Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
redorange666

7 grzechów głównych oczami Szatana

Rekomendowane odpowiedzi

Siedmioma grzechami głównymi w Kościele katolickim są: chciwość, pycha, zazdrość, gniew, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, nieczystość i lenistwo. Satanizm nakłania do folgowania sobie w każdym z tych "grzechów", ponieważ wszystkie one prowadzą do psychicznego, umysłowego i emocjonalnego zadowolenia.
Satanista wie, że nie ma nic złego w tym, że jest się chciwym, ponieważ oznacza to tylko, że chce on mieć więcej niż obecnie posiada. Zazdrość oznacza spoglądanie z uznaniem na to, co mają inni, i pragnienie posięścia podobnych rzeczy samemu. Zazdrość i chciwość są siłami motywującymi ambicję - a bez ambicji niewiele ważnych spraw można osiągnąć. Nieumiarkowanie w jedzeniu jest po prostu jedzeniem więcej niż potrzeba, aby utrzymać się przy życiu. Gdy przejadasz się aż do otyłości, kolejny grzech - pycha - skłoni cię do starań o taki wygląd, dzięki któremu odzyskasz szacunek dla siebie.
Każdy, kto kupuje sobie jakieś ubranie w innym celu niż przykrycie swojego ciała i zabezpieczenie przed żywiołami, popada w pychę. Sataniści często spotykają się z szydercami, którzy utrzymują, że noszenie ozdób nie jest potrzebne. Należy jednak udowodnić tym przeciwnikom ozdóbek, że spośród kilku rzeczy, jakie mają na sobie, nie wszystkie służą tylko zapewnieniu im ciepła. Nie ma osoby na świecie, która całkowicie wyzbyła się ozdób. Satanista udowadnia, że każdy ornament na ciele tego, który nimi gardzi, dowodzi, że również on popełnia grzech pychy. Bez względu na to, jak wygadany cynik próbuje w swoich intelektualnych rozważaniach wykazać, że jest mu to obce, wciąż nosi na sobie dowody pychy.
Niechęć do porannego wstawania oznacza dopuszczanie się grzechu lenistwa, a jeśli do tego leży się w łóżku wystarczająco długo, istnieje możliwość popełnienia kolejnego grzechu - pożądania. Posiadanie najbardziej emocjonującego pragnienia seksualnego oznacza, że jest się winnym grzechu pożądania. W celu zapewnienia utrzymania ludzkiego gatunku natura stworzyła pożądanie jako drugi najsilniejszy instynkt, zaraz po instynkcie samozachowawczym. Zdając sobie z tego sprawę, Kościół katolicki stworzył cudzołóstwo jako "grzech pierworodny". W ten sposób utwierdza wszystkich w przekonaniu, że nikt nie może uniknąć grzechu. Sam fakt naszego istnienia to wynik grzech - grzechu pierworodnego!
Najsilniejszym instynktem wszystkich żywych istot jest instynkt samozachowawczy, który doprowadza nas do ostatniego z siedmiu grzechów głównych - gniewu. Czyż nie winniśmy uznawać, że nasz instynkt samozachowawczy budzi się, gdy ktoś nas zrani, że wpadamy w gniew, aby obronić się przed kolejnym atakiem? Satanista wyznaje motto: "Jeżeli ktoś uderzy cię w policzek, trzaśnij i jego!" Nie pozostawaj dłużnym za: wyrządzone ci zło. Bądź jak lew na drodze - niebezpieczny nawet wówczas, gdybyś miał zostać pokonany!
Ponieważ naturalne instynkty człowieka prowadzą go do grzechu, wszyscy ludzie są grzesznikami, wszyscy grzesznicy zaś idą do piekła. Skoro każdy idzie do piekła, to znaczy, że spotkasz tam wszystkich swoich przyjaciół. Niebo musi by zatem zamieszkane przez jakieś raczej dziwne istoty, zabiegające o znalezienie się w miejscu, gdzie będą przez całą wieczność brzdąkać na harfach.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Satanizm nakłania do folgowania sobie w każdym z tych "grzechów", ponieważ wszystkie one prowadzą do psychicznego, umysłowego i emocjonalnego zadowolenia.[/quote] Czyli do hedonizmu. [quote]Satanista wie, że nie ma nic złego w tym, że jest się chciwym, ponieważ oznacza to tylko, że chce on mieć więcej niż obecnie posiada. [/quote] Chciwość - słownikowo określone jest jako zjawisko "chorobowe", patologicznie, ale niekoniecznie musi do tego prowadzić. I tak jest z każdym innym "grzechem głównym". Jest pewien relatywizm, warto brać poprawkę na słabości ludzkie i jak często te pojęcia są "używane" tylko w zasadzie w tym negatywnym znaczeniu. Tekst ten jest tendencyjny mocno. Sprowadza temat na drugą stronę moralności.

Gloryfikacja w tej postaci hedonizmu/satanizmu jest dla mnie idiotyczna. Argumenty nielogiczne.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A może dla tego że to podwójna moralność?? Ciężko przyznać się że osoba wierząca chcąca żyć zgodnie z przykazaniami kościelnymi wiecznie grzeszy?? Bo człowiek chce być szczęśliwy??
Argumenty są bardzo logiczne tylko ciężko się do tego przyznać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]A może dla tego że to podwójna moralność??[/quote]
To nie jest żadna podwójna moralność. Moralność jako wzór postępowania jest zawsze ta sama. Coś jest moralne, albo nie jest.
Relatywizm pojawia się w detalach. Coś złego, może prowadzić do dobrego. Co nie znaczy, że to co złe "na początku", co doprowadziło do dobrego - było dobre. Zło pozostaje złem, dobro dobrem. Wszystko zależy jak "coś" wykorzystasz. Natomiast istota tego "czegoś" jest niezmienna.
[quote]Ciężko przyznać się że osoba wierząca chcąca żyć zgodnie z przykazaniami kościelnymi wiecznie grzeszy??[/quote] Elementem wiary jest ciągła walka ze swoimi słabościami. Prawo do upadku, do wyciągania wniosków i poprawy.
I szczęście nie równa się życie w grzechu. Postępowanie niemoralne w pełni świadome - jest w pewnym sensie poddaniem się.
Ludzie niemoralni są szczęśliwi "na zewnątrz", ponieważ każdy człowiek potrzebuje szczęścia szczerego, prawdziwego i tego "w środku", dlatego chociażby świat nie mógłby funkcjonować gdyby stąpali po nim tylko hedoniści. Dlatego w tym ujęciu jest to pogląd destrukcyjny.
[quote]Argumenty są bardzo logiczne tylko ciężko się do tego przyznać.[/quote] Tu nie ma się do czego przyznawać. Nikt nie jest idealny, ale to nie powód, żeby się poddawać. A tak postrzegam taką ideologię, jaką przedstawiłeś w tym temacie. Ideologie destrukcyjną, nielogiczną, sprzeczną z naturą człowieka, kłamliwą i krótko mówiąc... ideologią dla ludzi, którzy się już poddali, albo szukają "prostych rozwiązań".
Jeśli chcesz mogę każdy punkt Ci rozpracować, ale wyniknie z tego dłuższa rozmowa ;)

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
no tak pracujmy nad swoim nieszczesciem bo to jedyna słuszna droga. Tylko do czego bo tego nie rozumiem. Ja po przeczytaniu tego tekstu stwierdziłem ze własnie zyje według tych zasad. Wiec jestem płytkim idiotą. Tak żyje po to aby byc scczesliwym i aby nikt mnie nie był w stanie zranic. Sorry Reiv ale zycie wg zasad umartwiania sie i czekanie na cos czego nie ma to nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Citrus to chyba nie do konca tak. Osiagnac szczescie chyba da sie wieloma drogami i nie musza one byc niewlasciwe. W obecnym swiecie ciezko w ogole odczuwac cos takiego jak moralnosc ale mysle ze da sie dosc do wszystkiego co sie sobie zaplanowalo pozostajac uczciwym samemu w sobie. Chociaz zdaje sobie sprawe jak cholernie to jest trudne

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]no tak pracujmy nad swoim nieszczesciem bo to jedyna słuszna droga.[/quote] Równie dobrze można powiedzieć, że trzeba się zabić, po co się męczyć. :mrgreen: Po co wstawać rano z łóżko. Po co cokolwiek robić. To się nazywa depresja. [quote]Tak żyje po to aby byc scczesliwym i aby nikt mnie nie był w stanie zranic. Sorry Reiv ale zycie wg zasad umartwiania sie i czekanie na cos czego nie ma to nie dla mnie.[/quote] I myślisz, że trzymając się tych zasad nikt Cię nie skrzywdzi?
Może by tak było, gdybyś żył w samotni i o wszystkim decydowałbyś ty. Dookoła Ciebie są jednak ludzie.

No i moralność nie równa się umartwianiu. I postępując moralnie nie musisz na nic czekać. Po prostu żyjesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja nie o takiej moralności mówiłem... ale nie ważne. Nie zrozumiemy się.

Coolka a czy w tym tekście jest cokolwiek napisane o nie byciu uczciwym względem siebie lub kogokolwiek innego? Mówię że hipokryzja i niechęć do przyznania się że przykazania kościelne to bzdura łamana przez wszystkich i stale i ciągle oczywiście traktując je mniej więcej dosłownie. A moim zdaniem inaczej sie ich nie da traktować bo one są tak z formułowane aby nie było żadnej możliwości dyskusji. Więc traktując je dosłownie i patrząc n a innych ludzi... sorry ale to śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Ja nie o takiej moralności mówiłem... ale nie ważne. Nie zrozumiemy się[/quote] Nie ma innej. Patrz posty wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie rzozumiesz tego co piszę a nie chce mi się tego tłumaczyć. Nie jesteś w stanie spojrzeć na to moimi oczami i tyle z mojej strony koniec dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No nie da się ukryć, że patrzę swoimi :mrgreen:

A to wszystko co napisałeś - rozumiem. Nie masz za bardzo czego tłumaczyć. Chyba, że chcesz mi coś przekazać innego, a co innego Ci wychodzi w przekazie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jak pisałem nie chce mi sie tego tłumaczyc. Tylko jedno zdanie jeszcze wtrącę. Nie nie daje sie skrzywdzic nikomu bo jak ktos zaczyna robic takie podchody to wtedy ja włączam opcję atak. Jedynie to kobiety są w stanie mnie zranic ale uodparniam sie na ich zapędy. Mam słabosc do płci pięknej i to mnie czasem gubi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Red ,niestety nie kazdemu da sie cokolwiek wytlumaczyc ,bo
wiekszosc ludzi nie dopuszcza do siebie mysli , ze ktos inny moze miec racje.
Mysle, ze czesto atak o ktorym wspominasz , jest ta ochronna bariera ktora
nie pozwala sprowadzac sie do tzw parteru.
Sama tez czesto stosuje taka linie ochrony , by nie dac sie zwariowac.
Dlatego podpisuje sie pod Twoim komentarzem. ;-)
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie można brać tego wszystkiego tak dosłownie tak samo jak Biblię. Nie chce się wstać z łózka - grzech. Zjesz za dużo - grzech etc. bo to by było czyste szaleństwo. Nie bez powodu są one nazwane grzechami "głównymi" ponieważ od nich własnie rodzą się inne grzechy.
Np. pycha to nic innego jak wielkie JA.. osoba ta nie znosi krytyki, uwielbia zwyciężać i wywyższać się nad innymi, brak w nim współczucia, a drugą osobę traktuje zawsze jako rywyala. To zaślepienie własnym wywyższonym ego powoduje, że jesteśmy po porstu próżnymi, zarozumiałymi, wyniosłymi ludźmi bez serca. Odrobinę pokory nikomu jeszcze nie zaszkodziła.
Ktoś uderzył mnie i moja odruchowa reakcja jest taka, ze muszę oddac. A gdyby tamta osoba też stosowała się do przykazań, to można by było tego uniknać - proste.

Oczywiście wiadomo, że w dzisiejszych czasach trudno stosować się do tych wszystkich przykazań, zasad bo człowiek móglby zostać zniszczony i zdeptany. Wszędzie jednak trzeba stosować umiar.
A najlepiej życ według własnego sumienia i zachowywać się tak, jak sami byśmy chcieli być traktowani ;)
Można nad tym wszystkim dłuuugo polemizować, bo to jest temat rzeka i zawsze można się do czegoś przyczepić.

I wybaczcie, ale ja nie mam zamiaru smażyć się w piekle tylko hasać po raju grając na harfie :mrgreen:

Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]A najlepiej życ według własnego sumienia i zachowywać się tak, jak sami byśmy chcieli być traktowani ;)[/quote] No właśnie.
[quote]I wybaczcie, ale ja nie mam zamiaru smażyć się w piekle tylko hasać po raju grając na harfie :mrgreen: [/quote] Różnica między niebem a piekłem, w piekle byś dostała flet :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kiedyś jak dobrze A. Einstein powiedział: ze względu na klimat wybrał bym niebo, ze względu na towarzystwo piekło.
Ja powiem że ze względu na klimat i towarzystwo wybrał bym piekło.
:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Skąd wiesz, że piekło to przestrzeń, gdzie zbiorowo się trzyma ludzi? 8-)

Piekło może być na dobrą sprawę przestrzenią nieskończoną, która trzyma człowieka w odosobnieniu. Nikt tego nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ech Reiv proszę Cię odwal się ode mnie i od moich poglądów...
Zacytowałem pewnego bardzo znanego uczonego fizyka twórcę teorii względności i jednego z ojców bomby atomowej jak i rozwoju atomistyki... więc do niego z tym pytaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Ech Reiv proszę Cię odwal się ode mnie i od moich poglądów...[/quote] Ja nie krytykuję Ciebie. Nic do Ciebie nie mam.
[quote]Zacytowałem pewnego bardzo znanego uczonego fizyka twórcę teorii względności i jednego z ojców bomby atomowej jak i rozwoju atomistyki... więc do niego z tym pytaniem.[/quote] Wiem kim ten pan był. I miał specyficzne poczucie humoru. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Kochani, poczekajcie na swoja kolejke a wtedy na wlasne
oczyska zobaczycie jak to jest . :evil:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 28.10.2014 o 23:15, redorange666 napisał:

.. wybrał bym piekło.
🙂

Post sprzed lat sześciu, dziś zaczyna się realizować na Ziemi. Niestety, nie będziesz miał możliwości przebywania w piekielnym towarzystwie ani nawet poznania tych eugeników. Raczej jako ich bezmyślna ofiara i  ślepo posłuszny sługa sterowany zdalnie i anonimowo. A powiedzenie to pochodzi od T.Bernarda:

"Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, lecz piekło musi być o wiele przyjemniejsze ze względu na towarzystwo." Tristan Bernard

Edytowane przez Fedorowicz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 28.10.2014 o 23:50, Reiv napisał:
Skąd wiesz, że piekło to przestrzeń, gdzie zbiorowo się trzyma ludzi? 8-)

Piekło może być na dobrą sprawę przestrzenią nieskończoną, która trzyma człowieka w odosobnieniu. Nikt tego nie wie.

Nikt nie wie, nikt nie widział a wszyscy gadają, jakby to była prawda.

To moje własne powiedzenie.

• Lubię to! 1

Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi na Ziemi.

- To skąd u nich pępki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 23.08.2020 o 08:57, Fedorowicz napisał:

Post sprzed lat sześciu, dziś zaczyna się realizować na Ziemi. Niestety, nie będziesz miał możliwości przebywania w piekielnym towarzystwie ani nawet poznania tych eugeników. Raczej jako ich bezmyślna ofiara i  ślepo posłuszny sługa sterowany zdalnie i anonimowo. A powiedzenie to pochodzi od T.Bernarda:

"Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, lecz piekło musi być o wiele przyjemniejsze ze względu na towarzystwo." Tristan Bernard

Mark Twain żył wcześniej a więc raczej od Niego wzięło się te powiedzenie:

Wolę iść do piekła niż do nieba, gdyż w tym pierwszym znaleźli się wszyscy ciekawi ludzie.

Natomiast Machiavelli  Niccolò powiedział:

Chcę iść do piekła, nie do nieba. W piekle będę miał towarzystwo papieży, królów i książąt, a w niebie są sami żebracy, mnisi, pustelnicy i apostołowie.

Edytowane przez hogan
  • Lubię to! 1

Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi na Ziemi.

- To skąd u nich pępki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, hogan napisał:

Mark Twain żył wcześniej a więc raczej od Niego wzięło się te powiedzenie:

Wolę iść do piekła niż do nieba, gdyż w tym pierwszym znaleźli się wszyscy ciekawi ludzie.

Natomiast Machiavelli  Niccolò powiedział:

Chcę iść do piekła, nie do nieba. W piekle będę miał towarzystwo papieży, królów i książąt, a w niebie są sami żebracy, mnisi, pustelnicy i apostołowie.

Być może to Machiavelli był pierwszy z takim pomysłem, ale nie Albert Einstein. Idąc za Twainem, Bernardem i Machiavellim można by rzec, że ci którzy sfinansowali wojny światowe  i na nich się wzbogacili oraz chcą doprowadzić do trzeciej to "ciekawi ludzie", a reszta to żebracy, biedacy i apostołowie niegodni wspomnienia.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Fedorowicz napisał:

Być może to Machiavelli był pierwszy z takim pomysłem, ale nie Albert Einstein. Idąc za Twainem, Bernardem i Machiavellim można by rzec, że ci którzy sfinansowali wojny światowe  i na nich się wzbogacili oraz chcą doprowadzić do trzeciej to "ciekawi ludzie", a reszta to żebracy, biedacy i apostołowie niegodni wspomnienia.

Czy to w ogóle masz pojęcie jak bardzo w tej chwili pojechałeś po Kościele Katolickim?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi