Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

:) Na poczatku zawsze patrzymy na partnera przez rozowe okulary i dajemu mu ogromny kredyt zaufania.
To jest naturalne, bo trudno jest od razu na poczatku doszukiwac sie na sile w nim wad .
Oczywistym jest fakt , ze zawsze wolimy wierzyc , ze spotkalismy swoj ideal i swojego cudownego ksiecia lub ksiezniczke z bajki.
Nie sluchamy nikogo i niczego , a nawet swojego wewnetrznego glosu ktory podpowiada nam ,, dobrze sie zastanow,,.
A tymczasem to wlasnie nasza intuicja , szybciej niz zakochany umysl , przestrzega nas przed niepewnym ukladem.
Ale my nie odpuszczamy i brniemy w cos co jest strata czasu i z pewnoscia nie da nam szczescia i milosci.
A moze warto jednak zanim zainwestujemy w zwiazek siebie poobserwujmy swoich partnerow i zastanowmy sie co tak bardzo budzi nasze obawy i czego w nim nie lubimy.
Byc moze nasze watpliwosci uchronia nas od roznych nieprzyjemnych zawodow i pomylek milosnych.
Jak myslicie ,czy spojrzenie z dystansem na partnera gdy mamy jakies watpliwosci moze nam pomoc w upewnieniu sie co do tego, ze nasz ukochany jest wlasciwym wyborem :) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Kika666"]A moze warto jednak zanim zainwestujemy w zwiazek siebie poobserwujmy swoich partnerow i zastanowmy sie co tak bardzo budzi nasze obawy i czego w nim nie lubimy.[/quote] Duzo łatwiej powiedziec niz zrobic. Niestety uczucia maja to do siebie ze nie zawsze umysl dziala tak jak powinien. A wady no coz, kazdy je ma i kwestia tylko tego czy umiemy je zaakceptowac czy tez nie. Gdyby czlowiek wiedzial ze sie przewroci to by sobie usiadł ;)

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) No niby racja. Ale mysle tez , ze sa rozne sytuacje w ktorych nasz partner co najmniej dziwnie sie zachowuje i wtedy widzac okreslone zachowanie mozemy rozwiewac nasze watpliwosci.
Do takich dziwnych zachowan partnera nalezy np. to ze jest maminsynkiem . Radzi sie jej doslownie we wszystkim i bez jej aprobaty nie umie i nie chce podjac zadnej decyzji, a nas porownuje ze swoja matka i to ona jest dla niego autorytetem i wyrocznia . Mysle. ze mimo naszych uczuc mamy jasny sygnal , ze zawsze bedziemy grac drugoplanowa role. Czy mamy na nia ochote? Sadze , ze napewno nie.
Inna sytuacja ktorej rowniez nie powinno sie moim zdaniem lekcewazyc, bo moze nas ona drogo kosztowac.
Nasz partner zyje na nasz rachunek , bo jest bez pracy. Kochamy go wiec wspolczujemy i pomagamy jak umiemy , choc taka sytuacja trwa kolejny miesiac. Placimy rachunki itd. A nasz partner szuka pracy i znalezc jej nie moze . Natomiast chetnie pozycza od nas pieniadze.
I o to mamy kolejny sygnal , ze cos jest nie tak i bedzie nie tak. Dlatego warto sie zastanowic mimo naszej milosci czy bycie naszego partnera na naszym garnuszku to nie jest przypadkiem jego pomysl na zycie.
A jak jeszcze dorzucimy stosowanie przemocy wobec nas to okaze sie , ze to nie partner dla nas .
Sygnalow jest naprawde duzo ktore moga nam pomoc w podjeciu decyzji i zakonczeniu takich nietrafionych zwiazkow.
Lepiej ponoc dmuchac na zimne niz sie poparzyc i plakac. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie sadze by ktos zakochany sluchal glosu zdrowego rozsadku. Milosc to stan euforii , mozg podczas stanu zwanego "zakochaniem" wytwarza cos co dzialaniem podobne jest do amfetaminy. Klapki na oczach i zachwyt partnerem nie pozwala nam natdostrzeganie wad, dopiero gdy troche zejdmziemy na ziemie i w koncu z konfrontujemy sie z rzeczywistoscia te wady zaczynaja kluc nas w oczy.

[b][size=6][color=#00FF00]Nie mówię by mówić, pytam jeśli nie rozumiem,

I nigdy nie odbieraj życzliwości jako słabość,

Tu wciąż to samo samotność doskwiera ludziom,

Leczą ją wódą, a każdy dzień w mieście jest próbą,

I to tu dom mam, mam moje serce..[/color]
[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kika no ale nie mylmy wad partnera ktore wynikaja z jego charakteru z glupota ;) Czasem warto w milosci zachowac rozsadek chociaz nie jest to latwe ale te sytuacje o ktorych napisalas to juz dla mnie jakies sa extremalne.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Coolka masz racje , ale niezaleznie od naszych uczuc takie sytuacje sie zdarzaja i to nawet bardzo czesto.
Choc polaczyla nas wzajemna fascynacja i burza goracych uczuc to jeszcze nie powod bysmy mieli nie zauwazac roznic wynikajacych z odmiennego swiatopogladu i stosunku do zycia.
Mysle, ze rozowe okularki milosci skutecznie potrafia blokowac nasz rozsadek , a z czasem jak one spadna to przychodzi czas na placz i zgrzytanie zebow.
Jest takie fajne powiedzonko, ze lepiej chuchac na zimne niz sobie lapki poparzyc.Sadze, ze slowa tego doskonale trafiaja w nasz temat.
Ale jak zwykle kazdy wie co dla niego najlepsze az do momentu jak... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Aż do momenty, gdy jest za późno.
A potem jest żal do samej siebie i pytania
-Czemu nie przewidziałam tego?
_Czemu go nie zostawiłam!
i tak dalej. Ale jak zwykle "mądry polak po szkodzie" :angel:

[b][size=6][color=#00FF00]Nie mówię by mówić, pytam jeśli nie rozumiem,

I nigdy nie odbieraj życzliwości jako słabość,

Tu wciąż to samo samotność doskwiera ludziom,

Leczą ją wódą, a każdy dzień w mieście jest próbą,

I to tu dom mam, mam moje serce..[/color]
[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Powiem wam dziewczyny ze jesli rozsadek czasem mowie NIE ale serce I intuicja mowia tak to mialabymzal do siebie jesli bym nie sprobowala . Ale w swoich pogladach macie tez swoje racje

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jakbym czytała o moim związku.

Tylko "łatwiej powiedzieć a trudniej zrobić". Niestety jeśli w grę wchodzą prawdziwe uczucia to rozsądek siada...

ven a romper las ventanas

y hacer del caos un arte

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dziwny ze mnie przypadek, ale ja zawsze wiedziałam, że gdy tylko pojawił się chociaż cień wątpliwości, to nic z tego nie będzie. Wiem, że na początku, gdy jesteśmy zauroczeni drugą osobą, nie dostrzegamy jej wad, ale teraz np. mam świadomość tego, jakie wady ma mój partner, a mimo to, nie mam żadnych wątpliwości, że to z Nim chcę spędzić resztę życia.

Zamykam oczy, w tę ciszę znów próbuję wskoczyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="astro"]Dziwny ze mnie przypadek, ale ja zawsze wiedziałam, że gdy tylko pojawił się chociaż cień wątpliwości, to nic z tego nie będzie. Wiem, że na początku, gdy jesteśmy zauroczeni drugą osobą, nie dostrzegamy jej wad[/quote] Właściwie to miałam podobnie, chociaż w moich poprzednich związkach nie było nawet "cienia wątpliwości" - od początku wiedziałam, że nic z tego nie będzie. Nie miałam zamiaru budować jakichś głębokich i poważnych relacji z byłymi partnerami, zresztą sama nie byłam na to gotowa ani wystarczająco dojrzała emocjonalnie. Już we wczesnych etapach związków byłam pewna, że to nie to.
Później spotkałam kogoś i nie trwało to długo, kiedy uznałam, że to właśnie ten. Póki co wydaje mi się, że się nie pomyliłam, ale to się jeszcze okaże : )

Jakoś nigdy nie miałam problemu z niekontrolowanymi zauroczeniami i klapkami na oczach. Zawsze starałam się racjonalnie podchodzić do wszystkiego i trzymać emocje na wodzy. Dzięki temu nie marnowałam energii na niepotrzebne miłostki :-P
Zresztą niektórzy mężczyźni zarzucali mi, że jestem bardzo chłodną osobą. Może coś w tym jest/było ;)

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Krótkie acz intensywne zauroczenia są baardzo miłe i sympatyczne. Czasami warto zapomnieć sie na kilka miesięcy i po oglądać świat z tej perspektywy. Lepiej poczuć to przez kilka miesięcy niż nigdy tego nie poczuć.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="astro"]Dziwny ze mnie przypadek, ale ja zawsze wiedziałam, że gdy tylko pojawił się chociaż cień wątpliwości, to nic z tego nie będzie.[/quote] Czasem przeczucia nas myla i to jest najgorsze ze nie zawsze mozna cos stwierdzic z cala pewnoscia

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Możliwe, ale tak naprawdę jestem szczęśliwa tu i teraz, a nie doszłabym do tego momentu, gdyby nie wszystkie wcześniejsze decyzje, częściowo podejmowane przy użycia tego przeczucia ;-)

Zamykam oczy, w tę ciszę znów próbuję wskoczyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Sadze, ze wlasnie zdobyte doswiadczenia i owe przeczucia , potrafia w wielu przypadkach dopiero doprowadzic nas do naszego szczescia.
Mysle, ze innej opcji wg. mnie po prostu nie ma .
No , ale moze sie myle. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czasmi przeczucia nas myla. Wydaje mi się ze zachowanie ludzkie to szereg zmiennych na które nie zawsze można sobie ulozyc szablon i według niego kierowac się . Czasami jednak dzieja się rzeczy które mowia nam wprost ze powinnismy cos skonczyc a jednak dajemy partnerowi kolejne szanse albo chociażby czas na zmiane czegos. Ciezka jest ludzka psychika

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Nie da tego ukryc, Coolka.
Tak naprawde to kazda nasza decyzja , wybor czy zachwanie ma swoje konsekwencje i dosc czest o jest obarczone
swiadomym ryzykiem .
Bywa , ze nawet wliczonym juz z gory w dane przedsiewziecie.
A jak zwykle my ludzie , musimy cos przezyc lub poczuc, by potem wlasnie nie targal nami zal. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przy zakochaniu tak jest, że patrzymy trochę przez różowe okulary. No ale zakochanie to nie miłość i póki nie zauważamy wad - nie powinniśmy myśleć o wspólnej przyszłości.
Chyba każdy się ze mną zgodzi, że nie ma człowieka bez wad?
W życiu chodzi o to, aby poznać niedoskonałości partnera i je zaakceptować, a w sytuacji gdy ich nie widzimy, one wychodzą po jakimś czasie na jaw i pojawia się problem nie do przejścia - no i rozstanie. [quote="Kika666"]Jak myslicie ,czy spojrzenie z dystansem na partnera gdy mamy jakies watpliwosci moze nam pomoc w upewnieniu sie co do tego, ze nasz ukochany jest wlasciwym wyborem[/quote] na pewno tak jest. Najlepiej jednak wciąż go poznawać. Nie chodzi o zimną kalkulację, ale wspólne przebywanie, rozmowy. Miłość nie powinna być "ślepa". Ślepe może być zauroczenie, a ono nie prowadzi do trwałości związków.

Skoro jesteśmy w temacie miłości, uważacie że prawdą jest, iż "stara miłość nie rdzewieje"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Anja mysle , ze ,,stara,, milosc tez pokrywa sie rdza wraz z uplywem czasu.
A tak nawiasem mowiac to milosc pozostawiona wlasnemu biegowi z czasem zatraca znamiona milosci.
Wszystko zalezy z jakiej perspektywy patrzymy na te stara milosc. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Kika666"]A tak nawiasem mowiac to milosc pozostawiona wlasnemu biegowi z czasem zatraca znamiona milosci.[/quote] zgadzam się z tym. Miłość trzeba pielęgnować, dbać o nią. Tak jak o kwiat, który usycha bez wody. W innym przypadku zostaną tylko wspomnienia, o tyle dobrze o ile przyjemne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Problemy zaczynaja sie kiedy zauwazamy ze samodzielnie cos pielegnujemy i tylko dlatego sie trzyma. Taka od luzna mysl z mojej strony ale tez czesto sie zgadza. I budzimy sie po czasie z przyslowiowa reka w nocniku

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak, jednostronne dbanie o wspólną! relację niewiele da. Relacja musi być obustronna, inaczej wszelkie próby ratowania związku spełzną na niczym. Trzeba wiedzieć kiedy odpuścić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) A ja mysle, ze zawsze najlepsi jestesmy jednak w ,,gadaniu,, , zas
zdecydowanie gorzej nam idzie gdy znajdziemy sie w realnym,, zagrozeniu,,.
I co wtedy? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasadnoczo nic.. nic tego nie zmienia. Jedna osoba się stara druga ma to w nosie... :) w końcu ma sie tego dośc i się to kończuy.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:-P jednym slowem samo zycie , a karuzela kreci sie dalej. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi