Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
madrav

Rejestracje

Rekomendowane odpowiedzi

Prezentuję Wam moim zdaniem zupełnie niepotrzebne rzeczy, które trzeba podać przy rejestracji.
Nie mam tu na myśli rejestracji na tym forum - bo doświadczałem jej bardzo dawno temu, ale ogólnie rejestracji na różnorakich serwisach.

[b]1. miasto[/b] - Nie jest to może jakoś bardzo upierdliwe, ale kompletnie niepotrzebne. Pomijam tu serwisy mające na celu odnalezienie sympatii. Często jednak na forach dyskusyjnych jest konieczne podanie miejsca skąd się pisze. Po co? Chyba tylko po to, by napaleńcy mogli stalkować dziewczyny z ich okolic. Nikt nie będzie sprawdzał, czy wpisało się poprawnie, można nawet dać tam Honolulu albo Władywostok i też będzie dobrze. Nie wspominając już motywów w stylu: "z twoich snów", "z piekła", "z dupy" i innych w tym klimacie, które ani nie są śmieszne ani ciekawe.

[b]2. wiek[/b] - Nie dotyczy to serwisów z treścią dostępną tylko dla dorosłych, rzecz jasna. Jeśli chodzi o fora -służy to tylko temu, by dojechać jak szmatę młodszego od siebie. Większość nie będzie traktowała poważnie osoby, która pod nickiem będzie miała wpisany wiek: 11 lat. Głupi cep dorosły będzie bardziej szanowany niż gadający w miarę rozsądnie wczesny nastolatek. Do tego nasłucha się jeszcze "że życia nie zna", "że jak dorośnie to zobaczy" i temu podobnych gadek. Efekt jest taki, że młodociani i tak wpisują w rubryce wiek "18" albo coś podobnego.
[i]Gdybyście dowiedzieli się, że mam 14 lat, Wasz stosunek do mnie zmieniłby się diametralnie. Więc się nie dowiecie![/i]

[b]3. płeć[/b] - Jeśli działalność serwisu nie polega na dobieraniu w pary - to podawanie płci służy tylko i wyłącznie nierównemu traktowaniu użytkowników zarówno przez administrację jak i przez innych użytkowników. Pomijam fakt, że płeć można wyczytać z wypowiedzi - jednak niektórzy widząc symbol kobiety po prostu dostają korby i nie są w stanie myśleć logicznie. Kobietom często więcej rzeczy uchodzi płazem, mężczyzna (który załóżmy jest poszukujący) za to w rozmowie z innym facetem prowadzi dyskusję w sposób merytoryczny, podczas gdy w rozmowie z kobietą ściąga go w stronę flirtu.

and the winner is...

[b]4. adres email [/b]- Stało się to swego rodzaju "normą", że podajemy swój adres email przy rejestracji. Po co? Cholera jedna wie. Można powiedzieć, że jako zabezpieczenie przed "bardzo złymi botami" - jednak botnet stoi na takim poziomie, że weryfikacja przez email, która ma już lat chyba naście albo i dziesiąt jest dla niego niczym bułka z masłem. Sto razy bardziej efektywną ochroną jest durna capcha przy rejestracji. Adres email jest potrzebny przede wszystkim do spamowania ludzi i do niczego innego. W czasach gdy założenie konta na gmailu zajmuje minutę a skorzystanie ze skrzynki anonimowej jakieś kilka sekund, wymaganie emaila jako jakiejkolwiek weryfikacji jest wręcz śmieszne (a tłumaczenie tego względami bezpieczeństwa jest uważaniem potencjalnego użytkownika za głąba).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="madrav"]Chyba tylko po to, by napaleńcy mogli stalkować dziewczyny z ich okolic.[/quote][quote="madrav"]jednak niektórzy widząc symbol kobiety po prostu dostają korby i nie są w stanie myśleć logicznie. [/quote] Czemu tak dyskryminujesz tych biednych mężczyzn? Kobiety też często ściągają rozmowę w stronę flirtu i też bywają napalone, tylko może nie okazują tego tak bardzo, ale wprawne oko dostrzeże takie sygnały :mrgreen: Zresztą nawet jak okazują, to ludzie to jakoś ignorują, a skupiają się na biednych zdesperowanych facetach :-P

Jeśli zaś chodzi o samą rejestrację, to ja w sumie tylko na forach opartych na Przemie spotkałam się z wymogiem podania wieku czy miejsca zamieszkania. Nie wiem, czy ta opcja nie była przypadkiem domyślnie włączona w ustawieniach forum - może admini po prostu tego nie odznaczali.

Są fora, gdzie wymóg podania tych danych jest dla mnie uzasadniony, np. fora poświęcone zwierzętom - ludzie czasami szukają pomocy i inni użytkownicy mogą podać adresy lecznic, które znajdą się w pobliżu czyjegoś miejsca zamieszkania. Jeśli chodzi o wielotematyki, to też uważam, że to jest zbędne.

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ależ nie dyskryminuję, po prostu więcej jest w sieci podrywaczy niż podrywaczek. Z samych wypowiedzi nie problemem jest wychwycenie płci rozmówcy, ale z tego co zauważyłem, swego rodzaju hiszpańską muszką potrafi być ów znaczek pokazujący płeć.

Gdy na wykopie wprowadzono "różowy pasek" (choć nigdy nie widziałem gdzie on się dokładnie znajduje) zaczęły pojawiać się komentarze w oparciu o ten symbol. Już pomijam poziom większości komentarzy oraz ich autorów na tym portalu, ale wnioski nasuwały się same - widać, że to baba - można do tego nawiązać. Z tego co wiem, na reddicie nie ma oznaczenia płci i treść rozmów tam to kompletnie inna bajka (choć przyznam, że sprzyja temu język angielski, który w pierwszej osobie nie rozróżnia rodzaju).

Jasna sprawa, że na niektórych forach dobrze jest podać miejsce zamieszkania - ot by dowiedzieć się o lokalnych informacjach / usługach, ale czy racjonalne jest zmuszanie ludzi do podania tego? Nie sądzę, jeśli ktoś zada pytanie "gdzie w pobliżu znajdę zakład mechaniczny" a w lokalizacji ma napisane "odmęty piekieł" to sam jest sobie winien (albo winni są rodzice).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miasto powinno zostać , możliwe że jakiś scypionowicz jest w pobliżu nas a wtedy można iść z nim na piwo.
Wiek widoczny tylko dla administracji , przynajmniej po to by zweryfikować czy dana osoba może wchodzić do wszystkich - użytkownik powinien mieć możliwość czy chce tą informacje ujawnić dla wszystkich.
Płeć powinna zostać. A e-mail jest w celu bezpieczeństwa w razie zagubienia hasła czy włamania na konto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="FOX"]Miasto powinno zostać , możliwe że jakiś scypionowicz jest w pobliżu nas a wtedy można iść z nim na piwo.[/quote] Nie każdy ma ochotę chodzić na piwo z jakimiś ludźmi poznanymi na forum. Każdy sam powinien decydować o tym, czy chce podawać takie informacje, czy nie.

I dlaczego płeć powinna zostać? Do czego to jest potrzebne?

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kiedyś w dawnych czasach na Scypionie byliśmy jak rodzina , planowaliśmy robić zjazdy, osobiście dzięki scypionowi poznałem na żywo dwójkę ludzi, byłego administratora Binoleq i obecnego Pawła (MF) choć z drugiej strony faktycznie , jak ma się pisać Honolulu , z dupy itp. to lepiej wstawić google maps z mośliwością wstawienia jedynie prawdziwej lokalizacji (Swojego Miasta a nie dokładnej ulicy zamieszkania) a jak ktoś nie ma ochoty ujawniać się to zostawia puste i tyle.

Co do płci niektóre nicki bywają mylące i dobrze wiedzieć czy zwracamy się do kobiety czy do mężczyzny, nie zgadzam się że kobietom uchodzi więcej sytuacji płazem. Bardziej chodzi o to że są tu mniej i bardziej lubiane osoby i tej pierwszej grupie więcej się wybacza. Nie bądźmy bezpłciowi a w tym kierunku zmierza twoja propozycja.

Wiek niech pokazują tylko te osoby które mają na to ochotę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi