Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Dulcynea

Brak pewności siebie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można się nauczyć pewności siebie?
Tego, że niczego się nie boimy, nie boimy się iść do ludzi, coś przedstawić przed wieloma ludźmi..
Brak pewności pewnie spowodowany jest lękiem, porażką

[b]złamię skrzydła przeznaczeniu...[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mysle, ze.wiekszosc ludzi jest w stanie przemoc brak pewnosci siebie, ale sa ludzie ktorzy maja to w genach i nic sie nie da z tym zrobic. Ja jestem dobrym przykladem na to ze mozna to przemoc , kiedys bylam bardzo plochliwa, wstydliwa i nie mialam kompletnie pewnosci siebie , teraz jest inaczej, a wszystko za sprawa mojego ex chlopaka ktory byl bardzo pewny siebie i nalezal takze do takiego towarzystwa .

[b][size=6][color=#00FF00]Nie mówię by mówić, pytam jeśli nie rozumiem,

I nigdy nie odbieraj życzliwości jako słabość,

Tu wciąż to samo samotność doskwiera ludziom,

Leczą ją wódą, a każdy dzień w mieście jest próbą,

I to tu dom mam, mam moje serce..[/color]
[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tj dobre rozwiązanie jak jeden z partnerów jest bardzo komunikatywny i pewny siebie, można się czegoś nauczyć. Ale wiadomo nie zawsze może być przy nas.

[b]złamię skrzydła przeznaczeniu...[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Brak pewnosci siebie jest takim stanem w ktorym czegos sie boimy , obawiamy , krepujemy i czujemy sie niekomfortowo.
To charakterystyczne .Pewnosc siebie jest emocja, ktora w okreslonych waunkach nas dopada , czyli raz jest , a raz jej nie ma , powodujac nasze zablokowanie sie, ktore niejednokrotnie utrudnia nam zycie i psuje dobre relacje z innymi.
To ciagle zmaganie sie ze soba nie nalezy do milych zadan , i niestety ale nie kazdy jest w stanie sobie z tym poradzic.
Czesto tez za sprawa lub przy pomocy innych osob, potrafimy nabrac pewnosci odzyskujac spokoj i akceptacje , a tym samym swobode i luz.
Zreszta swietnie ujela to Pinky w swoim poscie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jest wiele różnych powodów braku pewności siebie. Oprócz wspomnianego lęku czy porażek są to wspomnienia z dzieciństwa i poziom akceptacji oraz własny obraz samego siebie. Myślę, że pewności siebie można się nauczyć, warto ją wyćwiczyć i nie zrażać się niepowodzeniami. To jak odbieramy siebie często powoduje to w jaki sposób będą odbierać nas. Często od razu widać czy mamy do czynienia z osobą nieśmiałą czy pewną siebie. Ważne jest takie wyśrodkowanie, bo pewność siebie nie może wiązać się z chamstwem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Czesto brak pewnosci siebie doslownie paralizuje, i nie zawsze
mamy tyle psychicznej sily by jednak poradzic sobie z tym stanem.
Mysle, ze nie jest jednak tak prosto nauczyc sie pewnosci siebie, bo to tylko nie zalezy od naszego chciejstwa
badz nie.
Sadze, ze droga do uzyskania stanu pewnosci siebie ,jest bardziej zlozona niz nam sie pozornie wydaje. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi