Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Dulcynea

Pick up

Rekomendowane odpowiedzi

Pick up zabieg polegający na pobraniu komórek jajowych.
Komórki jajowe są obecnie cennym towarem. W internecie istnieją ogłoszenia o ich sprzedaży czy też kupnie.
A zapotrzebowanie jest ogromne, a dawczyń mniej niż biorczyń. Wg danych ESHRE rocznie w PL przeprowadzanych jest około 250 programów zapłodnień pozaustrojowych z wykorzystaniem komórek dawczyń.
Oddałabyś lub kupiła komórki jajowe?

[b]złamię skrzydła przeznaczeniu...[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Zwyczajnie nie wiem i nie mam zdania.
Zreszta trudno mowic o kupieniu lub oddaniu komorki jajowej ,jesli patrze na sam problem wylacznie przez pryzmat tylko siebie.
Ale bywaja rozne sytuacje w zyciu i to one najczesciej decyduja praktycznie biorac za nas. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zupełnie o tym nigdy nie myślałam i nie zastanawiałam się nad tym. Serio. Ale rozumiem problem i jestem w stanie zrozumieć pobudki osób, które to robią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Dulcynea"]Oddałabyś lub kupiła komórki jajowe?[/quote] Gdybym potrzebowała komórki jajowej i miała pieniądze, to bym kupiła. Gdybym potrzebowała pieniędzy i miała na zbyciu komórkę jajową, to bym sprzedała ; p

Musiałabym skonsultować to z moim partnerem - on też ma coś do powiedzenia. Sama chyba nie chciałabym, aby on zaopatrywał bank spermy i żeby jakieś jego dzieci, o których nie wiem, szwendały się po świecie :-P
Słyszałam zresztą o sytuacjach, gdy matka dziecka szukała ojca-dawcy, aby wyłudzić od niego alimenty.

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi