Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Pinky

Dozwolona Predkosc

Rekomendowane odpowiedzi

Dyskusja w temacie o pasach zainspirowala mnie do zalozenia tego tematu i zapytania was o to czy sadzicie ze przekraczanie dozwolonej prędkości jest bezpieczne?

[b][size=6][color=#00FF00]Nie mówię by mówić, pytam jeśli nie rozumiem,

I nigdy nie odbieraj życzliwości jako słabość,

Tu wciąż to samo samotność doskwiera ludziom,

Leczą ją wódą, a każdy dzień w mieście jest próbą,

I to tu dom mam, mam moje serce..[/color]
[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To zależy. Są miejsca, w których nie powinno się przekraczać prędkości, są też takie, gdzie narzucone ograniczenie jest dla większości niezrozumiałe. Słyszałam zresztą, że zdarzyła się taka sytuacja, gdy kierowca nie przyjął mandatu za przekroczenie prędkości, bo jego zdaniem warunki pozwalały na szybszą jazdę niż dozwolona i sąd poniekąd przyznał mu rację.

Wydaje mi się, że nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niestety w Polsce jest tak wiele ograniczeń prędkości postawionych totalnie bez sensu, lub są pozostawione i nie usunięte po remontach i innych przebudowach że przestrzeganie ich jest wręcz absurdalne. Niestety to ulubione miejsca polowań policji.
NIe daleko mnie jest odcinek prostej idealnej drogi która kończy się kilkoma pięknymi łukami. Po dwa pasy barierki i na początku ustawione jest 70. Ta siedemdziesiątka jest tam ponad 10lat...i nikt ale to nikt nie przestrzega tego ograniczenia. Kiedyś nawet rozmawiałem z policjantami na temat tego ograniczenia i sami mi mówili że wnosili o zniesienie go ale jakiś mądrala stwierdził że lepiej niech ono tam jest. Policja się tam nie ustawia a jak jadą z kinem obwoźnym to tez nie robią tam pomiarów. Ot taki nie pisany układ.
Takich miejsc na śląsku i nie tylko znam dziesiątki jak nie setki. A później się mówi że wszyscy łamią przepisy, że nadmierna prędkość itd.
Powinno się zweryfikować wszystkie ograniczenia prędkości i je dostosować do faktycznych warunków panujących w danych miejscach. Wtedy zrobi się normalnie tak samo jak na zachodzie. Wszyscy będą zwalniać bo wiadomo że to ograniczenie jest tam celowe i nie jest na wyrost. Tak samo jak w rzeszy, Włoszech czy Francji.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nadal uwazam ze predkosc powinna byc dostosowana do warunkow jazdy , poziomu umiejetnosci jazdy kierowcy i powinna byc przede wszystkim wszystkie aspekty wziete pod uwage. Dla mnie chore sa niektore ograniczenia jak niedawno wprowadzone na odcinkach w Warszawie ograniczenia do 30 :zonk: to idzie sie wsciec no ale coz :)

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Ale Coolka wez pod uwage, ze spora czesc kierowcow tylko psioczy na
ograniczenia predkosci i nic ponadto.
Choc uwazaja siebie za supermenow drogowych to wcale nie znaczy , ze dla nich powinna byc stworzona inna predkosc.
Dobrze wiesz, ze ludziska najczesciej przeceniaja swoje mozliwosci , a za kolkiem czasami nie sposob jest wszystkiego przwidziec i uchronic sie ew od kraksy czy wypadku.
Coolka , nie da sie tak naprawde zadowolic wszystkich uzytkownikow drog.
Osobiscie uwazam , ze lepsze jest niby bzdurne ograniczenie predkosci anizeli
czyjas zupelnie niepotrzebna smierc na drodze.
Jesli te nieprzemyslane stawianie znakow ograniczajacych predkosc uratuja lub zapobiegna wypadkom to ja jestem za tym by je stawiac.
Co najwyzej moge tylko pomarudzic i pozrzedzic na takie dzialania i tyle. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi