Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
livia

Ładni ludzie lubiani , brzydcy ludzie nie lubiani ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie czynniki sprawiają, że jedni ludzie są bardziej lubiani, a inni nie? Co takiego jest w tych, ktorzy sa wskazywani przez innych jako sympatyczni, tacy, ktorych towarzystwo jest innym mile? Jakie cechy takie osobniki posiadaja?
Zauważyłam, że bardziej lubi się osoby z ładnym wyglądem, są bardziej zauważalne od tych mniej urodziwych. Dlaczego tak jest? Czy rzeczywiście łądni ludzie postrzegani są przez innych pozytywnie a brzydcy przeciwnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Często to "lubienie" osób ładnych jest na pokaz, bo te osoby utożsamiane są z sukcesem. Dlatego czasami lubi się ładne osoby ze względu na coś.
Brzydota w wielu przypadkach jest pozbawiona tej gry pozorów. Chociaż człowiek jest na tyle sprytny, na tyle może okazać się cwany i podły, że i brzydkiego można oszukać - i czerpać z tego określony zysk.

Odpowiadając na ostatnie pytanie: Nie. Są ludzie brzydcy, którzy są uważani za bardzo pozytywnych, są szanowani niejednokrotnie o wiele bardziej od tych ładnych. Po prostu ich zalety wyniosły ich ponad zaletę "bycia ładnym".

Powiedzenie "wygląd to nie wszystko" jest prawdziwe, ale prawdziwe jest też stwierdzenie, że "ładni mają łatwiej". wyjątkiem jest sytuacja, gdy ładni stają zakładnikami swojej urody, ale to jest właśnie wyjątek potwierdzający regułę.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W ogóle nie kieruję się wyglądem w relacjach z ludźmi. Bywałam ładna, bywałam brzydka, byłam szczupła, potem cholernie gruba, teraz jestem jaka jestem.. jak więc miałabym oceniać innych, jako jedyne kryterium stosując urodę? Bzdura! Lubię różnych ludzi.. za to jacy są, jaką wytwarzają wokół siebie aurę, za to kim są dla mnie i w moim życiu. I za prawdziwość i prawdę - dokładnie to o czym pisze Reiv. Ale wiem, że ludzie są w swoich ocenach okrutni i niejednokrotnie oceniają książki po okładce.. jak śpiewał Maciek Maleńczuk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Mysle, ze kryteria oceny osob ktore lubimy badz nie sa rozne dla kazdej jednostki. W zadnym wypadku uroda nie jest tym kryterium ktore w jakis zasadniczy i widoczny sposob decyduje o lubieniu kogos badz nie. Przynajmniej w moim przypadku tak wlasnie jest.
Z ludzmi ladnymi jest tak jak z prezentem opakowanym w kolorowy papier, ktory dopiero oceniamy rozpakowujac i ogladajac. A wtedy okazuje sie, ze prezent nietrafiony mimo , ze zachecal papuzim opakowaniem. I co sie okazuje , ze jestesmy niezadowoleni i sfrustrowani . Podobnie jest z ludzmi.
Lubie ludzi i to bez znaczenia jaka maja urode. Lubie ladnych i brzydkich. A jedynym kryterium ich oceny jest wylacznie to jakie maja osobowosci i tak wazne fluidy ktore potrafia nas zaczarowac bez wzgledu na wszystko.
Nie cenie powierzchownosci i pustoglowia, bo ono nie ma dla mnie zadnej absolutnie wartosci.
Nie oceniam po wygladzie nikogo , bo to jest bardzo mylace ,zdradliwe i wyrzadzajace krzywde . Ale oceniam jego wielce cenna glowe ktora potrafi przyciagac jak przyslowiowy magnes . I to jest moje pojmowanie lubienia . :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niestety w czasach obecnych wiele sie dzieje rzeczy ktore nie powinny sie dziac. Mieczy innymi nieustanna pogon za utworzeniem idealow piekna. Jak dla mnie piekno to pojecie wzgledne i takim powinno zostac. Tv , gazety i caly świat probuje nam narzucic ideały piekna. Niestety "ładni" w ogólnym pojeciu ludzie maja łatwiej w życiu. Są od razu postrzegani za lepszych i bardziej wiarygodnych...o zgrozo. Mysle ze miejsce w ktorym jestesmy , internet jest cudownym miejsce gdzie nie da sie tak płytko ocenić. Ludzi oceniamy po wypowiedziach , po zachowaniach i pokazuja nam sie tacy jakimi sa naprawde. Nigdy nikogo nie ocenialam po wygladzie i mam nadzieje ze takie ocenianie kiedys zniknie z tego świata.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z socjologicznego punktu widzenia to normalne - większość myśli tymi kategoriami. Z psychologicznego natomiast mało ludzi popiera tę teorię aby być akceptowanym w społeczeństwie myśląc wręcz na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dziwne jest to ze miliony ludzi tego nie popiera ale i tak sama idea istnieje. Zreszta kazdy widzi w sobie cos niewlasciwego i wydaje mu sie nie nie miesci sie w tych kanonach piekna.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="towarzysz Stalin"]Z socjologicznego punktu widzenia to normalne - większość myśli tymi kategoriami. Z psychologicznego natomiast mało ludzi popiera tę teorię aby być akceptowanym w społeczeństwie myśląc wręcz na odwrót.[/quote] :) Trudno sie z Toba nie zgodzic , bo rzeczywistosc rzadzi sie wlasnie takimi prawami.
Dodam , ze swietnie to ujales. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ludzie brzydcy fizycznie mnie nie pociągają, ale to nie znaczy, że większą sympatią darzę tych ładnych.
Tylko mój partner powinien być atrakcyjny, reszta mnie nie interesuje. Mam różne koleżanki - niektóre śliczne, inne trochę mniej, ale ich wygląd nie ma wpływu na nasze relacje. Przyznaję, że zdarza mi się dyskryminować brzydkich MĘŻCZYZN tylko pod jednym względem: nie znoszę, gdy ktoś taki próbuje ze mną flirtować. O ile jestem w stanie zignorować podchody przeciętnie wyglądającego faceta, o tyle te w wykonaniu pana niegrzeszącego urodą po prostu mnie zniesmaczają. Nic na to nie poradzę - to silniejsze ode mnie.
Ale to nie znaczy, że go nie lubię, po prostu nie życzę sobie żadnych podtekstów seksualnych z jego strony ; )
Kobiet to jakoś nie dotyczy...

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Kobiet to jakoś nie dotyczy...[/quote] Większość procesów działa podświadomie.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Reiv"]Większość procesów działa podświadomie.[/quote] Możesz rozwinąć? ; )

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Można się zapierać, a i tak się to robi, nie zdając sobie z tego sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Reiv"]Często to "lubienie" osób ładnych jest na pokaz, bo te osoby utożsamiane są z sukcesem. Dlatego czasami lubi się ładne osoby ze względu na coś.[/quote] zgadzam się z tym.
Myślę, że faktycznie jest coś w tym, że tych których nie znamy klasyfikujemy jako ładnych/brzydkich, ale później po 'pierwszym' wrażeniu te granice się zacierają. Poza tym piękno i brzydota to pojęcia względne i nie każdemu podoba się to samo. Jeśli chodzi o lubienie kogoś to często jest tak, że osoby brzydkie mają niską samoocenę i właśnie ona wpływa na ich postrzeganie. Ale w odwrotną stronę to też działa, Ci którzy są wyniośli i dumni nie będą uchodzili za osoby życzliwe i miłe.
Wiadomo - nie powinniśmy się kierować wyglądem, ale czasem działa to nieświadomie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi