Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Darcia

Utracona duszyczka powraca

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wiem - wracałam tu już nie raz i nie dwa. Za każdym jednak razem nie udało mi się zadomowić na stałe. Powody były różne: brak czasu, chęci, zastój, który kiedyś był tu obecny. Teraz jednak widzę, że sytuacja tu się unormowała, ja mam więcej czasu, a więc... powracam. I już teraz, mam nadzieję, na stałe. Po co kolejny temat powitalny? Bo pewnie nikt z Was mnie nie kojarzy. Ja w każdym razie nie kojarzę Was.
Co o mnie?
Jestem tegoroczną maturzystką z Gdańska - nie, nie stresuję się maturą. Wybrałam sobie taki zestaw przedmiotów do zdania, żebym nie miała problemów ze zdaniem - bo po prostu jestem z tych przedmiotów dobra (OK, poza obowiązkową matematyką). Co potem? Przede wszystkim, między maturą a studiami, chciałabym popracować w bibliotece - na szczęście, mam znajomości, co może mi pomóc uzyskać wymarzoną posadę. Potem, jeżeli się dostanę, studia - lingwistyka stosowana.
Zainteresowania? A jakże, posiadam.
Przede wszystkim, języki obce. Obecnie uczę się jedynie angielskiego i niemieckiego, jednak, kiedy czas pozwoli, chciałabym opanować jeszcze sztukę mówienia w kilku innych, tj głównie w hiszpańskim, czeskim i rosyjskim. Poza językami obcymi, uwielbiam pisać i staram się szlifować - bardzo dobry podobno - styl pisania. Oczywiście, mój wrodzony słomiany zapał nie pozwala mi na [u]regularne[/u] prowadzenie blogów, które posiadam, jednak - w chwili wolnej i podczas przypływu weny aż furczy. Oprócz tego, literatura. Matko Boska, jak ja kocham czytać! Do II klasy liceum byłam bardzo pilną uczennicą i czytałam każdą jedną lekturę, teraz jednak dałam sobie spokój i czytam może 2-3 na rok. Prywatnie, dla samej siebie, nadal czytam jednak bardzo chętnie i bardzo dużo. Przede wszystkim - horrory i kryminały, powieści o tematyce kontrowersyjnej, jak ja to nazywam (mam tu na myśli tytuły takie jak [i]Bez mojej zgody[/i] czy [i]Zagubiona przeszłość[/i]). Czytam jednak praktycznie wszystko, co wpadnie mi w ręce - prócz wspomnianych wyżej lektur (chyba, że któraś mi się spodoba, to doczytam) i fantastyki. Fantastyka to coś, czego nienawidzę, chyba że w wydaniu S. Kinga. Innej nie ruszę.
Muzyki też słucham - przede wszystkim lata '80 (CC Catch, Fancy głównie), filmy oglądam - kocham dramaty.
Dobrze, bo się rozpisałam, a tak właściwie nie wiem, czy cokolwiek z tego Was zainteresowało...
Jeżeli chcecie wiedzieć coś jeszcze - pytajcie.
I trzymajcie kciuki, bym tym razem została z Wami na dobre!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witaj. :)

Prowadzisz blogi. O jakiej tematyce?

Może napisz coś więcej o "tematyce kontrowersyjnej", bo nie wiem co uważasz za takową, a powyższe tytuły niestety nic mi nie mówią. ;)

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Widzę, że powoli nas przybywa.
[quote]zastój, który kiedyś był tu obecny[/quote] Może nie jest jeszcze tutaj tak aktywnie jakby się chciało mamy nadzieję, że z każdą nową duszą będziemy rosnąć w siłę ;)

Witam serdecznie i życze miłej zabawy w naszym gronie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Reiv"]Prowadzisz blogi. O jakiej tematyce? [/quote] Jeden, na którym zamieszczam (pseudo)felietony i przemyślenia, drugi - typowo kobiecy, moda, uroda, zdrowie, relacje międzyludzkie, czas wolny, kuchnia etc. Ten drugi jest jednak zawieszony na czas nieokreślony. [quote="Reiv"]Może napisz coś więcej o "tematyce kontrowersyjnej", bo nie wiem co uważasz za takową, a powyższe tytuły niestety nic mi nie mówią. [/quote] Chociażby [i]Bez mojej zgody[/i] - opowieść o dziewczynce, która została poczęta metodą in-vitro po to tylko, by była 'zgodna genetycznie' ze starszą siostrą, chorą na raka. Dziewczyna od małego żyje jak chora, mimo że jest zdrowa. Kiedy tylko stan zdrowia siostry się pogarsza, młodsza jest zmuszana do operacji, przeszczepów. Początkowo miała to być tylko jedna operacja, potrzeby chorej jednak rosną. W pewnym momencie dziewczynka buntuje się i podejmuje decyzję, która dla każdego normalnego człowieka jest straszna, a dla chorej oznacza śmierć. Lubię taką tematykę, trudności, ludzkie dramaty, sytuacje bez wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam Ciebie gorąco Darcia :banan:

[b]złamię skrzydła przeznaczeniu...[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czeeeść! ;D

[b]Kiedyś zmierzałam do szczęścia dziś nie wiem sama gdzie biegnę

Bo niebo jest już chyba zbyt odległe[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...