Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
samba_mamba

Efektownie

Rekomendowane odpowiedzi

Umiecie zrobić coś, co zawsze robi wrażenie? Macie sprawdzone pomysły na fajne, efektowne przystawki albo sztuczki w kuchni i na stole? Tu wymieniamy sposoby na zaskoczenie naszych gości ;)

Na początek prosta sztuczka - Zielone Piwo na stPatrick's Day

Przede wszystkim warto pamiętać, że zielonego piwa nie uzyskamy dodając do złocistego trunku zielonego barwnika. Do przygotowana zielonego piwa potrzebujemy następujących składników:
1. Piwa
2. Niebieskiego barwnika spożywczego albo niebieskiego likieru lub wódki w tym kolorze.

Składniki ostrożnie należy wymieszać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja, np. zielone piwo robiłam z syropów. Ale to wiadomo - kwestia gustu. Moi znajomi się zachwycali smakiem piwa połączonego z miętą ;)

Składniki:
1. piwo
2. syrop miętowy (są dwa rodzaje miętowych - jasny i ciemny, dlatego dla uzyskania takiej barwy potrzebny nam ciemniejszy)

Ewentualnie można zagęścić, lub rozjaśnić jakimiś likierami jeżeli chcemy otrzymać intensywniejszy kolor ;)

[b]Piszę poprawnie po polsku![/b]

Edit. O ile słownik w telefonie sam czegoś nie poprawi po swojemu :P

[img]http://koszatniczka.org/images/signatures/20480348124bbf92c6ca8e9.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A jak Wam się podobają takie rzeczy? Chyba się skuszę i pokombinuję :P

[img]http://gastromonia.blox.pl/resource/chocolate_hearts_v3sk_w_blogu.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zdecydowanie wolę konkrety niż efekciarstwo, ale gdyby była osoba, byłaby okazja i miałbym wenę. To bym się pobawił. :mrgreen:

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) A ja stawiam na tworcza inwencje.
Zreszta mam jej calkiem sporo w kuchennych ekseperymentach.
Lubie potrawy ktore je sie najpierw oczami .
Lubie kolor , dekoracje i drobiazgi ktore sprawiaja , ze jest efektownie i smakowicie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ogólnie jedzenie musi wyglądać...bo jak wygląda to i tak smakuje :-P

[b]złamię skrzydła przeznaczeniu...[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Zgadza sie.
Nawet jesli jakas potrawa bedzie skromna , ale ladnie podana to juz bedzie super smakowac , bo nasze oczy rejestruja to ,,efektowne,, podanie ktore ma wplyw na smak . :banan:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Dulcynea"]Ogólnie jedzenie musi wyglądać...bo jak wygląda to i tak smakuje :-P[/quote] bzdura.
wyglad dania ze smakiem niewiele ma wspolnego. Co z tego ze nacuduje sie ozdóbek i piekniie sie wszystko pouklada jak danie jest niesmaczne.
Najwieksze oszukanstwo jest przy ozdabianych ciastach, fakt, pieknie wygladaja z tymi rozyczkami czy wiorkami z imitacji czekolady ale w smaku to sam tluszcz i cukier...jak czlowiek sprobuje to sie od razu na wymioty zbiera.
Dla mnie wyglad dania jest bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Woe is me"][quote="Dulcynea"]Ogólnie jedzenie musi wyglądać...bo jak wygląda to i tak smakuje :-P[/quote] bzdura.
wyglad dania ze smakiem niewiele ma wspolnego. Co z tego ze nacuduje sie ozdóbek i piekniie sie wszystko pouklada jak danie jest niesmaczne.
Najwieksze oszukanstwo jest przy ozdabianych ciastach, fakt, pieknie wygladaja z tymi rozyczkami czy wiorkami z imitacji czekolady ale w smaku to sam tluszcz i cukier...jak czlowiek sprobuje to sie od razu na wymioty zbiera.
Dla mnie wyglad dania jest bez znaczenia.[/quote]
Troche racji w tym jest bo jak na talerzu polozymy zabie pluca i ladnie je przystroimy to nam,zasmakuja?
Ja jestem zdania, ze nie zjemy niczego co ochydnie jest podane i nie zjemy takze czegos co pięknie wyglada a obrzydliwie smakuje.

[b][size=6][color=#00FF00]Nie mówię by mówić, pytam jeśli nie rozumiem,

I nigdy nie odbieraj życzliwości jako słabość,

Tu wciąż to samo samotność doskwiera ludziom,

Leczą ją wódą, a każdy dzień w mieście jest próbą,

I to tu dom mam, mam moje serce..[/color]
[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja się nie boję brzydko wyglądającego jedzenia. Nawet zjadłbym robaka, jeśli wiedziałbym, że mogę mieć zaufanie do tego co danie przygotowywał.

Jedyny wymóg chyba to taki, żeby jedzenie nie ruszało mi się po talerzu. :mrgreen:

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Reiv"]Jedyny wymóg chyba to taki, żeby jedzenie nie ruszało mi się po talerzu. [/quote]
Rozbawiles mnie :D

Ja jesli chodzi o jedzenie i moj pedantyzm lubie jak wszystko fajnie sie komponuje. Chociaz tez lubie probowac nowych smakow i nie boje sie zjesc czegos co nie koniecznie wyglada na smaczne :)

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi