Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
livia

Rodzinne obiady

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie takie wspólne obiady, gdy wszyscy zasiadacie przy stole? Taki wspólny posiłek, kiedy się zbieracie? Lubicie zasiąść do takiego rodzinnego obiadu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja bardzo cenię wartość wspólnych posiłków. Wpływają one bardzo pozytywnie na więzi pomiędzy członkami rodziny. Są niewskazane chyba tylko i wyłącznie w sytuacji konfliktów, no bo wtedy nie ma z tego żadnej przyjemności.
jeśli chodzi o mnie to wspólne posiłki z domownikami jadamy w każdą niedzielę (zazwyczaj wszystkie trzy), w tygodniu różnie to bywa ze względu na obowiązki, które każdy z nas ma. Jeśli jednak jesteśmy o tej samej porze w domu to razem zasiadamy do obiadu czy kolacji. W zasadzie rzadko zdarza mi się jeść posiłek u mnie w pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ostatnio wpolne posilki zaczynam bardziej doceniac. Chyba kwestia jednak tego z kim sie je i w jakiej atmosferze to sie odbywa.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Coolka, na pewno tak jest. Towarzystwo i panująca atmosfera gra przy posiłkach kluczową rolę. Starsze osoby gdy mają problem z apetytem są zachęcane do jedzenie w towarzystwie innych. Zapomina się wtedy o samotności i jakoś tak lepiej smakuje.
A jeśli chodzi o rodziny, to myślę, że takie posiłki zbliżają. A po nich warto zostać na trochę przy stole i porozmawiać na różne tematy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi