Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
samba_mamba

Jak obudzić w sobie kobiecość?

Rekomendowane odpowiedzi

"Mówi się, że kobiety pochodzą z Wenus, a mężczyźni z Marsa. W takim razie dlaczego jesteśmy tak różne? Dlaczego część z nas ma w sobie ogromną energię pozwalającą przenosić góry i osiągać sukces za sukcesem, podczas gdy inne kobiety znikają gdzieś w tłumie, nie mając siły by walczyć o swoje szczęście? Odpowiedź jest prosta. Część z nas uśpiła w sobie ważny kobiecy pierwiastek."

Polecam lekturze świetny artykuł http://kobieta.wp.pl/kat,1035983,wid,15351035,falvit2013_artykul.html i nie mogę doczekać się Waszych opinii na ten temat!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie podoba mi się ten artykuł - moim zdaniem nie ma żadnego sensownego przesłania. Poruszone kwestie niewiele mają wspólnego z kobiecością, raczej z ludźmi ogólnie, bo każdy - zarówno mężczyzna jak i kobieta - powinien mieć świadomość, że sam jest odpowiedzialny za swoje życie i położenie, powinien walczyć z narzuconymi schematami (bo dotyczą wszystkich bez względu na płeć) oraz nauczyć się akceptować siebie.

Ponadto nie zgadzam się z tym: [quote]Matka natura obdzieliła nas kobiety po równo, każdej z nas dała potężną dawkę energii, która miała pomagać nam wypełniać życiowe role.[/quote] To nieprawda. Nikt nie obdzielił ludzi po równo. Jedni już na starcie mają mniej, inni więcej i nie chodzi mi tu jedynie o dobra materialne, ale o potencjał, cechy charakteru lub wyglądu, zdrowie i energię. Ani życie, ani natura nie są sprawiedliwe i nie dbają o to, by każdy miał takie same szanse.

A gdy czytam takie dyrdymały, to śmiać mi się chce: [quote]Zaakceptuj siebie taką, jaką jesteś. Nie patrz na nieistniejące ideały, rób to, co pomaga ci się lepiej czuć we własnej skórze, zaakceptuj swoje życie i wygląd.[/quote] Łatwo mówić, trudniej zrobić. Wiadomo, że lepiej żyje się człowiekowi, któremu udało się zaakceptować i pokochać siebie. Tylko jak to osiągnąć? Zamiast dawać rady, które [u]daje każdy[/u], lepiej udzielić jakichś wskazówek, dzięki którym czytelnikowi łatwiej będzie dojść do tej samoakceptacji.

Czytałam wiele takich artykułów i w tym nie znalazłam niczego nowego. Dla mnie to jakieś pierdoły, taki tekst-zapychacz, który ma pokazać ludziom, że coś się dzieje na stronie i że udzielają się tam mądrzy specjaliści, którzy tyyyyyyyyyle wiedzą o życiu!
Artykuł pełen jest oklepanych ogólników i banałów, na które jestem wręcz uczulona, bo niestety trochę się ich naczytałam i nasłuchałam ;-)

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bardzo mnie cieszy Twoja odpowiedź! Jakiś czas temu zauważyłam, że wystarczy aby padło Wenus i Mars, aby wszyscy piali z zachwytu. Byłam ciekawa, jak to tu zadziała. Mój post to taka mała prowokacja, za którą przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać. Well done :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="samba_mamba"] Mój post to taka mała prowokacja, za którą przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać. [/quote] No ładnie! Chyba zgłoszę Twój post, skoro to prowokacja! :mrgreen:
Oczywiście żartuję.

Przyznaję, że dałam się nabrać i naprawdę uwierzyłam, że podoba Ci się ten artykuł.

A żeby obudzić w sobie kobiecość, wystarczy zrobić pranie, posprzątać i wrócić do kuchni - tam, gdzie nasze miejsce :-P

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Niedotykalna"]A żeby obudzić w sobie kobiecość, wystarczy zrobić pranie, posprzątać i wrócić do kuchni - tam, gdzie nasze miejsce [/quote] Zapomnialas o czekaniu na partnera z kapciami i gazet :P

Artykuł bardzo nastawiony na takie samo zmiany. Coz no kazdy z nas wie ze gdyby byl sielniejszy psychicznie mogl sie mobilizowac do dzialania efektywniejszego to bylo by zapewne niekiedy lepiej :) Sam artykul nie do konca rozumiem co ma wspolnego z samym okresleniem ze "kobiety sa z wenus a faceci z marsa" no ale coz , no przeczytalam :)

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi