Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Coolka

Męsko Żeński punkt widzenia miłosci

Rekomendowane odpowiedzi

Tak natknelam sie na stwierdzenie ze faceci kochaja głową a kobiety sercem. Myslicie ze cos w tym moze byc? Przeciez faktycznie kobiety znacznie czesciej podchodza do milosci emocjonalnie a chlopaki jednak znacznie wiecej rozpatruja w myslach. Czy stwierdzenie ze milosc mezczyzny i kobiety jest inna moze byc prawdziwe?

[img]http://marketingdokobiet.pl/wp-content/uploads/2012/05/Fotolia_12979457_Subscription_XXL-300x300.jpg[/img]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A jak kochają głową to... czym myślą? :;>: - Jakoś tak nie mogłam się oprzeć.

Nie do końca poszłabym w takie rozumowanie. Emocjonalność mężczyzny, podobnie jak emocjonalność kobiety, to bardzo złożony temat i sprowadzanie tego do serca i rozumu, jest jednak w mojej ocenie zbyt dużym uproszczeniem. Czytałam kiedyś ciekawą książkę ocierającą się o ten temat - "Płeć Mózgu". Bardzo ciekawe studium.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No lektura interesujaca , jak tylko w mojego stolika nocnego znikna pozycje ktore planowalam przeczytac to sie za tym zakrece. Ale nadal ciekawi mnie czy mozna powiedziec ze kobiety kochaja inaczej a faceci inaczej ? Czy raczej jest to zalezne od charakteru bo zdarza sie slyszec glosy "on mnie nie kocha tak jak Piotrek/Marek/Paweł Ciebie" .

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Każdy człowiek kocha inaczej, niezależnie od płci. Tak mi się wydaje. Każdy ma inną emocjonalność, w innych warunkach wzrastał i inne okoliczności go kształtowały. Inaczej kochają dzieci - bezwarunkowo, szczerze i czysto. Z wiekiem bardzo to wszystko ewoluuje niestety.

Jeśli chodzi o stwierdzenia typu "Mój mnie nie kocha jak Twój Ciebie" to chyba bardziej tu chodzi o sposób okazywania uczucia, a nie o samo uczucie... Przecież nie jesteśmy w stanie ocenić tego więcej, niż z poziomu obserwatora, a ten widzi raczej gesty/formy zachowań tej osoby i "dowody" na uczucie albo jego brak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bo niby jak zmierzyć poziom kochania? Jest jakąś miarka, skala? Jedni okazują uczucia drudzy nie. Jedni stale o tym mówią od kogoś innego usłyszeć kocham cię to jak wygrana w lotka. Ja to okazuje i mówię. Czasami chyba za dużo i zbyt często ale to silniejsze ode mnie. Kolejna moja wada.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To nie jest wada. Każdy ma inną potrzebę wyrażania emocji słowami. Ty akurat masz taką. Ja na przykład mniej mówię, a więcej okazuję uczucie. Podobno nie jak kobieta ;) Ale to nie znaczy, że kocham mniej, niż ktoś kto mówi to co pięć minut.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja raczej jestem jednym z tych co wolą okazywać niż mówić. Bo co znaczą słowa jeśli nie są niczym podparte? Czynami przy okazji mówisz też że kochasz. Ja jednak wiem że to magiczne słowo ( zwłaszcza dla mojej żony ) jest ważne i pomaga jej w wielu momentach życia ( pewnie za mało w danym momencie okazywałem swoją miłość bojąc ją , gwałcąc i przypalając papierosami) ... ważne że na koniec zawsze jak się spyta czy kocham to odpowiadam że TAK ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Słowa, jak i czyny są tak samo ważne, bo tym i tym można kogoś zniszczyć, albo sprawić, że będzie szczęśliwy.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak sobie mysle o slowach Kocham Cie i jednak tez raczej nie naduzywam i czasami ciezko mi chyba przychodzi okazywanie uczuc. Zauwazyłam jednak ostatnio ze te dwa slowa sa w stanie mnie uspokoic nawet podczas najwiekszej klotni.

[quote="ReYoo"]pewnie za mało w danym momencie okazywałem swoją miłość bojąc ją , gwałcąc i przypalając papierosami[/quote] Nawet romantycznie :)

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi