Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Dulcynea

Pielęgnacja naszego psiaka

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś miał pytania na temat pielęgnacji, pięknego włosa/sierści, strzyżenia pieska służę radą, pytania mile widziane :-D Nawet te na codzień czy wystawowe triki :-D

[b]złamię skrzydła przeznaczeniu...[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Dulcynea, czy aby York mial super blyszczace wlosy to trzeba szczegolne zabiegi wykonywac?
Czy wystarczy tylko mys szamponem z odzywka?
A moze sa jakies fajne domowe sposoby ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Piszcie mi [b]Dulce [/b]będzie krócej

Z salonu zawsze błyszczące wychodzą ;-) Bo to parę czynników chodzi w grę;:
- predyspozycje genetyczne do włosa
- odpowiedni szampon, prawidłowo spłukany odżywka (ale nie zawsze) ....a jaki masz?
- czesanie nie na sucho ;-)
- wyczucie pieska pod względem pielęgnacji

Zależy piesek jaki ma długi włos, wiek, wystawowy czy domowy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kika, cały czas się uczę...właśnie dzisiaj będę miała yorka do strzyżenia :mrgreen: ale ten jest fajny :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Aby przebywać z psami, oczywiście, że trzeba znać się na psychologii psiej, ich zachowaniu ;-)

-- 28 lut 2013, o 22:19 --

A ja miałam dzisiaj maltańczyka, wiadomo w jakim stanie :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="towarzysz Stalin"]To co zrobić żeby psy przestały mi przekopywać podwórko?[/quote] Dobre pytanie ;-) a jaka to rasa czy kundelek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Dulcynea"][quote="towarzysz Stalin"]To co zrobić żeby psy przestały mi przekopywać podwórko?[/quote] Dobre pytanie ;-) a jaka to rasa czy kundelek?[/quote] LoL a jakie to ma znaczenie?

Towazyszu stalinie czesciowo kopanie psy maja w genach wiec z tym oduczaniem ich to ciezka sprawa. Od siebie moge doradzic tyle:
*Jesli maja swoje ulubione miejsce do kopania to starczy spryskac je denaturatem lub zakopac w tym miejscu ich kupe i po problemie
*jesli psy kopia w roznych miejscach to prawdopodobnie robia to z nudow,( no chyba ze masz psy mysliwskie i np krety w ogrodzie). Powinienes im kupic zabawke ktora bedzie przyciagac ich uwage (najlepiej jakas piszczaca) i sie z nimi bawic. Po jakims czasie przestawia sie z zabawy w kopanie dolow na zabawe zabawka.
*w ekstremalnych sytuacjach mozesz stosowac jakis straszak, np gdy pies zacznie kopac to go spryskiwac lekko woda (oczywiscie nie jak jest mroz) albo kupic emiter dzwiekow. Jesli juz sie zdecydujesz na takie rozwiazanie to dzialaj tak zeby pies nie wiedzial ze woda czy drazniace dzwieki pochodza od ciebie bo beda mialy traume

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Albo najzwyczajniej piesek się nudzi..bo nikt nie chcę się z nim bawić i tak zwraca uwagę na siebie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Dulcynea"]Albo najzwyczajniej piesek się nudzi..bo nikt nie chcę się z nim bawić i tak zwraca uwagę na siebie[/quote] Koleżanka powyżej już to napisała.. [quote]*jesli psy kopia w roznych miejscach to prawdopodobnie robia to z nudow,( no chyba ze masz psy mysliwskie i np krety w ogrodzie).[/quote] Coś mi się wydaję, że z tym "psioznawstwem" mało masz wspólnego. :)
Każdy przeciętny posiadacz psa wie takie rzeczy które Ty napisałaś.

Nawet nie odpowiedziałaś poprawnie na pytanie Kiki o sierść bo zwyczajnie nie wiesz, napisz od razu ,a nie próbuj improwizować, to na prawdę widać:)

[b][size=6][color=green]Czasem myślałam, że potrafię latać..[/color][/size][/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Poziomu wiedzy Dulce na temat pielegnacji nie oceniam, jednak widze ze o behawiorystyce nie ma pojecia. Normalnie bym sie nie czepiala, bo to dosyc trudna i zlozona dziedzina,wiec nie kazdy sie za nia zabiera, jednak mam taki apel na przyszlosc:

Ogolnie Dulcyneo, zwierzeca psychika to delikatna rzecz, wiec jak to Samantha ujela [quote] nie wiesz, napisz od razu ,a nie próbuj improwizować[/quote] bo mozesz jakiemus psiakowi zrobic krzywde

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Woe is me"]Poziomu wiedzy Dulce na temat pielegnacji nie oceniam, jednak widze ze o behawiorystyce nie ma pojecia. Normalnie bym sie nie czepiala, bo to dosyc trudna i zlozona dziedzina,wiec nie kazdy sie za nia zabiera, jednak mam taki apel na przyszlosc:

Ogolnie Dulcyneo, zwierzeca psychika to delikatna rzecz, wiec jak to Samantha ujela [quote] nie wiesz, napisz od razu ,a nie próbuj improwizować[/quote] bo mozesz jakiemus psiakowi zrobic krzywde[/quote]
Dokładnie zwierzę to nie zabawka. Bo bawienie się w bechawiorystę nie jest rozsądne,to dziedzina w której nie ma miejsca na improwizacje i przypuszczenia, po drugie wątpie , że można stawiać diagnozy na forum nie znając konkretnego pieska osobiście, pies jak człowiek każdy inny ma charakter i inną dusze , żeby diagnozować trzeba pieska znać indywidualnie., bo tu nie ma miejsca na przypuszczenia.

[b][size=6][color=green]Czasem myślałam, że potrafię latać..[/color][/size][/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie ukończyłam behawiorystyki psiej, aby nie wiadomo jakiej wiedzy mieć.
Mam taką jaką potrzebuję na codzień i jaką znam, a jest wiele szkół, wierzcie mi bądź nie. Poza tym każdego pieska trzeba traktować indywidualnie, mieć inne podejście, poznać jego charakter, zwyczaje, a potem można coś mówić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Dulcynea"]Nie ukończyłam behawiorystyki psiej, aby nie wiadomo jakiej wiedzy mieć.Mam taką jaką potrzebuję na codzień i jaką znam, a jest wiele szkół, wierzcie mi bądź nie. Poza tym każdego pieska trzeba traktować indywidualnie, mieć inne podejście, poznać jego charakter, zwyczaje, a potem można coś mówić[/quote]No to wez sobie moj apel do serca . Ja np.sie na pielegnachi psow nie znam i nie bede udawac znawcy, za to na zachowaniach znam sie bardzo dobrze i dlatego wytknelam ci twoja niewiedze, bo nic mnie tak nie denerwuje jak ktos zamiast powiedziec "nie wiem,nie umiem ci pomoc" to pisze byle co zeby nie wydalo sie ze sie nie zna. To chyba jedno z zalosniejszych zagran.
Widze ze nawet nie za bardzo wiesz na czym behawiorystyka polega : D Psy wbrew pozorom nie sa az tak skomplikowanie zbudowane i pewne wzorce zachowan w wiekszym lub mniejszym stopniu mozna klasyfikowac,wiec w wiejszosci przypadkow nie trzeba miec bezposredniego kontaktu z psem zeby wiedziec jak nalezy postepowac. Zwierzeta nie maja "rozumu" tylko postepuja instynktownie. No chyba ze masz zamiar podwazac dziesieciolecia prac naukowych w dziedzinie zwierzecej psychologii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Dulcynea"]Nie ukończyłam behawiorystyki psiej, aby nie wiadomo jakiej wiedzy mieć.
Mam taką jaką potrzebuję na codzień i jaką znam, a jest wiele szkół, wierzcie mi bądź nie. Poza tym każdego pieska trzeba traktować indywidualnie, mieć inne podejście, poznać jego charakter, zwyczaje, a potem można coś mówić[/quote]
:) Dulce jak sobie radzisz ze swoim psiakiem pielegnujac go i uczac?
Czy jest pojetnym ,,uczniem,, , czy sie poprostu nie garnie do nauki?
Oczywiscie chodzi mi o tego twojego malucha. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moje dwa maluchy...to dwie różne charaktery i dwa różne rodzaje włosa
Jedną sama uczyłam kąpania, pielęgnacji, druga niby była tego nauczona (choć nie widać)
Najważniejsze to uczyć je systematycznie tego co muszą mieć zrobione i nagradzane
Dobry dobór kosmetyków pod rodzaj ich włosa
One są wystawowe, więc tyczą się innymi kryteriami :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:)Przyznaje, ze to bardzo duzo pracy trzeba wlozyc, by maluchy byly wypielegnowane i odpowiednio przygotowane do takiej wystawy.
Pielegnacja wystwowa jest jakas specjalna? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wystawowa jest inna w przypadku każdego psiaka ozdobnego i też yorka ( w PL torki są w grupie terierów, na Zachodzie w ozdobnych).
Muszą mieć włos :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Przyznam , ze tego akuratnie nie wiedzialam. Dobrze wiedziec.
A dlaczego tak jest? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czytala wzorezc racy fci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Kika666"]Pielegnacja wystwowa jest jakas specjalna? :)[/quote]
To jak z nami. Na codzien ładnie to dla nas znaczy cos innego niż jakieś przyjecie i wtedy ładnie. Majac wystawowa swiadomosc ze bedzie duzo psow i kazdy zadbany staramy sie dopilnowac kazdego nawet najmniejszego szczegoliku.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Wszystko sie Coolka zgadza,choc moje pytanie wynika bardziej z niewiedzy , bo nigdy nie bralam udzialu w wystawach psow. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi