Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Dulcynea

Jak mieszkamy?

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłam wątek na temat mieszkań, domów, wyposażenia wnętrz.
Co lubicie, a czego byście nigdy nie przeżyli w swoim mieszkaniu?
Jakie wystroje Wam się podobają?

[b]złamię skrzydła przeznaczeniu...[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W moim domu od zawsze panował ład, dopasowanie wszystkiego i przytulność. Nie umiałabym się chyba odnaleźć w jakimś mega nowoczesnym domu czy mieszkaniu, gdyż są one dla mnie takie zimne i puste. Lubię czuć się dobrze w miejscu w którym przebywam.

[b]Piszę poprawnie po polsku![/b]

Edit. O ile słownik w telefonie sam czegoś nie poprawi po swojemu :P

[img]http://koszatniczka.org/images/signatures/20480348124bbf92c6ca8e9.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hmm moje obecne mieszkanie nie ma nic wspólnego z moją wizją bo jest wynajmowane, zresztą jestem tutaj na przyczepkę, więc nie jest nawet "moje"...

Ale ja uwielbiam wystrój w stylu arabskim. Tak sobie urządziłam pokój w poprzednim mieszkaniu. Dywaniki w perskie wzory, dużo drewna, odcienie fioletu, pomarańczu, czerwieni, złota i islamskie/orientalne dodatki. Łóżko w postaci materaca na ziemi z narzuta w kolorowe koraliki. Niski stolik bez krzeseł.

Uwielbiam ten klimat i w moim pokoju czułam się świetnie.

Aktualnie mieszkamy w bardzo starej kamienicy w centrum historycznym, w typie wysoki sufit, ciepła woda na butlę z gazem, wszystkie instalacje starodawne. Meble są chyba sprzed 300 lat, wielkie, ciężkie, drewniane szafy, staromodne fotele. A na ścianach zdjęcia ludzi (przypuszczam, że którzy tutaj kiedyś mieszkali) z innych epok, z czasów pierwszych fotografii w ogóle, 1850 rok? Albo i wcześniejsze... Panie w wielkich sukniach, dzieci jak z innego świata. A do tego wielkie oprawione w drewno lustra, świeczniki.

Mamy prawdziwe mieszkanie w stylu vintage, spokojnie można by tutaj kręcić jakiś współczesny horror.

ven a romper las ventanas

y hacer del caos un arte

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie lubię w domu retro brązów.
Dlaczego? bo przez pierwsze kilka lat jak wszystko jest nowiutkie i świeżutkie to jeszcze jakoś się prezentuje ale po jakimś czasie użyteczności tych przedmiotów dom jest ciemny smutny i widać w nim nieład.

Dom mam urządzony w jasnych kolorach, lubię pastele.

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mnie ostatnio bardzo podobają się pokoje jasne z fioletowymi dodatkami

[b]złamię skrzydła przeznaczeniu...[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja - odkąd przeprowadziłam się do narzeczonego - mieszkam w dużym domu, który jest zaniedbany i urządzony w mało przemyślany sposób. Od czasu przeprowadzki mamy tu wieczny bałagan, bo nie mogę dojść do ładu z moimi rzeczami :P Swoją drogą nie bardzo chce nam się coś robić, bo kiedyś i tak będziemy się przenosić na parter domku (teraz mieszka tam babcia, a kiedyś będzie to nasze mieszkanie, tymczasem zajmujemy górę razem z moim przyszłym teściem). Ale dla mnie najważniejsza jest atmosfera panująca w domu, ludzie w nim mieszkający. Z całą resztą uporam się kiedyś tam, w przyszłości ;-) Marzy mi się pracownia artystyczna w tylu shabby chic oraz salon, łączący w sobie tradycję z nutą nowoczesności :D I chciałabym, by nasze dzieci miały pastelowe, kolorowe i przytulne pokoiki :D

Zamykam oczy, w tę ciszę znów próbuję wskoczyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Lubie jasne pomieszczenia z kombinacja kolorow jaskrawych.
Moj dom jest wlasnie w takiej tonacji kolorystycznej , gdzie sciany sa laczone kolorami np. czerwien z biela lub biel z fioletem i zielenia.
Jestem fanka prostoty , i nie przepadam za sztucznym przepychem i robieniem magazynu z domu.
Przestrzen i nastroj tworza przede wszystkim kolory.
Cenie sobie uporzadkowanie i lad , bo nie znosze biegac ze szczotka i szmata.
Moj dom to moja oaza wypoczynku.
Jest on dla mnie a nie ja dla niego .
Dlatego przepadam za moim domem. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi