogę być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
http://www.geoguessr.com/?v=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%3D

You got 11140 points in total.
-bez "wychodzenia" ze strony z grą - czyli bez użycia wyszukiwarki.

Z Japonią dowaliłem, bo mnie wrzuciło na jakiś plac i nie było strzałek do przemieszczania się - musiałem zatem palnąć ślepo w którym z azjatyckich krajów to jest.
W USA też czasami ciężko, gdy jest się na jakimś zadupiu - jedyne oparcie to nr dróg, które się w Stanach powtarzają.
Jak wyrzuci w krzaczory gdzieś w Ameryce Pd. - to już całkiem pozamiatane.

-- 25 maja 2013, 13:05 --

upgrade: http://bit.ly/13RDknJ
You got 23289 points in total.

U ruskich zmylił mnie znak, że do Kransojarska jest 30km - po czym okazało się, że od tego znaku było jakieś 2100km do Kransojarska - ech to pojęcie odległości u Rosjan... :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bez sprawdzania informacji w Google czy Google Maps udało mi się dobić do 26 - 27 tys. punktów, niestety link się nie pokazał, zamiast tego gra zaczęła się od nowa i znów byłam w pierwszej rundzie. Siedziałam nad tym pół dnia (no, może troszkę przesadziłam :-P ) i kurczę, odechciało mi się :-P
No, ale raz tylko pomyliłam się tak konkretnie, w Brazylii, o jakieś 500km, tak to trafiałam z dokładnością do kilku - kilkudziesięciu metrów. A zatem bez Google też się da, ale trzeba na to poświęcić trochę więcej czasu i mieć sporo szczęścia lub determinacji, gdy trafi się na jakieś totalne zadupie :mrgreen:

I kurczę, w niektórych miejscach nie zgadzają się oznaczenia! Np. w Meksyku droga 145D ma na mapie inny numer (187 czy 184, już nie pamiętam) :er:

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]I kurczę, w niektórych miejscach nie zgadzają się oznaczenia! Np. w Meksyku droga 145D ma na mapie inny numer (187 czy 184, już nie pamiętam) [/quote] Bo to są mapy stare, sprzed 2-3 lat, wyobraź sobie jeździć co miesiąc np. po CAŁYM globie i to aktualizować. Jakim budżetem musiałoby dysponować google. A błędy będą, bo zmiany administracyjne są ciągle przecież wdrażane. Świat się zmienia. ;)

Grę można jeszcze udoskonalić, jakieś wyzwania, w stylu znajdź to i to w określonym czasie :mrgreen: Może się doczekamy wersji 2.0

-- 27 maja 2013, o 20:42 --

Koniec konkursu.
Nagrody przyznane.
Dzięki za zabawę. 8-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No, ale podziękowanie za konkurs się należy :-P

Szkoda, ze tak mało osób się bawiło, ale temat może zostać - może ktoś zechce wrzucić swoje wyniki już poza konkursem?
Ja gram od czasu do czasu, więc może coś tu jeszcze wkleję :D

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...